Bez względu na ewentualne porozumienie nauczyciele z oświatowej „Solidarności” przystąpią do strajku

Bez względu na ewentualne porozumienie nauczyciele z oświatowej "Solidarności" przystąpią do strajku

Jakiekolwiek porozumienie, które byłoby niezgodne z oczekiwaniami naszych członków, nie wiąże nas w sposób ostateczny do tego, żeby od strajku odstąpić, więc w poniedziałek mamy strajk” – powiedział w rozmowie z Radiem ZET sekretarz Międzyregionalnej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Wielkopolska, Krzysztof Wojciechowski.

Tym samym została potwierdzona informacja o strajku nauczycieli „Solidarności” bez względu na rezultat negocjacji. Już dzisiaj wiadomo, że taką decyzję podjęto w Olsztynie, Poznaniu, Kluczborku i Toruniu.

Również nauczyciele z dolnośląskiej „Solidarności” przychylają się do strajku mimo wszystko, tym bardziej, że w ich ocenie przewodniczący oświatowej „S” nie działa w interesie środowiska.

Zgoda przewodniczącego Sekcji Krajowej Oświaty NSZZ „Solidarność” Ryszarda Proksy na wszystkie propozycje rządu jeszcze w trakcie trwania negocjacji ze Związkami Zawodowymi jest przejawem niekompetencji oraz zdrady interesów środowiska oświatowego” – napisali nauczyciele, domagając się jednocześnie odwołania Proksy z funkcji przewodniczącego.

wb

Źródło: wiadomosci.wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
IkaAnna WalerjanJoannaIwonaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Do kolegów z nauczycielskiej „Solidarności”- pozbądźcie się tego renegata!

Iwona
Iwona

w naszej szkole chociaż jesteśmy tylko my NSZZ S i tak przystępujemy jutro do strajku, panu Proksie mówimy NIE

PiJar
PiJar

Nauczyciele demaskują ustawkę robioną przez PiS-owski (nie)rząd i atrapę „Solidarności”, na czele której stoją ludzie powolni Kaczyńskiemu. Parafrazując wypowiedź Andrzeja Gwiazdy można powiedzieć, że w sprawie płac nauczycielskich chcieli się dogadać PiS-owcy z własnymi agentami.

Jabis
Jabis

Radny PIS … przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty NSZZ „Solidarność” Ryszard Proksa na aut.
A zaczął ten stojący razem z ZOMO – jeden z Dud. Z pogardą głosił, że z ZNP nie siądzie razem do rozmów. Teraz może posiedzieć na własnej d. i popatrzyć jak mu topnieje lewa Solidarność

Zwinka
Zwinka

Ho ho ho, a to się kacperki rozhulały.

Waldemar
Waldemar

„Solidarność” w aktualnej wersji powinna nazywać się Zależny, Prorządowy Związek Zawodowy „Łamistrajk” d. „Solidarność”. Coś takiego jak Zakłady Cukiernicze 22 Lipca d. E. Wedel.

Maria
Maria

Strajk nauczycieli nie ma wymiaru politycznego. Nauczyciele nie protestują z namowy pana Sławomira Broniarza, nie wspierają też ugrupowań politycznych, z których on się wywodzi, nie wspierają PO ani nie zwalczają PiS. Nauczyciele upominają się o przestrzeganie nauczycielskich praw pracowniczych i zawodowych – wynikających z pełnionej roli społecznej oraz o odpowiedni status zawodowy nauczyciela. W swoich środowiskach nauczyciele są traktowani przedmiotowo. Są stawiani wyłącznie w obliczu wymagań – wnoszonych przez wszystkie podmioty, mają spełniać oczekiwania wszystkich wokół, którzy domagają się respektowania swoich praw, sami nie mają narzędzi do egzekwowania praw wynikających z pełnionych funkcji. Aby te narzędzia (np. dostęp do pomocy… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Przy podpisaniu cyrografu była loczkowata „okupantka” z kuratorium swojej koleżanki z miesięcznic smoleńskich.

Joanna
Joanna

Proksa zrobił to co kazał mu jego związkowy zwierzchnik Duda. A Duda zrobi wszystko co każe mu Kaczyński i PiS. Członkowie Solidarności obudźcie się. Będąc członkami takiego związku popieracie i PiS i jego reformy. Strajkując jako członkowie NSZZ „S” oszukujecie samych siebie, strajkujecie przeciwko samym sobie. Albo jesteście za albo przeciw strajkowi. Jajeczko nie może być częściowo nieświeże.

Anna Walerjan
Anna Walerjan

A ja była dzisiaj w szkole z bukietem kwiatków dla nauczycieli. Było to ogromnie wzruszające. Tyle jako rodzice możemy zrobić – okazać nauczycielom swoją solidarność i wsparcie. Zachęcam do naśladownictwa. Bądźmy razem, odwiedźmy szkołę z kwiatkiem, czekoladką, dobrym słowem.

Ika
Ika

W mojej szkole tylko dwie nauczycielki nie wzięły udziału. ZNP, Solidarność, niezrzeszeni razem. Wielkie podziękowania dla koleżanek i kolegów z S za odwagę! A na dodatek jeden nauczyciel z Solidarności przepisał się do ZNP, a drugi rzucił legitymacją…bardzo dobry trend 🙂