Berczyński nadal jest zatrudniony w MON

Berczyński nadal jest zatrudniony w MON

Słynny już „pogromca Caracali” Wacław Berczyński, były przewodniczący podkomisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, wciąż jest zatrudniony w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Poinformował o tym poseł PO Cezary Tomczyk, który razem z kolegami, ponownie pojawił się w siedzibie resortu. – „[Berczyński] Ma zawartą umowę-zlecenie, która obowiązuje do 7 marca 2018 r. i w ramach tej umowy może maksymalnie zarobić nawet 13 tys. zł, czyli że mimo tych wszystkich elementów, które go dotyczą, mimo tego wszystkiego co zrobił i powiedział, umowa z nim dalej obowiązuje. Jest też członkiem komisji badania wypadków lotniczych, a konkretnie członkiem tej podkomisji, która bada katastrofę w Smoleńsku i jest zatrudniony przez MON” – powiedział Tomczyk.

Z kontroli poselskiej wynika także, że Berczyński brał udział w spotkaniu szefa MON z ministrem obrony Francji w lutym 2016 r. kiedy rozmawiano o sprawie śmigłowców. Tomczyk powiedział, że dotarł do informacji z wewnętrznej notatki MON ws. przetargu na śmigłowce. „22 września 2016 r. strona polska przekazuje stronie francuskiej informację, że prawdopodobnie odstąpi od przetargu, a 21 września pan Berczyński oddaje dokumenty, które pobrał. Ciągle jest tak, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, po co pan Wacław Berczyński, nie mając żadnych obowiązków w tym zakresie, nie mając żadnych efektów pracy, żadnego śladu, miał dostęp do tych dokumentacji przez 8 miesięcy” – zauważył Tomczyk.

Jak pamiętamy, w kwietniu Berczyński w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” powiedział, że to on „wykończył” Caracale. Przedstawiciele rządu i politycy PiS zapewniają, że nie miał on nic wspólnego z negocjacjami offsetowymi z producentem śmigłowców, jednak 20 kwietnia Berczyński zrezygnował z kierowania podkomisją smoleńską. Wyjechał do USA, gdzie mieszka na stałe i słuch po nim zaginął. Skoro ciągle jest zatrudniony w MON, to pewnie w jego przypadku mamy do czynienia z „telepracą”…
(Źródło: pap.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciek123454321JSCsusannPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Coraz większy smród rozchodzi się wokół sprawy Caracali, Berczyńskiego, a przez to i Macierewicza. Jeżeli do tego dodać rozkręcający się skandal związany z zakupem samolotów dla VIP-ów oraz fakt, że reżim nie może przyznać się do błędu, więc broni ministra obrony jak niepodległości, to możemy się doczekać momentu, w którym skumulowany ładunek tych wszystkich afer wywali w górę z siłą gejzeru tryskającego z zatkanej kanalizacji burzowej. Wówczas zatopiony zostanie nie tylko rząd, ale i PiS dostanie cios, po którym nie będzie się w stanie podnieść. Antoś ma na rozkładzie już dwa rządy (Olszewskiego – noc teczek; Kaczyńskiego – sprawa WSI),… Czytaj więcej »

JSC
JSC

To co się tu wyprawia jest przerażające, bo to wygląda na aferę szpiegowską!!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Kolego, zgadzam się z Tobą w 150%. W inny miejscu napisałem to samo posługując się metaforą balonu napełnionego gównem. balon pęka powoli, za każdym razem wypuszczając trochę kloaki. Ale kiedy pęknie na dobre, to smród rozleje się taki, że trzeba będzie sprzątać przynajmniej 10 lat. Dobrze, że chociaż nasi przedsiębiorcy póki co bronią nas przed hiperinflacją i załamaniem gospodarczym.

susann
susann

Szydlo pewnie widzi i wie co ja czeka, teraz szuka winnych , wrzeszczy z trybuny sejmowej- ale na kogo?Z tragedii robi sobie ”lekcje” dla CIEMNEGO LUDU, CO WSZYSTKO KUPI. WSTYD, HANBA, NA CALY SWIAT.

Maciek123454321
Maciek123454321

To oznacza, że ten baran w dalszym ciągu okrada Polskę, a macior to przyklepuje. Kolejne pisowskie gównienko, takie całkiem malutkie tym razem.