Biskup Dec mówi aborcji, in vitro i nagrodzie Nobla. My nie wiemy czy on wie o czym mówi

Biskup Dec mówi aborcji, in vitro i nagrodzie Nobla. My nie wiemy czy on wie o czym mówi

Biskup Ignacy Dec przypomniał o sobie za sprawą kazania , które wygłosił w trakcie 3. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Seniorów na Jasną Górę. Hierarcha odniósł się do bieżących wydarzeń czyli kryzysu w obozie sprawującym władzę.

 

Zdaniem Deca transformacja ustrojowa w naszym kraju, w związku z powyższym, jest zagrożona. „Duchowny podkreślił, że każdy polityk powinien głosować według własnego sumienia i tu nie powinno być dyscypliny partyjnej” – czytamy na wp.pl.

Wątek, który spowodował, że obserwatorzy zwrócili baczniejszą uwagę na treść omawianego kazania to kwestia łączenia aborcji z in vitro. „Wielu parlamentarzystów, a także katolików życia publicznego jest za stosowaniem zapłodnienia in vitro, które z puntu widzenie etyki katolickiej jest niedozwolone, gdyż zawiera ukrytą aborcję. Jest to jakaś schizofrenia wiary”– powiedział biskup Dec.

 

Dalej rozwijał tę myśl następująco: Tacy ludzie mają wiele twarzy, fotografują się z biskupami, zdjęcia mają z papieżem, czasem nawet powiększone w swoich mieszkaniach. Tym się szczycą, a mają poglądy w niektórych sprawach nieewangeliczne. To jest ta schizofrenia, choroba, którą trzeba zwalczać”

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Kościelny dostojnik wykazał się również wiedzą w zakresie kryteriów przyznawania światowych nagród, które jego zdaniem, trafiają do zwolenników społeczności LGBT. Swój wywód w tym zakresie „zaczął od nawiązania do „Chłopów”. „Jak wiemy, za tę powieść Reymont otrzymał Nagrodę Nobla. Może wtedy to były inne kryteria, a dzisiaj to są różne kryteria, dlatego się nie przejmujemy tymi Oscarami czy nagrodami, bo to względy ideologiczne dzisiaj przeważają. Jak jesteś przeciw gender czy LGBT, to cię tam nie umieszczą”.

Ciekawe czy Excelencja wie co mówi czy mówi co wie?

/as/

Źródło:kobieta.wp.pl 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MariaOloMarekChermesMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dron
Dron

O jakiej transformacji ustrojowej on rzecze? Totalna rozpierducha to tak!!!

Marek
Marek

Biskup doktor Honoris Alzheimer.

Chermes
Chermes

Krótko mówiąc, – Klituś Bajduś, módl się za nami…
Innymi słowy, chyba pan biskup zaleca, żeby kobiety, które zaszły w ciążę dzięki in vitro, dokonały aborcji. No i że Nobla powinno się, pośmiertnie, znów dać Reymontowi bo nie popierał LGBT.
Bo innego sensu w tym bełkocie nie da się odnaleźć. 🙂

Marek
Marek

Sama prawda; co tu niby jest niezrozumiałe?

Olo
Olo

No że taki ciemnogród, choć niby pan biskup

Maria
Maria

„To jest ta schizofrenia, choroba, którą trzeba zwalczać” – koniecznie, ale najpierw wśród hierarchów