Będzie rozłam? Kaczyński NIE CHCE dzielić się kasą z Gowinem i Ziobrą

Mediator poprowadzi rozmowę Kaczyńskiego, Ziobry i Gowina. Dogadają się?

Za kilka dni ma się zebrać Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy z udziałem – Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Jarosława Gowina oraz Zbigniewa Ziobry. Panowie mają rozmawiać m.in. o sytuacji pandemicznej.

 

Co ciekawe, jak informuje Wirtualna Polska, wśród poruszonych tematów zabraknie kwestii ustawy o podziale subwencji budżetowej z koalicjantami PiS.

To dziwne: wszak projekt ustawy w tym zakresie zapowiadany jest od roku. Ponadto PiS obiecało podzielić się z koalicjantami milionami złotych z budżetu państwa przy zawieraniu nowej umowy koalicyjnej kilka miesięcy temu. Dziś jednak Jarosław Kaczyński nie kwapi się do wyjścia naprzeciw oczekiwaniom swoich politycznych partnerów” – podaje w opublikowanym dziś materiale portal.

Taki projekt, zgodnie z zapowiedziami, miał być procedowany już jesienią br. Informatorzy WP z obozu partii twierdzą, że Kaczyński nie chce, by nazbyt krnąbrni koalicjanci PiS dostali jakiekolwiek pieniądze należące do partii-matki.

Teraz całość pieniędzy z subwencji budżetowej otrzymuje tylko PiS, które startowało samodzielnie i tylko „udostępniło” gowinowcom i ziobrystom miejsca na liście. Dotychczas obaj koalicjanci domagali się 2 mln zł rocznie.

 

Mniejsi sojusznicy w ramach Zjednoczonej Prawicy zapewniają, iż rozmowy z PiS na temat udostępnienia im części pieniędzy z subwencji dalej trwają. Czy jednak Kaczyński będzie na tyle „łaskawy” i podzieli się kasą z „przystawkami”?

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wiele nie wymagamy. Na ochronę prezesa Kaczyńskiego PiS wydaje rocznie tyle, ile my mielibyśmy dostawać jako cała formacja” – powiedział WP jeden z anonimowych polityków z szeregów ziobrystów lub gowinowców.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
23 grudnia 2020 16:44

Uprzejmie przypominam, że oni to wszystko robią dla Polski, bo do polityki nie idzie się dla pieniędzy, jak w swej skromności powiedział prezes. Zapomniał tylko dodać, że dla dużych pieniędzy to jak najbardziej.

dddddddd
dddddddd
27 grudnia 2020 14:01

przeciez do polityki nie idzie się dla pieniędzy hahahahahahah