Będzie zażalenie w sprawie Gawłowskiego: „Dowody słabe”

Giertych do Jakiego: „PiS nie z takimi sprzecznościami sobie radził!"

„Zła decyzja sądu. Będziemy składać zażalenie. Uzasadnienie postanowienia doręczone stronom jest zdumiewające. Jako argument za mataczeniem sąd przytacza… wypowiedzi Gawłowskiego do mediów w związku ze stawianymi zarzutami, co zdaniem sądu mogłoby wpływać na świadków. Wniosek: poseł oskarżany przez prokuraturę ma milczeć” – tak skomentował mecenas Roman Giertych na Twitterze aresztowanie na trzy miesiące posła PO Stanisława Gawłowskiego.

Obrońca Gawłowskiego po opuszczeniu sali sądowej stwierdził, że dowody w sprawie jego klienta były „słabe”, a argumentacja sądu – „rutynowa”. Zapowiedział złożenie zażalenia. – „Mam nadzieję, że Sąd Okręgowy jak najszybciej rozpatrzy ten wniosek” – podkreślił. Na Twitterze dodał jeszcze: – „Radzę posłom opozycji, aby nie godzili się na manipulowanie terminem głosowania wniosków o uchylenie immunitetu”.

Z kolei lider PO Grzegorz Schetyna na Twitterze zapowiedział: – „Podejmiemy działania związane z nieuzasadnionym aresztowaniem sekretarza generalnego największej partii opozycyjnej w Polsce”.

https://twitter.com/Polskawruinie1/status/985593726176317440

W internecie pojawiły się komentarze dotyczące zatrzymania posła PO. – „Gawłowski będzie siedział, posadzić mogą i innych. Jeśli ktoś się zastanawiał po co przejmują prokuraturę i sądy, to już wie. Po to” – napisał Tomasz Lis.

„A co z Kogutem – wyraźne dowody i wolny???”; – „Takiego draństwa nie spodziewałem się w najczarniejszych myślach. To co robi PIS to kompletna degradacja naszego państwa. Obawiać należy się czy wybory będą przeprowadzone w sposób uczciwy. Mam wątpliwości” – pisali inni użytkownicy Twittera.

bt

Źródło: gazeta.pl, Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Plus ujemnymagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Chcą zastraszyć opozycję, niewygodnych aresztować, aby wykluczyć ich z wyborów. Nieważne – winny czy niewinny, ważne że miał zarzuty. Innym zamknąć usta. Od razu przypomina mi się sprawa rzekomego samobójstwa. B. Blidy, czy też aresztowanie kardiochirurga Mirosława Garlickiego (nota bene dostał odszkodowanie). Mroczne czasy powróciły.

Plus ujemny
Plus ujemny

CBA dla równowagi zaaresztuje babę co miała Koguta aby wyjaśnić czy nie doszło do sfałszowania dowodów.