Białoruś w Polsce? Policja zatrzymała aktywistkę ruchu na rzecz LGBT

25 lat więzienia dla 15-letniego zabójcy

Wczoraj rano stołeczna policja aresztowała działaczkę LGBT Małgorzatę S., która brała udział w obywatelskim zatrzymaniu furgonetki pokrytej homofobicznymi sloganami. Warszawianka została przetransportowana do siedziby Prokuratury Okręgowej.

 

O wydarzeniu poinformowała Marta Puczyńska, aktywistka, która przyjaźni się z S. Kobieta twierdzi, że S. została wyprowadzona z mieszkania przez policjantów w cywilu. Funkcjonariusze nie podali nawet powodu zatrzymania.

W sieci pojawił się już filmik przedstawiający akcję policjantów w Warszawie. Na filmie widać, jak funkcjonariusze obezwładniają aktywistkę, kładą na podłodze. – Będziesz dalej dyskutował czy nie? Ja przyszedłem cię zatrzymać, kulturalnie chciałem z tobą wyjść – mówi przedstawiciel służb.

 – Wp…lając się do mieszkania, to jest to mało kulturalna sytuacja. Czy mogę założyć buty? – pyta aktywistka. Funkcjonariusz zapowiada, że będzie liczył do pięciu. Zatrzymana ma na rękach kajdanki, zapięte z tyłu.

 – Naprawdę jest pan takim ch…? – pyta. Funkcjonariusz: – Tak, jestem ch… Mam satysfakcję, że nie możesz założyć skarpet.

 

Kobieta została wyprowadzona z budynku na boso i bez możliwości przebrania się. W sprawie zainterweniowały już Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Hanna Gil-Piątek. Lewicowe posłanki bezskutecznie usiłowały wyjaśnić przyczynę zatrzymania S.

To przypomina sytuacje z lat terroru stalinowskiego, gdzie wyciągano ludzi z domów bez dania racji, bez żadnej informacji” – oceniła Gil-Piątek.

Małgorzata S., według nieoficjalnych doniesień medialnych, mogła zostać zatrzymana za udział w obywatelskim zatrzymaniu samochodu skrajnej prawicy. Aktywiści zerwali wówczas z auta homofobiczne plakaty i lekko je uszkodzili. Jakakolwiek przemoc powinna być oczywiście potępiona przez wszystkie strony sporu – nie można jednak dawać przyzwolenia na takie zachowania policji.

Kto będzie następny? Aktywiści KOD-u, młodzi ekolodzy, związkowcy?

/nt/

Źródła: wyborcza.pl, noizz.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
14 lipca 2020 23:51

Jak to powiedział dziś Ziobro w wywiadzie: „Teraz będzie tak samo, jak w ostatnich latach, ale ostrzej i szybciej!”. I oto mamy pierwszy przykład. Co będzie dalej to zależy w znacznym stopniu od tego, czy PSL z Kukizem pójdzie w sojusz z PiS. Konfederacja nawet nie będzie się nad tym zastanawiać – zgodzą się, żeby realizować własne cele „katolickiego państwa narodowego”, które są w sumie zbieżne z celami PiS. Ale bez PSL-u z Kukizem większości konstytucyjnej nadal nie będą mieć.

A tymczasem partie opozycyjne już skaczą sobie do gardeł i wzajemnie oskarżają i wyzywają, zamiast się zjednoczyć. W tej sytuacji Kaczyński każdą z nich pośle do innego kąta i będzie rządzić przez następne 30 lat.

I skoro 2 dni po utrwaleniu swojej władzy policja robi taką akcję to niedługo strach będzie w ogóle do kogokolwiek się odezwać. A Kaczyński jeszcze bezczelnie śmie kłamać, że „przecież PiS nikomu nie odbiera wolności”. Przykładów na odbieranie wolności i swobód jest gigantyczna lista. Z łamaniem praw człowieka włącznie. Ale ta cała lista to będzie dopiero początek. Czym się skończy? Odsyłam do historii – tam znajdziecie odpowiedź. Bo jak mówi mądre powiedzenie: „Historia lubi się powtarzać”. Zwłaszcza, jeśli ludzie jej nie znają i nie potrafią wyciągać wniosków.

Zbyszek
Zbyszek
15 lipca 2020 08:52

To my, Polacy, od 5 lat o taką właśnie Polskę walczymy. Tym razem nie możemy zgonić na Ruskich czy Niemców. ✌