Biskup: „Największym zagrożeniem nie są choroby, ani głód, ale gender”

Biskup Dec mówi aborcji, in vitro i nagrodzie Nobla. My nie wiemy czy on wie o czym mówi

W sobotę, w czasie XII Dziękczynienia w Rodzinie Radia Maryja, swoją homilię w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II wygłosił biskup Ignacy Dec. Biskup rozpoczął od ataku na „ideologię gender”.

 

Zauważamy, że w ostatnim czasie zwolennicy tej ideologii podjęli ofensywę przekraczającą normy zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Nie dziwimy się, że wnikliwi obserwatorzy życia społecznego są zdania, że aktualnie największym zagrożeniem ludzkości nie są choroby zakaźne i głód ani nawet katastrofy ekologiczne, ale właśnie ideologia gender, która jest nową odmianą marksizmu, szczególnie filozofii Fryderyka Engelsa, która uderza wprost w małżeństwo i w rodzinę, sprowadzając ludzi do poziomu zwyrodniałych istot niezdolnych do przekazywania dalej życia” – powiedział hierarcha.

Zdaniem Deca Polska ma szansę obronić się przed szkodliwymi ideologiami dzięki „dobrej zmianie”. „Przy takiej orientacji (władzy PiS – przyp. red.) Polska ciągle ma szansę ochronić Europę przed dekadencją, przed utratą tożsamości chrześcijańskiej, przed zniszczeniem klasycznej cywilizacji euroatlantyckiej”.

 

Na zakończenie swojego wystąpienia Dec podziękował Radiu Maryja i Rydzykowi. Mówił też o rzekomych atakach „polskojęzycznych” dziennikarzy na RM.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Na sobotniej imprezie Radia Maryja obecni byli m.in. politycy PiS, tacy jak: prezes Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak oraz Jarosław Szarek z IPN-u.

/nt/

Źródła: wyborcza.pl, torun.naszemiasto.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
7 września 2020 08:08

https://Czy można wypowiadać jeszcze większe brednie?secure.gravatar.com/avatar/?s=40&d=mm&r=g

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
7 września 2020 09:22

Właściwie trudno się dziwić, że bezżenni faceci w kieckach mają obsesję na punkcie seksu, płci i dziedzin pokrewnych, a z wiekiem frustracja się pogłębia. 😉

Predator
Predator
7 września 2020 10:27

Największym zagrożeniem, jest ta banda wypaśionych kretynów udających że wierzą w wymyślonego przez siebie boga aby gnębić i trzymać w ryzach ludzi których sobie podporzadkowali. Zobaczcie tylko jak ponazywali te swoje świątynie, każdy kto wierzy w te brednie nie jest w stanie myśleć logicznie słysząc tak nazwany kościół. Jest to przemyślany i psychologiczny trik który ma uzmysłowić biednemu wierzącemu katolikowi że ten bóg jest jedyny i wszechmogący który obdarzy ich życiem wiecznym po śmierci, jeżeli będą płacić na tych spaśionych biskupów i wierzyć w każdą bzdurę którą im wmówią.

Chermes
Chermes
7 września 2020 15:38
Reply to  Predator

Prorokuję:
Nadejdzie taki dzień, że największa z polskich świątyń nosić będzie miano Matki Boskiej Tęczowej. a msze odprawiać będą w niej biskupi i księża w tęczowych ornatach.
Oczywiście, stanie się to dopiero wówczas, gdy „regularny ciemny lud” przestanie chodzić do kościoła i „tacowe” spadnie do zera.
W końcu owieczki, obojętne jakiej rasy, są do strzyżenia, o kasę trzeba dbać a pieniądz nie śmierdzi. 🙂

Marek
Marek
7 września 2020 10:52

Kazania ks. biskupa przypominają porysowana płytę, i co kazanie słychać tylko słowo „gender”. Moim skromnym zdaniem , największym zagrożeniem dla Polski …..jest ciemnota z głupotą którą wprowadza PiS z pomocą kościoła i TVP. Na razie jeszcze ciemny lud te bajki o gender i LGBT kupuje, ale są coraz mniej strawne, nawet dla najzagorzalszych zwolenników. Nie wiem dlaczego papież Franciszek nie dokona gruntownego przewietrzenia episkopatu. Najwyższa pora aby wreszcie pozbyć się „leśnych dziadków” w kółko opowiadających te same bajki, najwyższa pora pozbyć się, jak to nazwał ks Isakowicz-Zalewski „lawendowej mafii” chroniącej pedofilów w sutannach. Jeżeli ten wiatr odnowy nie zacznie wiać, nie można wykluczyć scenariusza irlandzkiego i odejścia wiernych.
O RM nie ma co się martwić jeszcze chwila i słuchaczy już nie będzie, wiek słuchaczy i koronawirus. którego podobno nie ma, zrobią swoje

Jantar
Jantar
7 września 2020 12:50
Reply to  Marek

Papież Franciszek nic nie zrobi z mafią lawendową, bo to ona faktycznie rządzi w Watykanie i ma swoich ludzi wszędzie, gdzie tylko to możliwe, nawet na najwyższych watykańskich stołkach. Dwa to papież Franciszek też ma swoje za uszami, bo przyjaźni się z kardynałem Pellem, który został uznany winnym pedofilii, został skazany, siedział w więzieniu, ale jak złożył apelację to sąd wyższej instancji go uniewinnił i teraz Pell może składać żądanie odszkodowania i oskarżyć swoje ofiary o fałszywe zeznania. Głośna jest też sprawa, że Franciszek jeszcze jako kardynał zamiatał pedofilię biskupów i księży w Argentynie. Tak więc nie ma szans, żeby wystąpił przeciwko swoim. Tylko wierni mogą doprowadzić nasz Episkopat i kościół do ruiny, a póki co na to się nie zanosi. Czytałam wczoraj artykuł w necie na temat religijności klasy średniej (robotniczej) Polaków. Bardzo interesujący, ukazujący mechanizmy religijności, a raczej odchodzenia od religii. Na plus jest tylko to, że Episkopat razem ze Zjednoczoną Prawicą przyspieszają to, co i tak nieuchronnie się zbliża.

pfg
pfg
7 września 2020 12:53

Większość z milionów ludzi, którzy cierpią niedożywienie lub głód, a także chorują na ciężkie choroby zakaźne, takie jak malaria czy denga, mieszka w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. I nie są biali. Ostentacyjne, pogardliwe ignorowanie ich problemów dowodzi, że część biskupów polskiego Kościoła nie wiedzieć czemu zwanego Katolickim, to rasiści. A pozostali ten rasizm tolerują.

Jantar
Jantar
7 września 2020 14:42
Reply to  pfg

Przecież wg Kościoła „biali to rasa panów”. Chyba widać to wyraźnie po hasłach na transparentach narodowców, którzy maszerują z imieniem Boga na ustach.

AntyKler
AntyKler
7 września 2020 13:10

Największym zagrożeniem dla Polski to jest ta czarna mafia 🙂

Agnieszka
Agnieszka
7 września 2020 21:50

KK sam doprowadzi do zaglady wlasnych struktur. Moj tata powiadal, ze po rezimie komunistycznym nastapi w Polsce rezim eklezjalny. Mylil sie? Nie.

Józef
Józef
8 września 2020 16:21

Dzieci, biegając po podwórku, krzyczą: głupi biskup, głupi biskup… I jak tu zaprzeczyć? Nawet nie wypada interweniować, ażeby nie narazić na podobną ocenę.