Błaszczak nowym PREMIEREM? Zaskakujące doniesienia

Błaszczak nowym PREMIEREM? Zaskakujące doniesienia

Były polityk PiS Michał Kamiński gościł w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Wypowiedział się w nim na temat plotek mówiących o tym, że partia pozbędzie się Mateusza Morawieckiego i zastąpi go Mariuszem Błaszczakiem.

 

W opinii Kamińskiego taki ruch w rządzie jest prawdopodobny:

W kraju, w którym Ryszard Terlecki jest wicemarszałkiem Sejmu, Beata Szydło była premierem a Antoni Macierewicz był Ministrem Obrony Narodowej, to scenariusz, w którym Mariusz Błaszczak jest premierem, nie jawi mi się jako nic egzotycznego” – powiedział bardzo dobrze znający realia PiS Kamiński.

Jestem przekonany, że do Jarosława Kaczyńskiego dociera, że przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu wewnątrz PiS-u jest prowadzona potworna akcja. Działacze wylewają na niego kubły pomyj” – dodał.

 

Kaczyńskiego, według Kamińskiego, może ponadto irytować to, że Morawiecki niezbyt chętnie prowadzi działania skierowane przeciwko Unii Europejskiej.

Rozmówca „Tłit” odniósł się też do rosnącej pozycji Zbigniewa Ziobry w rządzie. Politycy jego partii, Solidarnej Polski, są jego zdaniem najbardziej „fachowi” – cechują się determinacją, cynizmem oraz fanatyzmem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Czy scenariusz z zastąpieniem Morawieckiego przez Błaszczaka wydaje się realny? Naszym zdaniem tak –  niemniej jednak Błaszczak i tak musiałby mierzyć się ze stale rosnącymi w siłę ultraprawicowymi i eurosceptycznymi stronnikami Ziobry.

Michał Kamiński obecnie jest wicemarszałkiem Senatu z ramienia centrowo-liberalnej partii o nazwie Unia Europejskich Demokratów (część Koalicji Polskiej).

/nt/

Źródło: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
1 grudnia 2020 17:41

Pmm pójdzie na prezesa jednego z przejętych za złotówkę banków Czarneckiego.

jurek
jurek
1 grudnia 2020 18:37

Wolałbym Suskiego. Byłoby śmieszniej.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
1 grudnia 2020 22:41

„błaszczaki” – zwroty i sformułowania opisujące skomplikowane problemy w sposób pozbawiający złudzeń co do wiedzy i inteligencji autora (definicja red. Najsztuba).

Piotr
Piotr
1 grudnia 2020 23:05

Skoro senatorem mógł być wieki temu koń, stawiam, że kolejnym premierem, zgodnie z zasadą prezesa, że następny głupszy co raz, będzie jego kot.

Last edited 1 miesiąc temu by Piotr
marian
marian
2 grudnia 2020 07:49

Nie sądzę, aby kaczor zdecydował się na błaszczaka. Już morawiecki jest wystarczającą kompromitacją jego decyzji personalnych. Błaszczak to bezmózgowiec i ogra go każdy , nawet ćwok

Rafapon
Rafapon
2 grudnia 2020 17:29
Reply to  marian

Właśnie bezmózgowiec będzie w sam raz dla Kaczafiego, nie będzie próbował sam kombinować cokolwiek.

malgoska
malgoska
3 grudnia 2020 12:05

Chcą Morawieckiego Miskę Ryżu schować do kieszeni, jak Szumowskiego, licząc, że zapomnimy o jego kłamstwach, łamaniu prawa i szkodliwym działaniu. Nic z tego. Morawiecki odpowie za wszystko, razem z kumplami.