Białe róże podczas orędzia Dudy

Białe róże podczas orędzia Dudy

Nie można było ich nie zauważyć. Podczas orędzia wygłaszanego przez Andrzeja Dudę przed Zgromadzeniem Narodowym posłowie opozycji trzymali białe róże. Stały się one symbolem protestu przeciw „dobrej zmianie”.

A prezydent długo rozwodził się nad zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Przywoływał fakty i postaci historyczne, ale nawiązał też do obecnej sytuacji. – „Nadeszła pora, aby istotą naszego życia publicznego przestało być nieustanne, wyniszczające starcie wrogich plemion. Czas na rzeczową debatę w gronie rodaków. Na rozmowę między depozytariuszami bezcennego dobra, którym jest nasze wspólne, niepodległe państwo. Polska nie jest niczyją własnością. Budujmy nasz dom na fundamencie prawdy i wzajemnego szacunku”.

Mówi to przedstawiciel obozu, którego lider nazywa Polaków obywatelami „specjalnej troski”, „złodziejami i komunistami” i „gorszego sortu”… Mówi to w sytuacji, kiedy PiS walcem przepycha ustawy o SN i KRS i zmienia ordynację wyborczą!

Po zakończeniu orędzia posłowie PiS klaskali, posłowie opozycji skandowali „Konstytucja!”.

bt

Źródło: 300polityka.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MirandabartKimi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kimi
Kimi

Obrzydliwe zakłamanie dudy.

bart
bart

Dudowe przemówienia – kogoś to obchodzi?
Nie było w Polskiej polityce postaci bardziej żałosnej. Bardziej boi się prezesa niż prawa, więc łamie konstytucję. Niezdolny do podejmowania decyzji, musi mu pomagać staruszka o chwiejnych poglądach.

Miranda
Miranda

Konstytucja ! Konstytucja !