Beata Szydło – wicepremier bez obowiązków

„Chciwa osoba bez kompetencji” zaatakowała ludowców za udział w KE

Nikogo nie powinno dziwić, że była premier Beata Szydło – obecnie na stanowisku wicepremiera – udaje się w domowe pielesze, na odpoczynek po „tygodniowych” trudach już w czwartek, w godzinach południowych. Wyszło to na jaw przy okazji ostatniej kolizji kolumny rządowej nieopodal miejsca jej zamieszkania – Brzeszcz.

Może sobie na to pozwolić, jako że jest jedynym członkiem gabinetu Mateusza Morawieckiego, który nie otrzymał zakresu obowiązków, choć jak ujawnia Rzeczpospolita, szef PiS–owskiego rządu wręczył taki dokument pozostałym członkom rządu.

 „Taki układ jest wygodny dla obu stron” – ocenia poseł PO Grzegorz Furgo, który w sprawie obowiązków Szydło interpelował do premiera. „Morawiecki odsunął wicepremier na boczny tor, a ona zachowała stanowisko, które ułatwi jej start do europarlamentu. Szkoda tylko, że wiążą się z tym kosztowne przywileje, jak przejazdy kolumną” – zauważa.

Centrum Informacyjne Rządu w odpowiedzi na pytania „Rzeczpospolitej” informuje, że premier wyznaczył zadania dla swojej poprzedniczki, tyle że inaczej. „Pani Beata Szydło, wiceprezes Rady Ministrów, jest przewodniczącą Komitetu Społecznego Rady Ministrów (…) utworzonego zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2017 r. (…), do zadań którego należy zapewnienie koordynacji działań i sprawne podejmowanie decyzji w sprawach społecznych” – informuje.

Sęk jednak w tym, że zarządzenie to wymienia zadania komitetu, a już nie jej przewodniczącej. Pewnie dlatego sama Szydło ma problem ze sprecyzowaniem swoich obowiązków na obecnym etapie: „Przygotowujemy projekty ustaw emerytur dla mam i premii za urodzenie dziecka. Po wakacjach powinny trafić do Sejmu” – oznajmiła w czerwcu w RMF FM, po czym okazało się, że projekt ten opublikował resort rodziny.

„Z samej funkcji wicepremiera nic bowiem nie wynika” – ocenia konstytucjonalista dr Ryszard Balicki. „Możliwe, że Szydło celowo została powołana tylko na wicepremiera, by premier nie musiał nakładać na nią obowiązków” – dodaje.

/p/

źródło: rp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
IkaWojciechRyszardPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Na takiego kogoś jest doskonałe określenie: darmozjad. Wiadomo, że przy tej wadzy umościło się takich mnóstwo, ale żeby na samych szczytach i tak bezczelnie, to już przechodzi ludzkie pojęcie.

Ryszard
Ryszard

Brocha i jakieś zadania? Przecież wystarczy, że zakrzyknie: „Nazywam się Szydło! Beata Szydło!”. A narody w trymiga klękają i pokłony biją, łbami w ziemię waląc.

Wojciech
Wojciech

Dobrze jej w niebieskim !

Ika
Ika

po prostu darmozjad i tyle