Blamaż tygodnia. Minister przez pomyłkę poparła pomysł wypowiedzenia konwencji ws. walki z przemocą wobec kobiet i w rodzinie!

Rynek pracy nie wygląda tak różowo jak chce tego rząd

Antyprzemocowa Konwencja Stambulska stała się obiektem walki wewnątrz PiS. Solidarna Polska (partia Ziobry) chce doprowadzić do jej unieważnienia po to, by zaszkodzić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i jego „umiarkowanej” frakcji. Politycy skupieni wokół SP już niemal od kilku tygodni grzmią o tym, że konwencja promuje „genderyzm” i jest zagrożeniem dla katolickich rodzin.

 

Teraz pomysł poparła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Polityczka, jak podaje redaktor RMF FM Patryk Michalski, zrobiła to przez pomyłkę. Dlaczego? Najprawdopodobniej pomyliła przekaz partyjny SP i PiS.

Minister, w wywiadzie w TV Trwam, publicznie zapowiedziała poparcie pomysłu SP.  „Polska przede wszystkim przygotowuje się do zmian, bo już oprotestowaliśmy, wyraziliśmy swoje stanowisko i przygotowujemy się do wypowiedzenia, kiedy to zostanie już skonsultowane z Ministerstwem Sprawiedliwości” – powiedziała.

 

Pomyłka nieznającej stanowiska PiS minister jeszcze bardziej wzmocniła SP. Minister Ziobro zapowiedział już bowiem formalny wniosek ws. tej konwencji. Aktywność SP przeciwko Konwencji Stambulskiej stanowi próbę konsolidacji wokół tej partii środowisk ultraprawicowych i skrajnie narodowo-katolickich.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Te ostatnie są przeciwko konwencji już od czasu, kiedy weszła ona w życie. Głównym inicjatorem protestów przeciwko antyprzemocowej konwencji były fundamentalistyczne ugrupowanie Ordo Iuris i ruch o. Tadeusza Rydzyka.

Feministki i obrończynie praw kobiet obawiają się, że wypowiedzenie konwencji doprowadzi do zalegalizowania w naszym kraju przemocy wobec kobiet. Usytuowałoby to Polskę na poziomie Irańskiej Republiki Iranu lub Arabii Saudyjskiej.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
RobertbajasmętekZwinkagreg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Leszek

Kompetencje pisich ministrów kończą się wraz z wniesieniem składki partyjnej.

HerodAntypis
HerodAntypis

Sprawa jest prosta- wypowiedzenie konwencji spowoduje gwałtowny przyrost przemocy domowej a z patologicznych rodzin kościelne pedofile łatwo wyłuskują swe ofiary. Komisja propedofilska Ordo Iuris zadba, aby zakamuflować czarnuchów a na ławy oskarżonych posadzi się zdumionych murarzy.

smętek
smętek

Ciemnogród dał Kaczafiemu na dalsze niszczenie Polski a do tego on nie potrzebuje mądrych, myślących ludzi.

greg
greg

Ściema. Ziobro podskakuje, żeby było go widać w obozie dojnej zmiany. Gdyby to było istotne, np. jako próba neutralizowania Konfederacji, to niewątpliwie dałby głos sam naczelny pisowaty.

Zwinka
Zwinka

Ten rząd to jedna, wielka, koszmarna pomyłka.

baja
baja

o matko to już nie trzeba maseczek zakładać tylko hełmofon ?

Robert
Robert

I powinna piersza po uchyleniu konwencji dostać od męża łomot. Ciekawe jak się bedzie czula jak bedzie musiala z podbitym okiem wystąpić na mównicy sejmowej.