Blamaż tygodnia. Minister przez pomyłkę poparła pomysł wypowiedzenia konwencji ws. walki z przemocą wobec kobiet i w rodzinie!

Rynek pracy nie wygląda tak różowo jak chce tego rząd

Antyprzemocowa Konwencja Stambulska stała się obiektem walki wewnątrz PiS. Solidarna Polska (partia Ziobry) chce doprowadzić do jej unieważnienia po to, by zaszkodzić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i jego „umiarkowanej” frakcji. Politycy skupieni wokół SP już niemal od kilku tygodni grzmią o tym, że konwencja promuje „genderyzm” i jest zagrożeniem dla katolickich rodzin.

 

Teraz pomysł poparła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Polityczka, jak podaje redaktor RMF FM Patryk Michalski, zrobiła to przez pomyłkę. Dlaczego? Najprawdopodobniej pomyliła przekaz partyjny SP i PiS.

Minister, w wywiadzie w TV Trwam, publicznie zapowiedziała poparcie pomysłu SP.  „Polska przede wszystkim przygotowuje się do zmian, bo już oprotestowaliśmy, wyraziliśmy swoje stanowisko i przygotowujemy się do wypowiedzenia, kiedy to zostanie już skonsultowane z Ministerstwem Sprawiedliwości” – powiedziała.

 

Pomyłka nieznającej stanowiska PiS minister jeszcze bardziej wzmocniła SP. Minister Ziobro zapowiedział już bowiem formalny wniosek ws. tej konwencji. Aktywność SP przeciwko Konwencji Stambulskiej stanowi próbę konsolidacji wokół tej partii środowisk ultraprawicowych i skrajnie narodowo-katolickich.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Te ostatnie są przeciwko konwencji już od czasu, kiedy weszła ona w życie. Głównym inicjatorem protestów przeciwko antyprzemocowej konwencji były fundamentalistyczne ugrupowanie Ordo Iuris i ruch o. Tadeusza Rydzyka.

Feministki i obrończynie praw kobiet obawiają się, że wypowiedzenie konwencji doprowadzi do zalegalizowania w naszym kraju przemocy wobec kobiet. Usytuowałoby to Polskę na poziomie Irańskiej Republiki Iranu lub Arabii Saudyjskiej.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
26 lipca 2020 14:16

Kompetencje pisich ministrów kończą się wraz z wniesieniem składki partyjnej.

HerodAntypis
HerodAntypis
26 lipca 2020 14:19

Sprawa jest prosta- wypowiedzenie konwencji spowoduje gwałtowny przyrost przemocy domowej a z patologicznych rodzin kościelne pedofile łatwo wyłuskują swe ofiary. Komisja propedofilska Ordo Iuris zadba, aby zakamuflować czarnuchów a na ławy oskarżonych posadzi się zdumionych murarzy.

smętek
smętek
26 lipca 2020 16:43
Reply to  HerodAntypis

Ciemnogród dał Kaczafiemu na dalsze niszczenie Polski a do tego on nie potrzebuje mądrych, myślących ludzi.

greg
greg
26 lipca 2020 14:31

Ściema. Ziobro podskakuje, żeby było go widać w obozie dojnej zmiany. Gdyby to było istotne, np. jako próba neutralizowania Konfederacji, to niewątpliwie dałby głos sam naczelny pisowaty.

Zwinka
Zwinka
26 lipca 2020 14:32

Ten rząd to jedna, wielka, koszmarna pomyłka.

baja
baja
26 lipca 2020 21:46

o matko to już nie trzeba maseczek zakładać tylko hełmofon ?

Robert
Robert
27 lipca 2020 09:23

I powinna piersza po uchyleniu konwencji dostać od męża łomot. Ciekawe jak się bedzie czula jak bedzie musiala z podbitym okiem wystąpić na mównicy sejmowej.