Beata Szydło zgorszona po uroczystościach w Pucku… Przestraszyła się czekającej ją odpowiedzialności?

A jeszcze niedawno Beata Szydło obiecywała, że PiS nie wyśle policji przeciwko obywatelom

O tym, że prezydent Duda został wygwizdany w Pucku pisaliśmy w artykule „Duda wygwizdany w Pucku„. Zachowaniem KOD oburzyła się prawica, twierdząc, że to był zwyczajny hejt.

Tymczasem Barbara Nowacka – liderka „Inicjatywy Polskiej” napisała na Twitterze: „Zapowiedź rozliczenia prezydenta z niekonstytucyjnej działalności (a to był najczęściej wznoszony okrzyk w Pucku) to nie hejt. To informacja. Przyswójcie sobie, bo i Panią też odpowiedzialność czeka. Należy się!„. Post skierowany był bezpośrednio do byłej premier RP Beaty Szydło oburzonej nieprzyjaznym przyjęciem głowy państwa w Pucku.

Duda przed kościołem p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła odsłonił tablicę upamiętniającą setną rocznicę zaślubin Polski z morzem i wygłosił okolicznościowe przemówienie, skutecznie zakłócane przez głośną grupę aktywistów Komitetu Obrony Demokracji. Padały okrzyki „marionetka”, „będziesz siedział”, „Konstytucja”.

Media publiczne informowały natomiast, że nieznany uczestnik demonstracji miał używać obelżywych słów wobec głowy państwa.

Na dodatek nie przypadło im do gustu, iż po oficjalnej części uroczystości wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska – kandydatka KO na stanowisko prezydenta RP zatrzymała się przy grupie protestujących. Odpowiadała na ich pytania, wymieniała uściski dłoni, a także pozowała do zdjęć.

Nie do zniesienia okazało się to dla Beaty Szydło, która zgorszona tak skomentowała sytuację:
Marszałek Kidawa-Błońska musi odpowiedzieć na pytanie, czy wspieranie takich zachowań jak hejt na głowę państwa, prezydenta podczas uroczystości państwowych w Pucku i Wejherowie jest sposobem na jej kampanię wyborczą?

 

Dodatkowo byłą premier wsparł swoim wpisem Joachim Brudziński: „Nie wyobrażam sobie, aby nasz Prezydent kiedykolwiek zaakceptował takie zachowanie wymierzone przez jego zwolenników wobec Kidawy-Błońskiej. I to jest Jego i naszą siłą” – napisał na Twitterze obecny euro poseł PiS. Ten sam, który jeszcze całkiem niedawno na spółkę z Jarosławem Kaczyńskim wykrzykiwał obraźliwe inwektywy pod adresem liderów opozycji, wyzywając ich od komunistów i złodziei.

p

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fritz
Fritz
11 lutego 2020 10:50

Bata wie że i jej się oberwie…

Maja
Maja
12 lutego 2020 00:30
Reply to  Fritz

Oczywiście jak pisowskie tępaki darły się na spotkaniach opozycji, to wszystko było w porządku. Szydło jest osobą pozbawioną jakichkolwiek symptomów przyzwoitości.

erwinek
erwinek
11 lutego 2020 11:04

„Nie wyobrażam sobie, aby nasz Prezydent – Joachimek sam przyznał że to jest ich prezydent a nie Prezydent Polski.Nawet pisowcowi czasem wymknie się słowo prawdy.

HerodAntypis
HerodAntypis
11 lutego 2020 11:09

To dla pisiorów wyraźny sygnał, że trzeba wrócić do taktyki znanej z miesiecznic. Następne spotkania wyborcze należy organizować zza barierek i w gęstym towarzystwie pisbeków wychwytujacych i legitymujących protestujący gorszy sort. A TVP musi popracować nad separacją dźwięków, aby suweren nie słyszał, że ktokolwiek krytykuje pastucha. Najmniej miłe dla uszu jest z pewnością „będziesz siedział”, bo to dotyczy wielu dobrozmieńców

Marek
Marek
11 lutego 2020 11:21

Beata Szydło zgorszona? Nie słyszałem żeby była zgorszona gdy prezes mówił o „gorszym sorcie, „elemencie animalnym” czy „komunistach i złodziejach” ! Nic nie słyszałem o zgorszeniu B. Szydło jak to prezes się darł z mównicy sejmowej o „mordach zdradzieckich”. Nie miała wstydu jak wciskała kit o „Polsce w ruinie” albo jak to twierdziła że”premie jej i jej ministrom się po prostu należały”. „Powiedzenie mówi „że punkt widzenia zależy od punku siedzenia” albo jk to pisła Sienkiewicz w „Pustyni i w puszczy”: „Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy, to jest zły uczynek……Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy….” i tak mniej więcej zachowuje się B Szydło. Jak obrzuca się błotem opozycję i wszystkich którzy nie zgadzają się z PiS…. to tylko uzasadniona krytyka przeciwników politycznych, a jak ktoś trochę skrytykuje, albo powie co myśli, o PiS albo działalności jakiegoś PiS-owskiego funkcjonariusza (A.Duda), to „hejt”. A podobno „prawdziwa cnota krytyk się nie boi” albo „nie czyń drugiemu co tobie nie miłe” żeby już zakończyć cytowanie przysłów.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
11 lutego 2020 11:22

A jak zachowywały się PiSie chamy w kampanii wyborczej 2015 r. wobec kontrkandydata – urzędującego prezydenta Komorowskiego?

smętek
smętek
11 lutego 2020 16:14

Tam rzeczywiście trolle i hejterzy zniszczyli Pana Prezydenta Komorowskiego.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 lutego 2020 11:35

Becia, a jak tam czerwony karczek? Odpuściło już?

Zwinka
Zwinka
11 lutego 2020 12:55

Zgorszona Szydło. Szkoda że nie było pisiolskiego zgorszenia , kiedy za Donaldem Tuskiem jeździły kohorty kiboli, a na Powązkach na sam widok prezydenta Komorowskiego ryczał motłoch. Szkoda, że nie było zgorszenia, kiedy na stadionach
rozwijano ogromne banery z pogróżkami, „niezauważone” przez stadionową ochronę, ma się rozumieć. Pora się przyzwyczajać, proszę Szydła. Rzucony bumerang wraca i może przywalić w łeb. pozbawiając rzucającego przytomności.

Ryszard
Ryszard
11 lutego 2020 13:04

„Premier B. Szydło musi odpowiedzieć na pytanie, czy wspieranie takich zachowań jak hejt na głowę państwa, prezydenta podczas uroczystości państwowych było sposobem na kampanię wyborczą A. Dudy w roku 2015?”

toja
toja
11 lutego 2020 13:15

Czyli wg starej PiSio wrednej zasady,bluzgać to tylko mu a na nas nie wolno bo my to święte nietykalne wieprze.

Marek
Marek
11 lutego 2020 15:33

„Nie wyobrażam sobie, aby nasz Prezydent kiedykolwiek zaakceptował takie zachowanie wymierzone przez jego zwolenników wobec Kidawy-Błońskiej”
A wobec Biedronia to już można? Czy też „prezydent” wypowiedział się jakoś o ataku kempy?
I do szydło to samo pytanie. Czy ataki kempy to wasz pomysł na kampanię?

smętek
smętek
11 lutego 2020 16:11

Becia nie ma pojęcia who is hejt!

leno
leno
12 lutego 2020 01:18

Jakie to babsko jest beznadziejne…

Halszka
Halszka
13 lutego 2020 08:52

A już myśleli,że jednych zbałamucili, innych zastraszyli.P.Brudzinski,P.Szydlo ,prosze,prześledzić historię Polski.Tam zdobedziecie cenne informacje na temat zrywow wolnosciowych Polaków.Polacy nigdy nie poddawali się biernie niewoli.Pan Duda jest Waszym człowiekiem ” na” urzędzie prezydenckim( i nie chodzi mi o to,w odróżnieniu od Was,,że wywodzi się z Waszej partii).Osoba pełniąca tą funkcje,rażąco łamiące prawa obywateli,nie dotrzymujaca złożonej przysięgi,nie jest godna nazywać się prezydentem.Ponadto,P.Duda jeździ po kraju ,jako kandydat na prezydenta.,a nie Prezydent.Darujcie sobie tych załosnych wrzaskow.Wasi i tak za Wami pójdą,przeciwnicy widza,że coraz bardziej tracicie pewność siebie.