„Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich”

Prawicowe „kuzynki” w akcji: torcik daim z herbatką w IKEI poważnie zagrożone

Jeden z pracowników Ikei pan Tomasz pod artykułem „Włączanie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”, zamieszczonym w Internecie przez jego firmę, ostro zaprotestował, ale za jednym zamachem musiał pożegnać się ze swoim miejscem pracy. „Nie poglądy stanowiły problem, ale sposób wyrażania swoich opinii, który wyklucza inne osoby” – wyjaśnia sytuację Ikea.

„Nie uważam, żeby to był mój obowiązek, tym bardziej że jestem katolikiem i kłóci się to z moim światopoglądem. Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia” – napisał tymczasem pan Tomasz.

Powołując się na Pismo Święte zacytował: „Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich”. Temat z miejsca podchwyciła TVP.

„Wiadomości” zatytułowały swój materiał: „Ikea wyrzuca za poglądy i przekonania”. Pozostałe prawicowe media dorzuciły: „Chrześcijanie dyskryminowani przez sieć”, „Zwolniony za Biblię”, „Ikea wyrzuca z pracy za sprzeciw wobec LGBT”, a samą sprawą zajęli się politycy.

Do akcji wkroczył Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiadając, że „niezwłocznie zleci prokuraturze zbadanie sprawy”. „Jeśli ta informacja miałaby się potwierdzić, mielibyśmy do czynienia z sytuacją, w której zewnętrzny koncern, naruszając polski porządek prawny, dopuszcza się jawnego złamania praw pracowniczych, ingeruje w obszar wartości chronionych przez polskie prawo, które gwarantuje każdemu obywatelowi wolność sumienia i wyznania” – ocenił w rozmowie z TVP.

Patryk Jaki poszedł jeszcze dalej i zapowiedział „nagłośnienie tej dyskryminacji w Parlamencie Europejskim” i udział w bojkocie Ikei.

Konserwatywny instytut Ordo Iuris, złożył w imieniu mężczyzny pozew przeciw koncernowi, domagając się odszkodowania oraz uznania wypowiedzenia za bezskuteczne. Prawnicy instytutu uważają, że powodem zwolnienia było wyrażenie poglądu odwołującego się do wartości katolickich, i mówią o naruszeniu zakazu dyskryminacji.

 „Ikea to firma otwarta światopoglądowo” – odpowiada na to koncern.

„Otwartość na inne poglądy nie może stać się przyzwoleniem na słowną agresję wobec innych (…) Sprzeciwiamy się i reagujemy, gdy istnieje ryzyko naruszenia dóbr lub godności osobistej każdego pracownika” – tłumaczy. „Podobne działania podjęlibyśmy w przypadku naruszenia godności każdej innej grupy (np. katolików)”.

/j/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Polka gorszego sortuMarekRafał PMimosaHistoryk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Krzysztof

Pismo Święte nie jest takie święte, oj nie.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Stary Testament to kronika krwawych podbojów w imię wyższości jednego narodu nad całą resztą. Jeśli odrzucić całą religijną otoczkę, czyta się to jak powieść awanturniczą z zamierzchłych czasów. Bez przerwy przemoc, wojna, morderstwa, krew i podstępy. W kościele wybierają tylko te łagodniejsze kawałki.

Irena
Irena

Proponuje aby klocil się ze swoim swiatopogladem w czterech scianach własnego domu !!! A ci przez których przychodzą zgorszenia…..no coz , każdego cos gorszy ….to mogą być tez klamcy , oszuści , złodzieje i temu podobny element …..

Zwinka
Zwinka

No przecież w Rosji istnieją już zorganizowane grupy polujące na homoseksualistów. a to jest przecież kierunek, w jakim podążamy. Morda w kubeł i „z Leninem iść, z Leninem śnić, z Leninem zbierać kwiatki”. O przepraszam, teraz Biblia jest trendy, a zażartość Biblistów w niczym nie ustępuje zażartości Koranistów…Tylko czekać, a pojawią się Trójki Biblijne, dbające o moralność Szarego Polaka. Już Rydzyk, Jędraszewski, Głódź, Gądecki i Jego Osoba Prezes o to zadbają.
No to a byśmy tylko zdrowi byli …

Mariola
Mariola

No i w końcu się okaże, że mamy nowego męczennika. Ratunku…

Adam
Adam

Kiedy skończy się wreszcie to średniowiecze?!!

Zwinka
Zwinka

Średniowiecze dopiero się rozkręca. Pisie politruki w kolejce się ustawiają, co by się tylko panu prezesu i purpurowym pomponom przypodobać, to i wysyp durnot wszelakich na pewno będzie obfity.

Obserwator
Obserwator

Jak ktoś chce krzewić wartości biblijne w handlu, niech szuka roboty w Toruniu albo na Jasnej Górze- tam będzie bezpieczny.

Historyk
Historyk

Tu nie o krzewienie poszło, ale o zmuszanie do uczestnictwa w tęczowej propagandzie

Marek
Marek

Nieprawda tu o nienawiść do homoseksualistów chodzi. Mógł odmówić udziału powołując się na swoje „wartości religijne” i wtedy miałby pewną moralną przewagę. ale on wolał siać nienawiść, a może nawet grozić mordami i za to oberwał. Nie dość, że fanatyk religijny to jeszcze idiota.

HerodAntypis
HerodAntypis

Podoba mi się to Święte Oburzenie PiS- katoli. Stworzyli precedens drukarza i teraz mogą naskoczyć IKEI choćby ta zwolniła wszystkich cytujących Pismo Święte. Swoją drogą, to ciekawe, że katole cytują tylko to, co im pasuje. A że jest tego niewiele w Piśmie Swiętym
to Biblia z ich cytatów byłaby cienka jak „Łysek z pokładu Idy” albo „Anielka” ( o pacierzach coś tam jest). :A obrażony pan Tomasz niech idzie na katechetę. Skoro nie podoba mu się LGBT w IKEI, to może pedofilia w kościele mu przypasuje.

Monic
Monic

Dokladnie tak. Może świętym go jeszcze obwieszczą.

Goool
Goool

No jasne. Bo facet miał z radością wspierać ideologie proponowane przez pracodawcę. Super. W drugą stronę-pracodawca katolik nakazem wprowadza w pracy modlitwę Anioł Pański w południe….
To był CYTAT w dodatku w wewnętrzej sieci spółki, nie atak personalny. Sorry ale gość miał meble sprzedawać a nie promować tolerancję, stąd jego reakcja.
Spróbujcie odłożyć antyklerykalizm na bok i spójrzcie nieco szerzej. Pozdrawiam.

Ps. Sam pracuję w większej od Ikea sieci handlowej i nie wyobrażam sobie aby pracodawca ingerował w poglądy i wiarę pracowników.

Marek
Marek

I to ma być wytłumaczenie nienawiści i zachęcanie do zbrodni? Gratuluję.
Jakby tylko wyraził sprzeciw powołując się na swoją „wiarę” to miałby przewagą zarówno prawną jak i moralną, ale on postanowił siać nienawiść swoich fanatycznych środowisk i tu jest problem, którego oczywiście pisowcy obrońcy na siłę starają się nie dostrzegać i sprawić by inni zapomnieli.

PS: A co przepraszam dzieje się w szkole gdy świecki nauczyciel prowadzący świecki przedmiot chce zdjąć krzyż? Co go za to spotyka? To, że w każdej klasie w szkole ma wisieć krzyż to nie jest wymuszanie ideologii dla ciebie?

Goool
Goool

Zapomnieliście dodać że RPO też zapowiedział interwencję.

Paweł
Paweł

Z tego co wiem cytat do dokładna kopia zapisu lub wypowiedzi. A ten gość słowa biblii zmienił do stopnia zmieniającego sens orginalnego zapisu więc o żadnym cytacie nie może być mowy. Tym samym nie można powoływać się na „zwolnienie za wiarę” itp. Raczej ukarać gościa za głupotę.

Mimosa
Mimosa

Czy to nie dowód na to, że pismo Święte jest niemoralne ????

Rafał P
Rafał P

No, poje…..o jednych i drugich.
W jakich my czasach żyjemy?
Ja już tego nie przeżyję, a moje dzieci może jakoś sobie poradzą w tym homobagnie.

Marek
Marek

Chyba miałeś na myśli faszystowsko-katolicki fundamentalizm a nie „homobagno” cokolwiek przez to słowo rozumiesz.