Billboardowa prawda o Polsce według PiS

Prokuratura będzie jednak musiała zająć się kampanią billboardową PFN o sądach

Wielką billboardową kampanię dotyczącą sądownictwa przygotowała Polska Fundacja Narodowa, którą PiS powołał trzy miesiące temu. Jej budżet to 100 mln zł, a pieniądze pochodzą z kontrolowanych przez PiS spółek skarbu państwa.

W tym kontekście jakże znacząco brzmią słowa premier z dzisiejszej konferencji prasowej: –„Głównym założeniem Fundacji jest to, by cały świat dowiedział się prawdy o Polsce”. Wtórował jej szef Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz, jednocześnie stołeczny radny PiS: – „Będziemy wypowiadali się o prawdzie na temat Polski”. Prawdy według PiS – oczywiście…

Wypowiedzi Szydło na wspomnianej konferencji były zbiorem tzw. przekazów dnia PiS. To tylko jeden z nich: – „Pozorowana reforma sądownictwa to żadna reforma – potrzebujemy dogłębnych zmian”. I oczywiście dodała, że potrzebują tego Polacy. Zabrakło tylko słynnego już: „Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy itd.”.

Cierpliwość jednak się kończy, kiedy słyszymy: – „Chcemy demokratyzacji; chcemy, żeby w tych projektach ustaw, które zreformują dogłębnie wymiar sprawiedliwości, było bardzo jasno określone, że walczymy z patologiami w środowisku sędziowskim. Myślę, że te propozycje, które położyliśmy na stole, które pojawiły się już, przygotowane przez klub parlamentarny PiS i przez rząd, pokazywały jasno kierunek i drogę, w którym chcemy, aby wymiar sprawiedliwości podążał. Będziemy mogli powiedzieć, że Polska jest państwem przykładowym, jeżeli chodzi o modelowy wymiar sprawiedliwości” – powiedziała Szydło. To zaiste będzie przykładowe zdemolowanie sądownictwa!

To także znowu wyraźny sygnał dla Dudy, że przygotowywane w jego kancelarii projekty ustaw o KRS i SN właściwie powinny być takie, jakie… zawetował.

Kancelaria Prezydenta zapowiada przedstawienie projektów ustaw o KRS i SN za dwa tygodnie.
(Źródło: polsatnews.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
jacekparagraf22Maciek123454321GekonAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Szkoda,że ten model szydła to nie ten oczekiwany i do tego taki ponury ,posępny, smutaśny.

Gekon
Gekon

Hitlerowcy tez uzywali publicznych pieniedzy do walki propagandowej. Przed dojsciem do wladzy dostawali wsparcie od koncernow, po jej przejeciu dorwali sie do publicznej kasy.

Maciek123454321
Maciek123454321

TAK, k…. chcę, jak było!!! Bo było w miarę NORMALNIE!!…!

paragraf22
paragraf22

„Trzeba wiele zmienić, żeby było tak, jak było. Ten kraj to cyrk”

Pełny cytat pochodzi z książki „Gepard” włoskiego arystokraty Giuseppe Tomasi di Lampedusa.
Hasło pasuje jak ulał. Ten kraj to cyrk.

jacek
jacek

Czyli Włochy to najweselszy barak w demoludzie:) Przynajmniej konkurent do tego zaszczytnego tytułu.

paragraf22
paragraf22

Książka opisuje okres zjednoczenia Włoch w XIX wieku.