Biskup w programie dla dzieci wychwalał rząd PiS (film)

Biskup w programie dla dzieci wychwalał rząd PiS

„Kropelka radości” – to nadawany w Telewizji Trwam Tadeusza Rydzyka program przeznaczony dla dzieci. Audycję, którą prowadził częstochowski biskup senior Antoni Długosz, poświęcono problemom polskich rodzin.

 

I cóż miał do powiedzenia na ten temat bp Długosz? – „Cieszę się niezmiernie, że obecny nasz rząd też bardzo troszczy się o rodzinę, a wyrazem zatroskania naszego rządu było pierwsze „500 plus” dla każdego dziecka. Czy to nie piękne? Rząd bardzo się troszczy, daje dotacje na szkoły, na szpitale dla dzieci, kliniki dla dzieci, bo dziecko jest najpiękniejszym skarbem” – tłumaczył dzieciom.

Ale to nie koniec wychwalania rządu PiS na antenie telewizji Tadeusza Rydzyka. – „I wy przynosicie teraz 500 zł rodzinie. Do 18 roku życia będziecie te 500-tki każdego miesiąca dawali swoim rodzicom, czy to jest piękne? 300 zł dostaniecie jako wyprawkę na początek roku szkolnego, żeby rodzice wam kupili przybory szkolne, czy to nie piękne? – wyliczał ks. Długosz.

 

Częstochowski biskup senior Antoni Długosz nie ukrywa swoich sympatii politycznych. Oto fragment jego wypowiedzi na temat protestów opozycji przed i w Sejmie na przełomie 2016 i 2017 roku: – „Gorąco zrobiło się w Sejmie – okupacja sali plenarnej, fotela marszałka Sejmu. Na ulicach groźnie, mówiono: pucz. Totalna opozycja podjęła próbę obalenia demokratycznie wybranego rządu”.

bt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
4 września 2019 08:31

A ten czarny, to aby nie pedofil? Tak tylko pytam…….

vint
vint
4 września 2019 10:27

„Rząd bardzo się troszczy, daje dotacje na szkoły, na szpitale dla dzieci, kliniki dla dzieci, bo dziecko jest najpiękniejszym skarbem.” Nie no, seeeerio?? A czy ksiądz powiedział tymże skarbom, że rząd znacznie mniej troszczy się o ich rodziców? Że jak oni zachorują to dzieci mają szansę zostać sierotkami bo nie ma leków, oddziały szpitalne są zamykane („niech jadą”), personel źle wynagradzany?? (Przy okazji: jak wygląda sprawa przydzielania „pińcsetplus” sierotom?)
A czy ksiądz powiedział skarbom, że jak będą w wieku swoich rodziców to będą zap… na akord aby spłacić te długi, które tenże rząd teraz zaciąga? Nie powiedział? No ale im psikusa zrobił!

Ola
Ola
4 września 2019 11:04

Biedne dzieci. Kto je tam posłał?