Błaszczak wypowiedział wojnę Macierewiczowi

Błaszczak wypowiedział wojnę Macierewiczowi

Nowy szef resortu obrony nie przekaże do Sejmu projektu ustawy Antoniego Macierewicza, która miała pośmiertnie pozbawić generalskich stopni Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka – podaje „Rzeczpospolita”. Co o tym zadecydowało?  Wewnątrz PiS dominują głosy, że projekt Antoniego Macierewicza „poszedł za daleko”. Zdaniem dziennika wiele przemawia za tym, że ustawa albo zostanie zmieniona, albo po prostu trafi do kosza. Taki obrót sprawy spotkał się z ostrą krytyką ze strony poprzednika Mariusza Błaszczaka i rozpoczął cichą wojnę między obydwoma politykami. Na razie daje ona o sobie znać w sieci.

„Horror #StanWojenny, zabici w Grudniu ’70 oraz w Grudniu ’81, męczeńska śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Stefana Niedzielaka, ks. Sylwestra Zycha, Grzegorza Przemyka, Stanisława Pyjasa i wielu innych…I to mają być polscy generałowie, wzór dla odbudowywanej armii PL?” –  napisał na Twitterze były minister obrony.

Oburzenia nie kryją jego poplecznicy. „Ta rekonstrukcja rządu, to kpina z własnych wyborców”, „Prawda jest taka ze PiS zdradził Polskę, Polaków i pana panie Macierewicz” – czytamy w internecie.

Przypomnimy, że ubiegłym roku Antoni Macierewicz zapowiadał, że do końca 2017 roku zostaną odebrane stopnie generalskie Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi. W rozmowie na antenie radia RMF FM mówił wtedy: „Jest niesłychanie istotne przywrócenie armii prawdziwej historii walki o niepodległość, historii Armii Krajowej, historii Żołnierzy Niezłomnych. To linia, która ma kształtować świadomość polskiej armii i polską świadomość narodową, bo ona oddaje dążenie do niepodległości, które tak wspaniale się materializuje, teraz m.in. poprzez wizytę pana prezydenta USA Donalda Trumpa.”

/j/

Źródło: Gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Błaszczak wypowiedział wojnę Macierewiczowi"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł

A niech się zarżną wzajemnie, im szybciej tym lepiej.

Zbyszek

Panie Maciarewiczu, larum grają. Pora stanąć na czele WOT i walczyć. Ktoś na pewno Pana wyklnie i będzie dobrze.

Maciek123454321

To co, Antoni już nas nie obroni?….. :*-(

Kazim

Ni ch..a nie rozumiem prawilców. Oni chyba nie mają pojęcia o prawdziwym świecie. Mam wrażenie że wychodzą ze swoich nor tylko 11/11.

antyuzurpator

Gdyby nagle grom padł z jasnego nieba, trafił w trzech największych polskich szkodników i wyeliminował ich z coraz bardziej otaczającej nas rzeczywistości – to zastanawiam się, których trzech zniknięcie wystarczyłoby do odnowienia oblicza ziemi.
Tej ziemi.
Moje typy to: mini-prokurator zero, grzyb geotrysk i oczywiście towarzysz zwykły prezes.