Biedny Szymon Hołownia. Ukradziono mu nazwę partii „Polska 2050”

Dyplomatyczne relacje z Donaldem Tuskiem to brzmi dumnie

Jak informuje „Rzeczpospolita”, kiedy 8 listopada Szymon Hołownia złożył wniosek do sądu o rejestrację swojej partii, okazało się, że inna partia podkradła mu nazwę „Polska 2050”.

To robota Włodzimierza Zydorczaka, którego partia najpierw nazywała się Obywatelska rzeczpospolita Polska, potem Jeden-PL, a od 26 października 2020 roku oficjalnie posługuje się nazwą partii Hołowni.

Jak widać, kto pierwszy ten lepszy…

Zydorczak zapewnia, że podebranie nazwy Polska 2050 absolutnie nie jest wymierzone przeciwko Hołowni.

Po prostu „kilka miesięcy temu przyszli do nas ludzie, którzy odeszli od Szymona Hołowni, z propozycją, by zarejestrować partię pod tą nazwą. Zmieniliśmy nazwę po to, by oni nie zrobili tego sami” i nie widzi on w tym niczego niewłaściwego.

Jak twierdzi Michał Kobosko, typowany na szefa powstającej partii, nie jest zaskoczony taką sytuacją, bo liczyli się z tym, „że partia będzie miała do czynienia z zagrywkami, takimi jak podszywanie się”.

Zydorczak chętnie chyba podpiął by się bardziej pod Hołownię i liczy na współpracę z nim, jednak brakuje zainteresowania tą propozycją. Kobosko mówi zdecydowanie: „nie znamy tego pana. A partia nie jest stolikiem w restauracji, który można zarezerwować”, więc raczej nie ma co liczyć na nawiązanie bliższych relacji między panami i ich partiami.

Lider oficjalnie zgłoszonej partii Polska 2050 wierzy wciąż w zmianę stanowiska Hołowni i zapewnia, że jak się dogadają, to może oddać mu miejsca w zarządzie, a tym samym kontrolę nad partią.

Teraz nowa partia Hołowni ma się nazywać „Polska 2050 Szymona Hołowni”. Jej członkowie czekają na decyzję sądu i nie ukrywają, że „w przypadku zaistnienia sporu podejmiemy odpowiednie kroki prawne” – mówi Kobosko.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goool
Goool
19 lutego 2021 10:18

A prezes Jarosław zaciera raczki, patrząc na zabawy głupców.

HerodAntypis
HerodAntypis
19 lutego 2021 11:25

Kradnie posłów to i jemu kradną.
Taka jest karma złodzieja.

irena
irena
19 lutego 2021 12:17
Reply to  HerodAntypis

No i jeszcze…..nie rob drugiemu co tobie nie mile….

irena
irena
19 lutego 2021 12:13

Moj wniosek ….Sz. H ….nie jest osoba kompetentna ani profesjonalna !!! Myslac o takim przedsiewzieciu pierwsze co sie robi….idzie sie albo do Sadu albo do Urzedu Patentowego….to jest PODSTAWA wszelkich dzialan….no coz psotnik innych poucza a sam NIE WIE !!! Jak mowil Dyzma…..” a moze to i dobrze „

Wujek Dobra Rada
Wujek Dobra Rada
19 lutego 2021 12:45

W latach 90-tych istniał proceder rejestrowania znanych marek produktów przez cwanych naciągaczy. Jak firma działająca pod daną marką poza Polską chciała wejść na nasz rynek, musiała zapłacić „wykupkę” jak za skradziony samochód, albo sądzić się miesiącami. A teraz – powtórka z rozrywki w branży politycznej.