Biskup Dec pandemię koronawirusa zestawił z aborcją, „lewactwem” i „czarnymi marszami”

Biskup Dec mówi aborcji, in vitro i nagrodzie Nobla. My nie wiemy czy on wie o czym mówi

W Watykanie przejmujący widok papieża na zupełnie pustym placu przed bazyliką Świętego Piotra. Franciszek w strugach deszczu modlił się o ustanie pandemii koronawirusa, za chorych i za całą ludzkość.

 

A w katedrze w Świdnicy biskup Ignacy Dec wygłosił kazanie, w którym pandemię koronawirusa zestawił z aborcją i eutanazją. – „Teraz mówimy bardzo wyraźnie o zagrożeniu życia przez koronawirusa. Słyszymy, jakie żniwo zbiera śmierć we Włoszech, Hiszpanii, wcześniej w Chinach i Stanach Zjednoczonych, w całej Europie i także u nas. Jest to walka o przetrwanie, o obronę życia. Nie zapominajmy, że życie ludzie niszczą sami. Nie tylko na wojnach, ale w laboratoriach, w szpitalach. Niszczą życie przez aborcję i eutanazję” – mówił biskup Dec.

Jacy ludzie? Według biskupa świdnickiego: „środowiska lewicowe, a nawet lewackie, wspierane przez dobrze zorganizowane ruchy feministyczne, w imię rzekomej nowoczesności forsują środki antykoncepcyjne i prawo do aborcji”.

 

A tak oto zakończył swoje kazanie, wracając do pandemii koronawirusa: – „Może to jest Boże upomnienie? Niektórzy mówią, że to jest kara Boża, to, co się dzisiaj dzieje. Trzeba wzmóc modlitwę w tej intencji, żeby ustały „czarne marsze” – powiedział biskup Dec.

„Nie da się tego biskupa izolować?”; – „Miłość do bliźniego swego” w praktyce”; – „Nawet mi się nie chce już żartować. To jest strasznie złowieszcze. Niebezpieczne”; – „To już po prostu jest nie do skomentowania. Wierzę mocno, że ta pandemia pozostawi po sobie coś dobrego. Sprawi, że społeczeństwo zrozumie, że wiedza i fakty chronią życie, a nie uprzedzenia i zabobony. Szkoda tylko, że będzie nas ta lekcja kosztowała setki (tysiące?) żyć” – komentowali wystąpienie Deca internauci.

– „No proszę, a nie ci polscy biskupi, którzy systemowo tuszowali przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci przez niektórych podległych sobie księży?” – podsumował Stefan Skrupulatny.

Na koniec przypomnijmy, że to nie pierwsze kontrowersyjne wystąpienie biskupa Deca, o czym pisaliśmy w artykule „Na walkę z Bogiem wydaje się ogromne pieniądze. Zwykle pochodzą one z ukrytych źródeł”.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DEcyBeL
DEcyBeL
28 marca 2020 09:07

WSZYSTKO pochodzi od boga

Dociekliwy
Dociekliwy
28 marca 2020 13:36
Reply to  DEcyBeL

Którego? Religia reprezentowana przez biskupa nie jest jedyną na tym świecie.

Chermes
Chermes
28 marca 2020 17:03
Reply to  DEcyBeL

Głupota biskupów również…

andrzej
andrzej
29 marca 2020 22:27
Reply to  Chermes

Dołączmy do tych zagrożeń”purpuractwo”

Joanna
Joanna
28 marca 2020 09:31

A może bp Dec zacznie się modlić o ustanie pedofili wśród księży. Skoro porównuje koronawirusa z aborcja i eutanazja to dleczego nie z pedofilia. Czyżby to nie był wg niego grzech.

Dociekliwy
Dociekliwy
28 marca 2020 13:38
Reply to  Joanna

Dostał paczkę z Holandii i ma wizje.

smętek
smętek
28 marca 2020 11:51

Jak to możliwe, że słudzy tego samego boga prezentują tek skrajne postawy i myślenie. Troska papieża Franciszka, Jego pokora – wzruszają i poruszają, a taki Deptacz.

paweł
paweł
28 marca 2020 19:10

molestowac i płodzic dzieci miec zone niby gosposia a znia dzieci to nie grzech aborcja to grzech a ile zakonnic usunello ciaze otym sie niemowi a zapładniane były przez ksiezy bisskupów

Jerry
Jerry
29 marca 2020 01:19

Kolejny pajac katolicki. Eutanazja prosi o głos.
Papieżu Franciszku. KOCHAM CIĘ!

Krzysztof
Krzysztof
29 marca 2020 12:41

Spokojnie, owieczki odpowiednio zareagują hojnością i biskupowi od razu się polepszy (albo i nie). Czytałem, że zarządził zrzutę wśród podwładnych. Prawdopodobnie chodzi o utrzymanie dotychczasowego standardu egzystencji p. Deca. Całkiem logiczne, bo sprzedawanie nieruchomości kościelnych w tych ciężkich czasach jest nieopłacalne a cięcie innych kosztów nie wchodzi w grę…

Krzysztof
Krzysztof
29 marca 2020 17:49

Biskupie świdnicki, proszę już niech tak biskup nie narzeka na śmierć. Czy to ważne, jaka była jej przyczyna? Przecież macie z tego kasę. Niemałą…

Beata
Beata
29 marca 2020 18:37

Powinien wpierw przypatrzyć się bestią w swoim gronie
Pozdrowienia szczególnie dla jego ulubieni y z Odnowy w Duchy
Ludzie, którzy nie pasują do steorytypu Kłodzka, bezdomni, uzależnieni
ZG) aszałam to kilka lat temu
Pokarali mnie i to dotkliwie, kiedy ich kumple z PISu doszli do władzy