Błaszczak zestrzelenie ukraińskiego samolotu przez Irańczyków porównał z katastrofą smoleńską i nawiązał do Tuska!

Błaszczak zwolnił szefów wojskowego laboratorium, które ma walczyć z epidemią koronawirusa!

Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie Mariusz Błaszczak skomentował przyznanie się irańskiej armii do zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego. – „Premier Kanady potrafił wywrzeć presję, która zakończyła się właśnie w ten sposób, że sprawcy przyznali się do tego czynu. Kontrastuje z tym postawa premiera rządu koalicji PO-PSL, który na wszystko się godził, który zostawił śledztwo stronie rosyjskiej po katastrofie smoleńskiej. To przecież rezultatem decyzji Donalda Tuska jest to, że dziś wrak samolotu – a więc dowód w sprawie – jest w Rosji” – powiedział szef MON w RMF FM.

 

Zginęło 176 osób, w tym 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców. Samolot leciał z Teheranu do Kijowa.

„Rozumiecie Państwo? Wystarczyło tupnąć nogą, a Putin przyznałby się do zamachu. Nie wiem, czy to bardziej głupie czy bardziej paskudne” – skomentował na Twitterze Radosław Sikorski. – „Po odejściu Marka Suskiego pan minister Błaszczak przejął obowiązki intelektualnego filaru rządu PiS” – skwitował Bartosz Wieliński z „GW”.

 

Oburzenia słowami Błaszczaka nie kryli także inni internauci: – „Na kłamstwie smoleńskim doszliście do władzy i bezczelnie nim gracie w dalszym ciągu. Po ludzku jesteście obrzydliwi i okrutni dla ofiar tej bezsensownej katastrofy. Czas rozliczyć urzędników ówczesnej Kancelarii Prezydenta z win, które ich obciążają”;

– „Ręce opadają. Widzi pan różnice między zestrzeleniem samolotu a katastrofą lotniczą, do której doszło z powodu złych warunków atmosferycznych i lotniska, które nie było dostosowane, by w takich warunkach samolot przyjąć? Przestańcie już tańczyć na grobach ludzi, którzy zginęli!!!”; – „Premier Tusk miał wywrzeć presję, żeby Rosja przyznała się do zestrzelenia naszego samolotu??? Pomimo tego, że fakty są inne?”.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
JozefJacekRyszardJacek DolińskiRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Zdaje się, że Płaszczak pierwszy raz od dawna powiedział coś od siebie. Prezes nie dał wytycznych, bo chory. A że Płaszczak inteligencję ma na poziomie ameby albo pantofelka, to wyszło jak wyszło.

Marek
Marek

Brak słów . Szkoda w ogóle to komentować

Antoni
Antoni

Kolejny mądry inaczej jest ministrem wojny – biada nam Polakom.

Grzegorz
Grzegorz

Jak taki mądry to niech poleci do polskich żołnierzy w Iraku najlepiej Tu-154M.

Grzegorz
Grzegorz

Czy Błaszczak był na miejscu śmierci jednego że swoich idoli w Smoleńsku? Czy czeka na śmierć drugiego?

gustaw
gustaw

Błaszczak w „Uchu Prezesa” jest mądrzejszy od oryginału.

Alicja
Alicja

Mariuszku a kto zagarnął kasę która brała komisja Antosia.Co miesiąc Kaczorek i Antos kłamali że dochodza do prawdy o zamachu aż w końcu całe dochodzenie szlak trafił i pieniadze się ulotniły.Lepiej już nic nie mów kolejny kłamco.

Leszek
Leszek

Poczuł, że wychodzi z obiegu i musiał się przypomnieć w swoim stylu. Im nie pomoże nic.

Janina
Janina

Kretynizm nie boli, dlatego ta zaraza głupoty, debilstwa tak rozprzestrzenia się wśród pisiorów. Takie rządy idiotów doprowadzają nasz Kraj powoli do unicestwienia. Jak Polacy w porę nie dostrzegą, kto nimi kręci i manipuluje, to biada nam. Tylko kto to potrafi moim Rodakom pokazać, uzmysłowić ? Ta niemrawa opozycja, która tak ściśle „przestrzega zasad demokracji, kultury, Konstytucji, prawa”? Tymczasem pisiory wszystko depczą, naginają przepisy, łamią Konstytucję, bezczelnie, bez pardonu, na rympał, i co? Rządzą piąty rok !! Trzeba w końcu przejąć metody walki wroga, a nie bawić się we wzór demokratów. Ma być skutecznie, a nie miło i kulturalnie !

Zbyszek
Zbyszek

Trzeba dać światu to co mamy najlepszego. Tę tragedię najlepiej i najbardziej profesjonalnie wyjaśni Podkoryto Smoleńskie. Antoni! Iran czeka na Ciebie!

Rafał P
Rafał P

Ten mini-ster ma mini-móżdżek, co już od dawna jest wiadome.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

„błaszczaki” – zwroty i sformułowania opisujące skomplikowane problemy w sposób pozbawiający złudzeń co do wiedzy i inteligencji autora (definicja red. Najsztuba).

Ryszard
Ryszard

Dobrzy ludzie w takich okolicznościach mówią „idź do doktora, to da się leczyć”. Niestety ten przypadek leczyć się nie da. Tylko kaftan i oczekiwanie.

gustaw
gustaw

Błaszczak mówi to na podstawie konsultacji z Marszałkiem Seniorem Antonim Macierewiczem. Wykładni wszystkich zestrzeleń samolotów liniowych na świecie.

Jacek
Jacek

Pastwicie się nad tym dnem Błaszczakiem, ale chciałbym zwrócić uwagę, że członkowie Unii Europejskiej,odkurzając stare dokumenty historyczne, z których wynika, że my /albo My Polacy jak lubimy to podkreślać/, jesteśmy znośni, jako poddani innych nacji, w przeszłości, akceptowali utratę państwowości przez nasz kraj. Kraj niewolników do usług Pana,Wójta i Plebana, głównie Plebana.
PiS każdego dnia – przekonuje Europę, że tak jest najlepiej dla Polski i Europy. I tego, ja dojrzały/stary Polak/Europejczyk, nie mogę zaakceptować. Znowu ma być deja vie , ku zyskom wiecznych beneficjentów polskich klęsk – czyli hierarchów Kościoła Kat.

Jozef
Jozef

Plaszczak już mądrzejszy nie będzie 10 lat i nie nauczył się angielskiego ostrzezeniaTAWS:” Pull up Pull up”!’ !!
PiSsdzielcy w Iranie wojsko debili muzułmańskich zestrzelili ukraiński samolot!!!
W Smolensku katastrofę wybrali na własne Zyczenie Kaczkie i ich wlazudupskie dowództwo wojskowo- ministerialne:: Kto wydawał w kokpicie polecenia:” ładuj śmiało , zmieścisz się!!! Z pewnością nie był to kapitan samolotu Protasiuk!!!!
PiZdzielcy wydawali rozkazy

Jozef
Jozef

Mój komentarz plaszczakopodobna cenzura prewencyjna usunie !! Tak i tak PiSsdzielcow mam w dupie..,