Będzie koalicja PO, PSL, Polska 2050?

Będzie koalicja PO, PSL, Polska 2050?

Wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy stoją murem za PO.

Borys Budka właśnie ogłosił w rozmowie z Polsat News, że gdy tylko pandemia zwinie żagle, PO będzie chciała stworzyć koalicję z PSL i partią Hołowni.

Komentując ostatnie wyniki sondażowe, Budka uznał, że „jesteśmy w podobnej sytuacji jak w 2016 roku. Wówczas inne nowe ugrupowanie także bardzo nas wyprzedzało. Ale co wtedy wspólnie zrobiliśmy, o co prosił Grzegorz Schetyna? Mówił: „musimy być jedną drużyną, musimy pracować w terenie”. Wtedy nie zastanawiałem się, ja czy Rafał Trzaskowski, nad kalkulacją, nad obalaniem przewodniczącego, nad tymi podszeptami, tylko wszyscy stanęliśmy w jednej drużynie, ruszyliśmy w Polskę” i właśnie ten 2016 rok pokazał, że trzeba ze sobą współpracować, a dla PO „naturalnym partnerem do budowy koalicji jest Polskie Stronnictwo Ludowe i Szymon Hołownia i taką koalicję będę chciał zbudować”.

Wydaje się, że jeszcze wczoraj PSL i Hołownia były celem ostrych ataków, a dzisiaj… koalicjanci marzeń?

Jakoś Budce nie przeszkadza informacja o inicjatywie Bronisława Komorowskiego, który również z PSL oraz konserwatystami z PO, chce utworzyć nową partię.

Jak twierdzi, każdy ma prawo stworzyć własny ruch, ale ważne jest, by opozycja ze sobą współpracowała, bo to jedyna szansa na obalenie władzy PiS-u.

To co, od dzisiaj kochamy polityków PSL i Polski 2050? No cóż, poczekamy…zobaczymy.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gekon
Gekon
7 maja 2021 09:49

Pytanie, czy oni będą chcieli tworzyć koalicję z tym kretynem? XD

מְנֵא
מְנֵא
7 maja 2021 10:30

Nareszcie jakiś pomysł mający szansę na realizację i odsunięcie PiS od władzy. Tylko patrzeć, jak po tym niechlubnym aliansie z PiS notowania Lewicy zaczną szorować po dnie a jej wyborcy zaczną zaczną stawiać na inne ugrupowania (przede wszystkim PO, Polskę 2050 i PSL, które po wsparciu prezydenta Komorowskiego znowu nabrało wiatru w żagle), których notowania już w niedługim czasie poszybują do góry. Jeszcze parę miesięcy tych nieudolnych rządów PiS i ludzie jeszcze bardziej zaczną się od nich odwracać (nawet w dużej części ich żelazny elektrat) a ich naturalnym wyborem stanie się przede wszystkim Polska 2050 (zapewne w mniejszym stopniu PSL i Konfederacja). Dlatego pomysł koalicji z PSL i Polską 2050 (z pominięciem sprzedajnej Lewicy) jest najzupełniej naturalną konsekwencją takiego stanu rzezczy. To naprawdę wizjonerskie posunięcie. Brawo panie Borysie !