Beata Szydło odpowiada na plotki: „nigdzie się z PiS nie wybieram”!

Proces w sprawie wypadku z udziałem beaty Szydło zacznie się od nowa?

Rekonstrukcja rządu i konflikt wewnątrz Zjednoczonej Prawicy to także pożywka wielu spekulacji politycznych. Plotki krążyły także wokół byłej premier Beaty Szydło, jakoby miała zakładać własną partię. Europosłanka Beata Szydło stanowczo zdementowała te pogłoski: „Wszyscy dobrze wiemy, kto tworzy te plotki. Ja się nie 'buntuję', żadnej partii nie zakładam i nigdzie się z PiS nie wybieram„.

 

Były to rzekomo wspólne plany byłej pani premier, Zbigniewa Ziobry i Andrzeja Dudy. Jako źródło tych informacji wskazuje się artykuł „Super Expressu” sprzed dwu dni pt. „Szydło i Duda zakładają partię?! Kaczyński się wścieknie?! PRZEŁOMOWY MOMENT!”.

Beata Szydło w sporze o ustawę o ochronie zwierząt wsparła Zbigniewa Ziobro przeciwko Kaczyńskiemu. Nowa ustawa nie spodobała się także prezydentowi. „Myślę, że z Beatą Szydło, Zbigniewem Ziobrą i jego posłami, poparciem kościoła i o. Tadeusza Rydzyka bylibyśmy w stanie powalczyć o kilkanaście procent” – miał powiedzieć Super Expressowi jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy.

 

Wszystko wskazuje jednak, że – skoro Jarosław Kaczyński porozumiał się ostatecznie ze Zbigniewem Ziobro – spotkania tej trójki były tylko grą taktyczną. „Radzę dziennikarzom, żeby odetchnęli i nie powtarzali prymitywnych wrzutek od niektórych członków partii z dziwną obsesją na moim punkcie” – napisała była pani premier na Twitterze.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Mało znacząca ustawa okazała się papierkiem lakmusowym na wierność Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zapewne dlatego wprowadził ją do Sejmu właśnie teraz, w okresie kryzysu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Prezesa PiS-u los zwierząt hodowlanych raczej niewiele obchodzi, ale kwestia wykrycia wewnętrznej opozycji – bardzo.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
26 września 2020 14:03

A ja radzę dziennikarzom, aby olali po całości to żenujące cyrkowisko dla gawiedzi i ograniczyli się do liczenia ofiar mafijnej dintojry. To podbijanie bębenka mafiosom jest skrajnie irytujące.

marian
marian
27 września 2020 07:59

Jeżeli ktokolwiek myśli, ze posunięcie z ustawą o ochronie zwierząt miało na celu wykrycie opozycji ,przez kaczora, to się bardzo myli. Do tego potrzebny jest geniusz polityczny, a nie facet z kaczym mózgiem ..I tylko tak myśleć o kaczorze, małym i strachliwym człowieczku.