Bez zmian nie będziemy liderem opozycji  – piszą parlamentarzyści PO

Bez zmian nie będziemy liderem opozycji  - piszą parlamentarzyści PO

List, wystosowany do kolegów z partii, podpisało 51 parlamentarzystów, zarówno posłowie, jak i senatorowie. M.in. były szef PO Grzegorz Schetyna i były szef Klubu Parlamentarnego PO Sławomir Neumann. „Wierzymy, że Platforma wróci do roli siły, która konsoliduje wokół siebie ludzi i środowiska” – piszą.

 

Wszyscy podpisani są zgodni, że bez daleko idących zmian PO nie ma szans utrzymania statusu lidera opozycji. „Dotarliśmy do punktu krytycznego. Jako państwo i naród. Żyjemy w chaosie, napięciu, obawie o zdrowie i życie najbliższych”.

Podpisani zwracają też uwagę na podziały w społeczeństwie. Polacy stracili do siebie zaufanie, które trudno będzie odbudować – uważają. „PiS naznaczył życie polityczne kłamstwem, propagandą oraz niespotykanym w III RP wykorzystaniem mechanizmów władzy do budowania prywatnych finansowych fortun…Stany Zjednoczone nie widzą w nas partnera. Przez Unię Europejską jesteśmy traktowani jak państwo, które dąży do osłabienia Wspólnoty i generuje kłopoty”.

Po  2015 r. opozycja wykorzystała powierzone jej zaufanie społeczne do zbudowania współpracy partii demokratycznych. Efektem była wspólna lista Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego i zwycięski Pakt Senacki.

 

Należy także wyjść poza elektorat dużych miast. „Platforma Obywatelska…ma ambicje reprezentowania marzeń Polaków, bez względu na miejsce ich zamieszkania. Ludzie mają prawo zadawać pytania o charakter nowoczesności, jej wyzwania dla naszych wartości i stylu życia”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Podstawą do odzyskania zaufania jest „wolność światopoglądowa i różnorodność doświadczeń oparta na wzajemnych szacunku”, pora też na pracę ponad podziałami. „Zawsze byliśmy otwarci na różne środowiska, z którymi było nam po drodze w budowaniu przyszłości Polski, otwartej, europejskiej, nowoczesnej”.

List kończy się przypomnieniem, że „za Polskę i za Platformę odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Potrzebujemy zaangażowania i wspólnego działania. Zamiast odcinać się od przeszłości, czerpmy z jej doświadczeń – tych dobrych i tych trudnych”.

Z niecierpliwością czekamy na efekty listu.

/td/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Manat Brzegowiec
Manat Brzegowiec
8 maja 2021 15:10

Aby Polska w siłę rosła
Trzeba Wodza a nie osła!