Błaszczak chwali się zakupem F-35 – „Kupione najdrożej na świecie, bez żadnego przetargu, bez offsetu i będą za 6 lat”

Przedsiębiorco drżyj! Rząd ma pomysł, jak ciebie znacjonalizować

– „W polskich Siłach Powietrznych kończy się epoka kokpitów z napisami cyrylicą. Rozpoczynamy erę najnowocześniejszych, budzących respekt u potencjalnych przeciwników, myśliwców 5. generacji. Umowa na 32 samoloty F-35 podpisana!” – tak na Twitterze chwalił się szef MON Mariusz Błaszczak.

 

Zdecydowanie mniej entuzjastycznie do sprawy podchodzą specjaliści, którzy wytykają, że myśliwce zostały kupione bez przetargu. Na dodatek umowa nie przewiduje tzw. offsetu, czyli Amerykanie nie zainwestują w nasz przemysł w zamian za wydane przez rząd PiS 4,6 mld dol. A pierwsze F-35 pojawią się w Polsce w na przełomie lat 2025/26.

Podobnie komentowali internauci: – „Człowieku, ledwie 2 tygodnie temu wznowiłeś loty tych z cyrylicą. Z waszą propagandą też coraz gorzej”; – „W państwie gdzie żołnierze narzekają na podstawowe braki w wyposażeniu ich guru kupuje zabawki za 20 miliardów złotych, które dotrą w komplecie do Polski, jak już będą warte połowę mniej…”;

 

– „Co polski przemysł zbrojeniowy będzie z tego miał? Nic, null, zero. Nowy demokratyczny rząd powinien natychmiast tą niekorzystną dla polskiego podatnika i zbrojeniówki umowę zerwać i rozpisać transparentny przetarg z koniecznością offsetu oraz transferem technologii”; – „Najdrożej na świecie kupione bez absolutnie żadnego przetargu, bez offsetu i za 6 lat. Wpełznij ze wstydu pod kamień”.

Pojawiły się też komentarze nie tylko dotyczące rzeczonego kontraktu: – „Cyrylicą są chyba PiSane listy poparcia do paraKRS, bo strzeżecie ich jak Stalin list Katyńskich. Na pewno zaś, bo są jawne i można porównać, tłumaczone są z cyrylicy i przePiSywane od Putina ustawy sądowe Kaczyńskiego”; – „A ludzie na SOR-ach niech umierają. Bo Mariusz ma manię wielkości…”; –

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
31 stycznia 2020 22:17

To jest przerażające. Władza przykleiła Polskę do USA uznając je za jedynego naszego przyjaciela. Dla umocnienia tej przyjaźni płaci olbrzymie pieniądze za rzeczy, których może nawet nie zobaczymy. Najlepsze jest to, że kupią 2 pierwsze i one zostaną za oceanem, będą się na nich szkolili nasi potencjalni piloci. O matko i córko toż to dom wariatów.

Rafał P
Rafał P
1 lutego 2020 04:08

Jeśli w wyszukiwarce wpisać „F-35 criticized”, lub „F-35 problems” wyskakują miliony wyników. Są też porównania z rosyjskimi Su-35. Nawet jeśli generalnie F-35 jest uważany za lepszy samolot, to pilotowany przez polskiego pilota może nie spełnić pokładanych w nim nadziei. Po pierwsze- dostaniemy to za kilka lat; po drugie – podejrzewam że będą problemy z utrzymaniem tych samolotów w stanie gotowości bojowej (np. części zamienne i serwis); po trzecie – czy będziemy mieć wystarczającą liczbę dobrze wyszkolonych pilotów? (to są extra koszty i czas). No i przede wszystkim to nie widzę, jaki interes mógłby mieć Putin w napaści na Polskę. Żaden zysk, a same kłopoty. No to w rezultacie te amerykańskie samoloty się zestarzeją i jakiś kolejny błaszczak wyda kolejne miliardy na równie zbędny złom, tak jakby nie było w kraju na co wydać tych pieniędzy.

ewa
ewa
1 lutego 2020 10:01

kupują samoloty za miliardy dolarów a Owsiak zbiera na specjalistyczny sprzęt dla szpitali to jest wielki sukces tego rządu szlag mnie trafia kiedy rodziny przezywaja piekło bo nie maja pieniędzy na leczenie swoich dzieci bo NFZ nie refunduje a oni wydaja na samoloty, które raz są niekompletne a dwa będa w Polsce za kilka lat

Zbyszek
Zbyszek
1 lutego 2020 10:07

W sumie z tym offsetem to ludzie mają rację. Gdyby Błaszczak dbał o interesy polskiej zbrojeniówki to załatwił by kontrakt na odmalowanie Amerykanom starych chełmów z Wietnamu. Terlecki super by w takim wyglądał.

Obserwator
Obserwator
1 lutego 2020 12:21

Maniek, warto byś sprawdził czy ten zakup bez przetargu nie kryje jakichś tajemniczych porozumień.