Beata Szydło ponownie na czele sztabu wyborczego Andrzeja Dudy?

Rezygnacja syna Beaty Szydło ze stanu duchownego może jej uniemożliwić prowadzenie kampanii prezydenckiej Dudy

Jak wynika z ustaleń tygodnika „Wprost” Jarosław Kaczyński zamierza sprowadzić z Brukseli byłą premier Beatę Szydło, by stanęła na czele sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Nie zapomniano, że to obecna europosłanka PiS odpowiada za zwycięską kampanię Dudy z 2015 roku.
Na Nowogrodzkiej uznano, że powrót do tamtego scenariusza może zagwarantować obecnemu prezydentowi kolejną kadencję.

Można by to ładnie ograć. Andrzej i Beata, zwycięski duet z 2015 roku, drużyna pierścienia, znowu razem” – powiedział dziennikarkom tygodnika przedstawiciel centrali PiS. Podobno samej obecnej europosłance pomysł ten też przypadł do gustu.

Nie odnalazła się w Europarlamencie. (…) Czuje się tam osamotniona i bez politycznego znaczenia. Dlatego myśli, by na czas kampanii wrócić do kraju i znów rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim, żeby ludzie ją poznawali i pozdrawiali” – ocenił rozmówca „Wprost”.

Jest jednak pewien szkopuł: Szydło musi wywiązywać się z obowiązków europosła. Jeżeli w danym tygodniu opuściłaby trzy dni posiedzeń, kosztowałoby ją to ponad 4 tys zł. Czy będzie to problem?

Dla Prawa i Sprawiedliwości Szydło stanowi ogromny potencjał. W wyborach europejskich, które dały jej miejsce w PE, pobiła wszystkich rywali zdobywając rekordowe 524 tys. głosów.

Na wieść o tych „przymiarkach” w Internecie zawrzało. „Bardzo dobry pomysł!!! oczywiście jeszcze do drużyny „wyboksowanego PIS-uara” powinien trafić Stasiu, Krystyna prezes NIK i p. Jędraszewski…” – zakpił czytelnik wp.pl, komentując artykuł na temat najnowszego pomysłu rodem z Nowogrodzkiej.

P

Źródło: Wprost/wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gustaw
Gustaw
2 grudnia 2019 14:03

Zycze pani Premier Szydlo powtorzenia w wyborach prezydenckich swojego sukcesu z Brukseli kolejne 1:27. Abdykujac Andrzej D moze zrobic mnie i wielu Polakow szczesliwymi ludzmi….

Janina
Janina
2 grudnia 2019 17:05

Na czas kampanii ma wrócić do kraju ? To jak? To tak można ?Weźmie uczciwie urlop w PE czy będzie po pisiorsku kombinować, podjeżdżać na chwilę, aby podpisać listę obecności i z powrotem do Dudusia ? A może wzorem naszego parlamentu zastosuje z kumpelami metodę głosowania na dwie ręce ? Obstawiam dwie ostatnie metody – naprzemiennie.

Anda
Anda
3 grudnia 2019 07:09
Reply to  Janina

Nie byłaby rasową pisówą, gdyby nie kantowała kasy zapomogowej PE. Bo Szydło w rzeczywistości jest bezrobotna, w PE, o ile wiadomo, nie robi nic konkretnego, za to bierze suty zasiłek. Można powiedzieć, że zmieniła tylko fundatora swojego lenistwa, bo jako wicepremier u Morawieckiego też się – delikatnie mówiąc – nie przepracowywała.

AndyL
AndyL
3 grudnia 2019 08:41

Obrotowa i narciarz.