Błaszczak: Odwlekaniu rekonstrukcji rządu winna opozycja

Błaszczak zwolnił szefów wojskowego laboratorium, które ma walczyć z epidemią koronawirusa!

Miała być i jakoś jej nie ma. – „Z uwagi na wniosek totalnej opozycji o konstruktywne wotum nieufności rekonstrukcja rządu trochę się przeciąga. Ale cóż, tak to jest. Opozycja ma prawo do tego, żeby wnioski składać” – stwierdził obłudnie w radiowej „Jedynce” szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Początkowo zmiany w rządzie miały być na dwulecie rządów PiS. Później przełożono je na początek grudnia, ale wniosek Platformy o wotum nieufności dla PiS-owskiego rządu spowodował, że rekonstrukcję trzeba było przesunąć. Jak podaje „Newsweek”, do zmian w rządzie dojdzie dopiero odrzuceniu wniosku PO.

Korzystając z obecności w publicznym radiu Mariusz Błaszczak, odniósł się również do informacji, że przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani skieruje do premier Beaty Szydło list w sprawie bezpieczeństwa europosłów z PO w Polsce. Była to reakcja na demonstrację narodowców w Katowicach, podczas której zawieszono na szubienicach portrety europosłów popierających rezolucję krytykującą działania rządu PiS.

„Polska jest krajem bezpiecznym w odróżnieniu od wielu państw na zachodzie Europy. Antonio Tajani jest przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, którego jednym z miejsc obrad jest Bruksela. W Brukseli od 2015 r. obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. 11 listopada zamieszki w Brukseli, 15 listopada zamieszki w Brukseli, w ostatnią sobotę zamieszki. Mówię o tym, żeby pokazać, że przewodniczący Tajani ulega fake newsom, fałszywej propagandzie, kłamstwom kierowanym do niego przez totalną opozycją” – mówił Mariusz Błaszczak.

Kontynuując stwierdził: – „To nie jest opozycja wobec rządu, ale wobec Polski. Oni szkodzą Polsce. Tutaj można zadać pytanie, czy jest to strategia PO czy Kremla” – dodał szef MSWiA.

Mariusz Błaszczak z całym przekonaniem dowodził, że na Marszu Niepodległości najprawdopodobniej doszło do prowokacji. Zdaniem ministra, również demonstracja narodowców w Katowicach wpisuje się w szkodzenie Polsce. – „Głupim jest zachowanie tych, którzy w Katowicach zrobili to, co zrobili. Oni, niestety, wpisują się w to wszystko, co wymierzone jest przeciwko Polsce” – skonkludował szef MSWiA.

/j/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
antyuzurpatorBarbaraantymoherWaldemarjack Dunster Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kotylia5
kotylia5

Ale jaja! Wychodzi na to, że według Totalnego Błaszczaka, dzielni chłopcy spod znaku ONR, którzy zorganizowali w Katowicach swój heppening, są zwykłymi, głupimi prowokatorami, i po prostu szkodzą Polsce. Chociaż raz powiedział prawdę. Szkodatylko, że po słynnym Marszu Niepodległości nie miał odwagi tego samego powiedzieć.

kotylia5
kotylia5

Gdzie się podział mój komentarz?Co to się dzieje?

jack Dunster
jack Dunster

you sir, and your government are doing immense harm to this country – you released your bully-boys, you destroyed our liberal constitution – the one you vowed to uphold. With every utterance you make, you damage this country. I don’t ask any more that you resign – you and the fools that form Poland’s current government, I demand that you face a court of law.

Waldemar
Waldemar

Zwykły psikus, głupi żarcik, a taki Tajani się czepia! A przecież u niego Murzynów się bije (lub są zamieszki)! Ładnie minister odpysknął w swoim stylu Brukseli. Swoją drogą który to dzień policja analizuje nagrania spod szubienic i identyfikuje sprawców?. W Warszawie nie analizowała, tylko prędziutko zwinęła transparenty i manifestantów i jak mówi rzecznik KG MO (pardon, dawne przyzwyczajenie!): „będą wobec nich prowadzone czynności związane z przepisami o naruszeniu ustawy o zgromadzeniach i propagowania faszyzmu”. Panowie oenerowcy, możecie spać spokojnie, policja czuwa!

Barbara
Barbara

Na zachodzie boją się terrorystów z innych nacji a tutaj u nas w Polsce Polak Polakowi grozi.

antyuzurpator
antyuzurpator

Jak niespodziewanie nabierają nowego, groźnego znaczenia słowa, dotąd odbierane komediowo: „Wróg, a wróg, ale swój, na własnej piersi wyhodowany”.

antymoher
antymoher

Kochani nie kupujcie karmy dla kotów!co ona zrobiła z mózgiem tego kogoś!!!a tak na marginesie to w brunatnej koszuli byłoby mu bardziej do twarzy.