„Będą pobłogosławione listy polecone?”, czyli Brudziński z księdzem otwierali pocztę

PiS nagle docenia pracę lekarzy i personelu medycznego, a nie tak dawno medycy słyszeli: „Niech jadą”

Joachim Brudziński otworzył dzisiaj filię urzędu pocztowego na jednym ze szczecińskich osiedli. Podczas uroczystości nie zabrakło także księdza, który pobłogosławił urząd. Brudziński kupił dwie lokalne gazety oraz książkę o snajperach z czasów II wojny światowej. Znaczków nie kupił, listu nie wysłał…

Przypominamy, że Brudziński twierdził, że na dwa tygodnie przez wyborami do Europarlamentu bierze urlop jako minister. W jakim więc charakterze był na rzeczonej poczcie? Dziennikarzom odpowiedział, że „jako poseł ziemi zachodniopomorskiej”. – „Oficjalnie jestem na urlopie” – stwierdził Brudziński, ale po chwili dodał, że… wciąż jest przecież ministrem!

– „Dla niezorientowanych i obcokrajowców: Pokazana na filmie scenka miała miejsce w dużym państwie UE, w roku 2019! Pan w okularach to konstytucyjny minister tego państwa”;

– „Proszę się jeszcze pochwalić, o ile podnieśliście ostatnio ceny znaczków”; – „Będą pobłogosławione listy polecone?”; – „Paczkomaty też pan święci? U mnie na osiedlu kilka takich się pojawiło” – komentowano na Twitterze.

Internauci zwrócili uwagę na jeszcze jeden aspekt sprawy: – „Wchodząc na pocztę mam wrażenie, że przyszedłem do sklepu z dewocjonaliami, mieszczącego się na plebanii”; – „Czy Oni nie mają wstydu? Na poczcie można kupić tylko książki kucharskie siostry Faustyny lub innej błogosławionej. Czy nie mogę bez nachalnej propagandy nadać listu?”.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MarekPolka gorszego sortuWaldemarAndaJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Janusz

Joachim to chyba zydowskie imie!?

Anda
Anda

No i co z tego?

Anarchol'68
Anarchol'68

„Czy nie mogę bez nachalnej propagandy nadać listu?”

Wybory dają okazję zmiany „waaadzy” na taką, która tego rodzaju nachalną dewocjonalną propagandę z placówek Poczty Polskiej wyruguje…

Anda
Anda

Poczta Polska to od kilku lat wsiowa instytucja wstydu. Kolejki jak za komuny, ceny coraz bardziej absurdalne (nadanie listu w kopercie a4, w środku 4 karki papieru kosztowało mnie ok. 10 zł), asortyment powodujący poczucie zażenowania, pomijam już, że przez te niezliczone półki z artykułami kościelno-narodowymi jest ciasno. Prezesem jest pewnie jakis wąsaty janusz chodzący w sandałach ze skarpetkami.

Waldemar
Waldemar

Pełna zgoda: ceny kosmiczne, terminowość żadna. Notoryczne mylenie adresów: do nas przychodzą listy adresowane na ulice położone kilkaset metrów dalej. Za to przy okienku eksponowany Bestseller: cegła o Lechu Kaczyńskim. Sam to widziałem na poczcie na Starym Mieście w Warszawie. A te wszystkie „Zdzieraki z Ojcem Świętym” i inne wydawnictwa koscielne, które zamieniły poczty w budki parafialne. W sumie PiS zadbał tu o synekurę dla swoich, wazelinę dla Kościoła, a zaczął od dokładnego wycięcia jakiejkolwiek konkurencji, bo byłaby dla pisowskiej Poczty zabójcza.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Na poczcie w sąsiedztwie mojego domu jest jeszcze dziwniej, bo książki z przepisami wspomnianych sióstr i żywotami świętych oraz inne bogoojczyźniane wydawnictwa stoją obok czasopism w stylu „Wróżka” i podobnych czarnoksięskich bibuł. Za to po bąbelkowe koperty muszę ganiać do papierniczego po drugiej stronie ulicy. Dziwny jest ten świat…

Zwinka
Zwinka

A cóż w tym dziwnego ? I tu czarownicy i tam czarownicy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Znowu czarny musi być obecny? A jeśli to pedofil?………………….

Jantar
Jantar

Przecież PiS oddał Pocztę Polską opiece jakiejś Matki Boskiej, więc wcale mnie nie zdziwi, jak na każdym urzędzie będzie ksiądz, który będzie święcił wszystkie listy, paczki, przelewy… I tak, na poczcie na moim osiedlu też jest pełno biografii Kaczyńskich i świętych, przepisów zakonnic, książek o ziołolecznictwie jakichś księży, książek religijnych, kolorowanek religijnych dla dzieci… Panienki w okienku za każdym razem próbują mi wciskać te śmieci, a ja konsekwentnie odmawiam. I też czuję się, jakbym wchodziła do sklepu z dewocjonaliami.

Marek
Marek

W państwie PiS każda instytucja państwowa ma swojego kapelana, i nie wiem czy jeszcze jakaś jest która nie jest pod opieką sił wyższych, a jak któraś jeszcze nie jest pod opieką Matki Boskiej to pewnie wkrótce będzie

Zwinka
Zwinka

No i proszę, mamy własne strefy szariatu. Prawdziwy Wolak – katolik powinien mieć zawsze przy sobie plecaczek – klęczniczek.

Jantar
Jantar

Jeśli PiS wygra wybory, albo utrzyma władzę siłą, to dopiero wprowadzi katolicki szariat! To, co jest teraz, to dopiero przygrywka. Już przed większością kościołów przed mszami stają katolicy z transparentami, że „Polska jest tylko katolicka i tylko katolik jest Polakiem”. Jak o tym czytam to czuję się, jakbym wehikułem czasu przeniosła się do Niemiec lat 30-ych, za rządów Hitlera.

Jabis
Jabis

A ksiądz … był sprawdzony w rejestrze? Podobno Primas Poloniae zganił angażowanie się KK w wybory?
Ten ksiądz coś o tym słyszał? A Jojo przyszedł na piechotę czy … helikopterem?

Jantar
Jantar

Prymas może sobie mówić, a kościelni hierarchowie i księża robią swoje. Oni wręcz MUSZĄ popierać PiS, bo żadna inna partia tyłków nie będzie im bronić w kwestii pedofilii, ale prześwietli każde zgłoszenie bardzo drobiazgowo. Tylko przy PiS sukienkowi nadal będą nietykalni.