Beata Szydło wygumkowana…

Przyganiał kocioł garnkowi. Beata Szydło złośliwie wypomina Kidawie-Błońskiej Photoshopa

– „Ciekawe, na jaką półkę trafi „Kronika” w bibliotece sejmowej? Może na tę z satyrą polityczną albo science fiction?”– zastanawia się rzecznik PSL Jakub Stefaniak. Chodzi o wydawaną od 1990 r „Kronikę Sejmową”, która dokumentuje pracę izby. W jej najnowszym wydaniu 110 stron to podsumowanie minionych dwóch lat, zatytułowane „Dwa lata reform. Półmetek VIII kadencji”. Całość bogato ilustrowana i zadziwia jedno – na zdjęciach brakuje tylko jednej osoby – premier Beaty Szydło. Fotografii szefowej rządu nie ma nawet przy opisie jej exposé. W zamian jest zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego.

Nazwisko Beaty Szydło co prawda pojawia się około dziesięciu razy, ale nigdy w eksponowanych miejscach. Bardziej widoczni są nawet niektórzy politycy opozycji. Fotografii marszałka Marka Kuchcińskiego jest natomiast kilkadziesiąt. – „Wydawnictwo ma charakter związany z Izbą sensu stricto i tak należy rozpatrywać zawartość tego numeru” – tłumaczy dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Inaczej komentuje ten fakt opozycja. Jej zdaniem to sygnał przed rekonstrukcją rządu. – „We wtorek na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński złożył pocałunek na policzku Beaty Szydło. Być może był to pocałunek pożegnalny” drwi Jakub Stefaniak z PSL. – „Kuchciński próbuje ukierunkować się na nowego premiera. To żenujące, że „Kronika Sejmowa”, która przez lata była obiektywnym biuletynem, wikła się w politykę” – komentuje z kolei Krzysztof Brejza z PO.

Niepochlebnym komentarzom i drwinom trudno się dziwić. Wśród „najważniejszych dokonań Sejmu obecnej kadencji” znalazła się np. „reaktywacja Trybunału Konstytucyjnego”. Listę „najważniejszych uchwał” otwiera z kolei ta w 10. rocznicę złożenia prezydenckiej przysięgi przez Lecha Kaczyńskiego. Kronika publikuje zdjęcie z uchwalenia ustawy budżetowej na rok 2017 w Sali Kolumnowej, nie informując o związanych z tym kontrowersjach i blokadzie mównicy przez opozycję.
(Źródło: rp.pl)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Waldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Niekoniecznie jest to sygnał, iż Szydło jest na wylocie. Być może po prostu poświęcono jest tyle miejsca, ile zajmowała w polskiej polityce. W końcu na okładce książki jest zazwyczaj nazwisko autora, a redaktor dopiero na stronie przedtytułowej.