Bielan odwołuje się do… honoru Banasia!

Adam Bielan: "To dyktat i my się na to nie zgadzamy" o debacie prezydenckiej organizowanej przez Onet, WP, TVN i TVN24

Partia rządząca ima się wszelkich sposobów, żeby skłonić prezesa NIK Mariana Banasia do dymisji. A to prezes PiS wzywa go na Nowogrodzką, a to Beata Mazurek umieszcza tweeta, który ma go „obudzić” („Prezes Banaś milczy i milczy…pogrąża siebie i przy okazji nas. Po co? Komu to służy? Panie Banaś pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać: rezygnacja czy nie?”), a teraz europoseł PiS Adam Bielan odwołuje się do… honoru Banasia!

 

Bielan – jeden z bliskich współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, też goszczący prezesa PiS w domu na obiadach – wyraził nadzieję, że Banaś w najbliższych dniach poda się do dymisji. – „Pan premier powiedział, że mamy plan B, potwierdziła to również pani marszałek Elżbieta Witek, ale ja wolałbym, żeby zrealizował się plan A, to znaczy, żeby pan Banaś zachował się honorowo” – stwierdził Bielan w RMF FM.

– „Liczę na to, że przez weekend pan Marian Banaś być może skonsultuje się z jakimiś zaufanymi osobami i podejmie jedyną słuszną decyzję. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że będzie trwał na tym stanowisku przez całe tygodnie” – powiedział Bielan. A prowadzący rozmowę Krzysztof Ziemiec (na co dzień pracownik TVP) dodał: – On nie zdaje sobie sprawy, że jest to obciążenie wizerunkowe dla obozu władzy? No bo można kłaść się wieczorem – w radiu Banaś, wstajemy – Banaś, w ciągu dnia – Banaś, Banaś, Banaś…”.

 

Bielan unikał odpowiedzi na pytanie, czy Jarosław Kaczyński zna treść raportu Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie Banasia, do czego teoretycznie nie mają dostępu szeregowi posłowie. Dla Bielana nie ma też nic dziwnego w tym, że szef NIK jest wzywany do siedziby PiS.  – „Żadne prawo nie zabrania liderom partyjnym przekazywać swoich opinii” – stwierdził.

Dodajmy, że wczoraj w TVN24 z ust Bielana padła jeszcze jedna kuriozalna wypowiedź: – „Gdyby można było cofnąć czas, jestem pewien, że Sejm nie wybrałby Mariana Banasia prezesem NIK”. Banasia na to stanowisko powołali posłowie PiS!

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ShaqJacek DolińskiLuisNutkaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

A czy COKOLWIEK w PiS-ie lub pochodzące od PiS-u ma honor???????? Piszę celowo „cokolwiek”, bo czyż można uznać za ludzi zombie, które bezmyślnie podnoszą rękę za każdym razem, kiedy szef mafii wydaje rozkaz?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Pozwolę sobie przytoczyć fragment swojego komentarza z końca poprzedniej kadencji Sejmu, który nawiązuje do tego, co napisałeś i nic nie stracił na aktualności. A spośród 235 posłów PiS-u i przystawek, którzy w poprzedniej kadencji zapewniali rządzącym sejmową większość, nie znalazło się nawet 6 przyzwoitych, którzy powiedzieliby NIE demolce polskiego państwa. Smutne! « „Myśmy dostali jak zwykle instrukcję. Obyczaj jest taki, że nikt o nic nie pyta.” To cytat z wypowiedzi senatora PiS-u Aleksandra Bobko, który podpadł PiS-owi tym, że w pewnych sprawach ośmielał się mieć własne zdanie, więc PiS go w nadchodzących wyborach nie wystawił. Wypowiedź dotyczyła głosowania – „wyboru”… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Logika podpowiada, że Banaś jest krakowskim sutenerem (być może nawet trzęsie całym krakowskim seksbiznesem), jest ponadto szefem mafii VAT-owskiej, działającej w MF – ergo – jest po prostu kryminalistą. Wystarczy uważnie obejrzeć materiał Bertolda Kittela. Zresztą sam Kittel niedwuznacznie mówi, że to, o czym dowiedziała się opinia publiczna, to wierzchołek góry lodowej, stąd moja opinia o tym ponurym indywiduum. Sam Banaś zresztą nie wie, co robić. Pozostanie na stanowisku oznacza ni mniej nie więcej, że NIK przestanie istnieć, albowiem ŻADNA instytucja nie będzie się liczyła z agendą, na której czele stoi facet, który ma samych wrogów. Podanie się do dymisji… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Czytałam, że jedna z naszych wróżek przewiduje, że Duda przegra. Dlatego moim zdaniem Kaczyński z PiS naciskają ze wszystkich stron na opozycję, żeby ta zgodziła się i zagłosowała jednogłośnie za zmianą Konstytucji. Wtedy pozbędą się Banasia z NIK, nie będzie sprawy w sądzie przeciwko Banasiowi (bo ten użyje swoich haków), a Konstytucję uchwalą sobie taką, żeby zagwarantować sobie i Kościołowi rządy na dziesięciolecia i szybciutko zdelegalizować opozycję. Przypominam, że napisanie nowej Konstytucji to nie jest napisanie na kolanie byle jakiej ustawy na 3 strony. To jest proces na co najmniej kilka lat, a PiS chce to zrobić natychmiast. Muszą więc… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Ja to tylko tu zostawię…. Znalezione w sieci…. FRASZKA NA BANASIA: Jest prezesem Banaś mały Ma w Krakowie burdel cały Z bandziorami biznes kręci Bo każdego forsa nęci Gdy okazja się nadarza A dość często się to zdarza Bo na Wawel jeździć trzeba Oczywiście nie dla chleba To zamawia się już locik I rządowy samolocik Wszystkich wiezie do Banasia A tam czeka piękna Kasia Najpierw msza no i pacierze Wszyscy myślą w dobrej wierzę Wspominają oni Lecha Oni myślą o uciechach!!!! Banaś dał im tam rabacik Każdy zmoczył tam swój bacik Był tam Ziobro i Terlecki Sasin, Gowin, Morawiecki Cały… Czytaj więcej »

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Bardzo dobre. Jeszcze lepsze, gdy uzupełni się tekst o znaki interpunkcyjne.
I nie zdziwiłbym się, gdyby z czasem ta political fiction okazała się prawdą.

Jantar
Jantar

Zachowana pisownia oryginalna z WhatsAppa, którym fraszka krąży 🙂

Nutka
Nutka

Honorowy pisowiec = książkowy przykład oksymoronu.

Luis
Luis

Ale sie upasl, obrońca i tłumacz żoliborskiego kaina.

Shaq
Shaq

Te, Bielan, odwoływanie się do honoru Banasia to jak odwoływanie się do propaństwowości Kaczyńskiego, niezależności Dudy, prawdomówności Morawieckiego, uczciwości Karczewskiego, dobrego wychowania Pawłowicz albo inteligencji Kempy.