Biją nas Niemcy!

Biją nas Niemcy!

By nikt nam w obcych językach, a już zwłaszcza po niemiecku, nie mówił, jak życie rodzinne prowadzić mamy.

Ostatni tydzień kampanii prezydenckiej przyniósł nam wyjaśnienie zagadki, skąd nadciąga ostry cień mgły, z którym dzielnie walczy na wiecach wyborczych Andrzej Duda. Znad Niemiec nadciąga, mianowicie.

Temu, że urzędujący prezydent chroni polską rodzinę ułaskawiając pedofila, a pandemię zwalcza zniechęcając zwolenników do szczepień obowiązkowych winne są wnuki dziadków z Wehrmachtu. To oni, zamieniwszy uprzednio pikelhauby na dobrze skrojone garnitury, za pośrednictwem polskojęzycznej prasy usiłują zmącić umysły zwykłych Polaków. Knują i manipulują w ramach walki ze wstającą z kolan polskością, której uosobieniem jest aktualny pan prezydent.

 

Ale spokojnie. Minister Ziobro już zapowiedział, że zaraz po wyborach zrobi z mediami porządek. Żeby już nikt nigdy nie publikował żadnych „fake newsów” na temat partii aktualnie rządzącej, jej przyjaciół, znajomych tudzież zwolenników.

Żeby więc, na przykład, żaden tabloid nie zadawał publicznie pytań o taki, na przykład, Fundusz Sprawiedliwości. Bo owszem, te pieniądze miały iść na pomoc ofiarom przestępstw. Takim, jak rodzina ułaskawionego przez pana prezydenta, kochającego tatusia. Żeby musiały „wybaczać” przestępcom tylko dlatego, że brakło im środków do życia. No ale nie poszły, i nikomu nic do tego, bo ten fundusz jest w gestii pana ministra Ziobry. W końcu jest najważniejszym w kraju prokuratorem i sędzią w jednym, to chyba najlepiej wie, komu należy się status ofiary.

Z raportu NIK wynika, że kasę rozdysponowano – między innymi – na promowanie w terenie kumpli pana ministra z jego politycznej formacji. I słusznie. Bo czyż to nie oni zostali najbardziej poszkodowani w wyniku przestępczego ignorowania ich talentów i zasług przez długie osiem lat rządów Platformy?

Całej polskiej gospodarki, wszystkich spółek, instytucji i fundacji i tak jest zresztą za mało, żeby wynagrodzić politykom z frakcji pana prezesa, a też ich rodzinom, przyjaciołom i stronnikom trwające niemal dekadę uszczuplenia na majątku i godności ze strony byłych elit „warszawki” oraz „krakówka”.

Więc „te pieniądze im się po prostu należały!”

Zrozumie to każdy, kogo „platfusy” chociaż raz obrzuciły niechętnym spojrzeniem za wiarę, patriotyzm lub białe skarpety.

Natomiast manipulacjom polegającym na bezczelnym pisaniu o otwartym tekstem partia aktualnie rządząca powie już wkrótce swoje stanowcze „nie”!

Bo jakże tak można sobie bezkarnie pisać: „pan prezydent ułaskawił pedofila?” Owszem, ułaskawił, ale miał powody! A że potem mówił publicznie, że „nie było gwałtu”, to też miał, bo po prostu zapomniał zajrzeć w akta. Każdemu się może zdarzyć.

No a poza tym, zrobił to przecież dla dobra rodziny, takiej naszej, polskiej, której prawo do jej specyficznych relacji i obyczajów bierze teraz w obronę na wszystkich wiecach wyborczych. By nikt nam w obcych językach, a już zwłaszcza po niemiecku, nie mówił, jak życie rodzinne prowadzić mamy.

Grunt, żeby nam Niemiec dzieci nie seksualizował. Bo ile rodzin się od tego może rozpaść z paragrafu o przekraczanie granic rodzicielskiej miłości? I ile będzie trzeba się napodpisywać ułaskawień? Nawet długopis prezydenta może tego nie wytrzymać.

A że z mediami trzeba będzie zrobić porządek po wyborach, to pewne.

Bo w trakcie debaty Andrzeja Dudy z samym sobą w Końskich, do grona zagranicznych manipulatorów dołączyła nawet TVP. Ta sama, którą dopiero co pan prezydent osobiście dofinansował z budżetu niebagatelną kwota dwóch miliardów złotych (plus kolejne osiem przez następne lata) kosztem chorych na raka. I chyba nie po to, żeby puścili na wizji, jak mówi: „jestem przeciwko wszelkim szczepieniom obowiązkowym!”

Teraz wszyscy te słowa cytują dosłownie, a pan prezydent znowu musi oskarżać media o „manipulację”, i na dodatek nie może powiedzieć, że niemieckie. I jeszcze ci działacze partyjni obsadzenie w rolach „zwykłych mieszkańców” tak nieudolnie, że Internet dawno ich wszystkich zidentyfikował. Regularny sabotaż. Niektórzy mówią już nawet, że to zemsta Jacka Kurskiego za nieskuteczną, inspirowaną przez prezydenta próbę jego odwołania.

 

Na szczęście mamy za miedzą dobrego sąsiada, więc w ostateczności zawsze można zastosować słynną kwestię Jana Rokity: „biją mnie Niemcy”! A prezes TVP miał dziadka z Wehrmachtu!

Nawet premier Morawiecki, który dorobił się majątku pracując w zagranicznych bankach i jeszcze niedawno cieszył się jak dziecko wprowadzając do Polski niemiecki kapitał, teraz sięga po „opcję niemiecką” i pomstuje na wiecach na „obcych” w polskiej gospodarce.

Ale z tym zrzucaniem win wszelkich na sąsiadów jest jednak pewien kłopot. Bo nikt nie sprawdził, że dziennik „Fakt” ma tylko minimalny udział kapitału niemieckiego i jest faktycznie firmą amerykańską. Podobnie, jak znienawidzona przez partię rządzącą i jej zwolenników telewizja TVN.

Bożena Chlabicz-Polak
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
9 lipca 2020 01:47

„I jeszcze ci działacze partyjni obsadzenie w rolach „zwykłych mieszkańców” tak nieudolnie, że Internet dawno ich wszystkich zidentyfikował.” – przeczuwam pacyfikację mediów społecznościowych. Prezydent Turcji w ostatnich dniach zapowiedział specjalną ustawę, która pozwoli służbom na kontrolowanie wszystkich mediów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, etc.) z prywatnymi wiadomościami i chatami włącznie. Jeśli tylko przepisy zdadzą egzamin w Turcji, Kaczyński będzie chciał je żywcem skopiować do nas, żeby mieć nas w garści. System Pegasus mu nie wystarcza, bo jednak sporo przegapił, jak choćby skrzykiwanie się kobiet na protest przeciwko ustawie zakazującej aborcji. A że prezesowi marzy się cenzurowanie internetu to już było wiadomo przy pierwszej ustawie ACTA, kiedy były masowe protesty internautów. Od tamtej pory zdania raczej nie zmienił – wręcz przeciwnie, internauci regularnie bardzo mu się narażają, bo nie przepuszczą żadnej wpadki i o niczym nie zapominają w stosownym momencie wyciągając na światło dziennie zapomniane sprawki.

Maciek123454321
Maciek123454321
9 lipca 2020 07:58
Reply to  Jantar

A tymczasem we wszystkich obiektywnych rankingach Rafał prowadzi. Jantar, uśmiechnij się!

Jantar
Jantar
9 lipca 2020 10:33

Uśmiecham się, ale się boję, co ten psychopata z Nowogrodzkiej wymyśli, żeby władzy nie oddać… Bo niestety, ale psychopaci są nieobliczalni i nieprzewidywalni.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
9 lipca 2020 11:59
Reply to  Jantar

Idę o zakład, że przy sondażowej minimalnej różnicy będą się starali zrobić przekręt. Zasada prosta: urwij Trzaskowskiemu 20 głosów w każdej komisji obwodowej – i już ma ponad pół miliona głosów do tyłu.
Prawdziwa walka nie skończy się w niedzielę wieczorem – ona się wtedy dopiero zacznie!

Maciek123454321
Maciek123454321
9 lipca 2020 16:14

Hm, zatem „Na barykady, ludu roboczy”?…………. Kurczę, to mi pachnie Wenezuelą. Chociaż może nie do końca – nie wierzę, żeby polska policja strzelała do Polaków. Wojsko tym bardziej.

Jantar
Jantar
9 lipca 2020 18:23

Policja jak widać po doniesieniach prasowych raczej będzie zdolna do wykonania rozkazu. Obstawiam pół na pół. Obrona Terytorialna utworzona przez Macierewicza – zdecydowanie się nie zawaha. Jedynie wojsko może odmówić.

Tak, czytałam komentarze, że po ogłoszeniu wyników z niedzieli dopiero się zacznie. Niektórzy to, co nas czeka, nazywają „3-ą turą”.

Duda, a w ślad za nim już Sasin i zaraz zapewne kolejni, zapraszają do współpracy PSL i Konfederację. I zapraszają na spotkanie już w poniedziałek powyborczy. Chłopaki na media2 podliczyli, że PiS+PSL+Konfederacja = WIĘKSZOŚĆ KONSTYTUCYJNA i odzyskanie Senatu. I jeszcze przed ewentualnym przekazaniem urzędu prezydenta Trzaskowskiemu (gdyby ten wygrał) mogliby zmienić legalnie konstytucję, unieważnić wybory i zostawić w pałacu dożywotnio Dudę. A konstytucja zapewne byłaby tak gruntownie przekopana, że z obecnej nie zostałby nawet przysłowiowy kamień na kamieniu.

smętek
smętek
9 lipca 2020 12:01
Reply to  Jantar

Może nasze pozytywne myślenie o wygranej Pana Trzaskowskiego sprowadzi na psychopatę złe moce, które odbiorą mu zdolności komunikowania się z otoczeniem. Ja mu nie życzę niczego złego, ot takie sprowadzenie osobnika na ziemię.