Bez zaskoczenia. Najniższa słuchalność radiowej Trójki w historii

Bez zaskoczenia. Najniższa słuchalność radiowej Trójki w historii

Portal Wirtualne Media opublikował wyniki badania Radio Track. Wynika z niego, że w czwartym kwartale ub.r. Trójka miała tylko 2,4 proc. udziału w rynku radiowym. Jeszcze rok wcześniej udział ten wynosił „aż” 5,3 proc.

 

Popularniejszymi od Trójki rozgłośniami okazały się TOK FM (2,6 proc. udziałów), AntyRadio (2,7 proc.), Złote Przeboje (3 proc.), VOX (3,8 proc.), RMF MAXXX (3,8 proc.), Jedynka (5 proc.), ESKA (7,4 proc.), ZET (12,2 proc.) i RMF FM (29,2 proc.).

Na rekordowo niską słuchalność Trójki, bez wątpienia, wpływ ma m.in. powołanie przez jej byłych dziennikarzy popularnego internetowego Radia Nowy Świat. Utworzone w lipcu radio ma w ofercie m.in. audycje Wojciecha Manna i Elizy Michalik.

 

Na rynku muzycznym od stycznia br. obecne jest też inne radio byłych dziennikarzy Trójki – Radio 357. Radio to również działa na zasadach radia internetowego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Obecnym szefem Trójki jest Michał Narkiewicz-Jodko, który wymienił dużą część personelu rozgłośni i przeprowadził duże zmiany w jej repertuarze programowym. Pod rządami Narkiewicza-Jodki Trójka zmniejszyła liczbę audycji o charakterze politycznym i zwiększyła liczbę tych poświęconych kulturze i muzyce.

/nt/

Źródło: wirtualnemedia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spitwajer
spitwajer
14 stycznia 2021 09:31

Jak Pan pytasz co pisiorom wyszło ? To Panu odpowiem, im dobrze wychodzi wyprowadzanie naszej kasy, znaczy, publicznej poczytaj pan na Oko Press jak te s…..y traktują ministerialne fundusze, polecam tematy jak, fundusz sprawiedliwości ministra Ziobry , program praca dla więźniów P. Jakiego ( sieć telefoniczna, która nigdy nie powstała ) i masa innych wałków Ci ludzie i mówię tu o pisowskich baronach z dnia na dzień zostali milionerami oni albo ich znajomi lub rodziny, tak jest proszę pana to im wychodzi asz za dobrze.