Będzie zażalenie na postanowienie sądu, który umorzył sprawę przeciw Godek

Będzie zażalenie na postanowienie sądu, który umorzył sprawę przeciw Godek

Sąd Rejonowy Warszawa Praga-Północ umorzył postępowanie wobec Kai Godek. Działaczka ruchów antyaborcyjnych została pozwana za jej wypowiedź o społeczności LGBT. – „Geje mówią, że chcą adoptować dzieci. Dlaczego chcą adoptować dzieci? Bo chcą je molestować i gwałcić, takie są fakty” – powiedziała w maju ubiegłego roku Godek w Polsat News.

 

Prywatny akt oskarżenia za te słowa złożyło siedmiu mężczyzn. W procesie jako strona społeczna uczestniczył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Sędzia Małgorzata Nowik przychyliła się do wniosku Godek i umorzyła sprawę. Nowik uznała, że Godek… nie znała osób, które znieważała.

 

„Są orzeczenia, które wskazują na to, że ktoś, kto znieważa, nie musi znać poszczególnych członków grupy, którą znieważa. Wychodzi na to, że oskarżyciele powinni udowodnić, że są gejami. To orzeczenie pokazuje, że osoby LGBT nie mają już właściwie żadnego sposobu na obronę swojej godności” – powiedział Konrad Dulkowski, prezes OMZRiK. Opisał też – jak to określił – dziwne zachowanie sędzi: – „Była strasznie zdenerwowana, aż się trzęsła”.

„W związku z tym sprawa trafi do sądu wyższej instancji, który rozstrzygnie, czy geje mogą w Polsce występować w obronie swojej godności. Dalej pozostaje Europejski Trybunał Praw Człowieka. W Strasburgu nieco inaczej patrzy się na prawa człowieka niż w pisowskiej Polsce” – napisano na Facebooku OMZRiK.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
NutkaZwinkaMAREKJan z kółkaHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Widze, że Kaja Godek to znieważania ludzi jest pierwsza chętna, ale jak trzeba za swoje ordynarne kłamstwa odpowiedzieć przez sądem, to tchórzliwie chowa się za kruczkami prawnymi. Cały pis…

Andrzej
Andrzej

Maszynka w2 rękach działa i dobiera odpowiednio sędziów.Coraz częściej będziemy się dowiadywać o zaskakujących wwyrokach a orzeczenia Sądu Najwyższego też ulegają zmianie.a jest taka zdumiewająca formułka”ten skład nie podziela poglądyu wyrażonego przez iiiny skład”I już sprawa jest załatwiona.Spotkałem się z wyrokiem SN,w którym uchylając wyrok Sądu Apelacyjnego naakazał powodowi udawadniać,że grawiracja i elektromagnetyzm są siłami przyrody.

Jan z kółka
Jan z kółka

Mogę prosić o sygnaturę tego wyroku?

HerodAntypis
HerodAntypis

Faja godek choć głęboko siedzi w katolskim środowisku, chyba nie wie, że aby molestować i gwałcić dzieci wcale nie trzeba ich adoptować, wystarczy zostać księdzem. Odpadają trudy wychowawcze i wydatki z tym związane a pojawia się nieograniczony dostęp do”obiektów” i pożądane urozmaicenie. Biorąc pod uwagę ilość i rozkład punktów parafialnych można ten dostęp nazwać wszechpolskim.

MAREK
MAREK

SPRAWE TRZEBA ZLOZYC DO TRYBUNALU PRAW CZLOWIEKA W LUKSEMBURGU.

Zwinka
Zwinka

Godek wspierają inkwizytorzy z Ordo Iuris. A sędzia była zdenerwowana, bo któryś z nich zapewne przeszywał ją niebiańskim wzrokiem. Ordo Iuris buduje w Polsce Republikę Gilead, w której Godek będzie Ciotką Lydią.

Chyba że…no.

Nutka
Nutka

Pytanie jest zatem proste: skoro nie znała osób, które obrażała, to na jakiej podstawie się wypowiadała na ich temat?