Bez powszechnych szczepień kolejną falę epidemii mamy jak w banku

Bez powszechnych szczepień kolejną falę epidemii mamy jak w banku

Prof. Horban ostrzega: „jeśli ludzie nie będą się szczepić przeciw COVID-19, to prawie jak w banku jesienią będzie kolejna fala epidemii”. Odwołanie stanu epidemii w czerwcu jest mało prawdopodobne.

 

Mamy dużo szans wrócić do prawie normalności, ale pytanie o koniec epidemii jest bardzo trudne. Należy przede wszystkim zaszczepić tych ludzi, którzy w największej ilości chorują i umierają na Covid, czyli grupę wiekową 60+. „Odsetek zgonów w grupie osób starszych jest zatrważający…Kilkanaście procent przyjętych pacjentów do bardzo dobrego, wyspecjalizowanego szpitala umarło z powodu zakażenia COVID-19. To naprawdę jest ciężka choroba”.

W drugiej kolejności szczepić należy tę część społeczeństwa, „która transmituje wirusa na osoby starsze i chore”. Profesor odniósł się także do pomysłu loterii jako promocji szczepień. „Właściwie każdy zaszczepiony dostaje nagrodę od razu – jest chroniony przed zakażeniem”. Oczywiście, nie w stu procentach, ale szczepionka chroni przed ostrym stanem choroby i jej najtragiczniejszym końcem.

 

Na czym polega loteria Narodowego Programu Szczepień, którą rząd chce uruchomić od 1 lipca? Zrealizuje ją Totalizator Sportowy, a na jej cel przeznaczono 140 mln zł. Co tydzień będą do wygrania nagrody pieniężne po 50 tys. zł, hulajnogi i vouchery, co miesiąc – 2 nagrody po 100 tys. zł oraz samochody hybrydowe. W finale czekać będą 2 nagrody po milionie oraz samochody. Ponadto co dwutysięczna osoba może wygrać 500 zł.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Nic, tylko szczepić się, nie umierać!

/td/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
28 maja 2021 06:30

sądząc po tym, że bez żadnej sensownej potrzeby dzieci i nauczycieli wysłano do szkół, rząd pis ma emidemię, nasze zdrowie i życie głęboko gdzieś.

Rozbawiony
Rozbawiony
28 maja 2021 09:08

„Jeśli ludzie nie będą się szczepić…” , ostrzega prof. Horban, fundator Fundacji Rozwoju Nauki, której jednym z darczyńców jest Janssen, producent szczepionki J&J 🙂