Błaszczak zestrzelenie ukraińskiego samolotu przez Irańczyków porównał z katastrofą smoleńską i nawiązał do Tuska!

Błaszczak zwolnił szefów wojskowego laboratorium, które ma walczyć z epidemią koronawirusa!

Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie Mariusz Błaszczak skomentował przyznanie się irańskiej armii do zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego. – „Premier Kanady potrafił wywrzeć presję, która zakończyła się właśnie w ten sposób, że sprawcy przyznali się do tego czynu. Kontrastuje z tym postawa premiera rządu koalicji PO-PSL, który na wszystko się godził, który zostawił śledztwo stronie rosyjskiej po katastrofie smoleńskiej. To przecież rezultatem decyzji Donalda Tuska jest to, że dziś wrak samolotu – a więc dowód w sprawie – jest w Rosji” – powiedział szef MON w RMF FM.

 

Zginęło 176 osób, w tym 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców. Samolot leciał z Teheranu do Kijowa.

„Rozumiecie Państwo? Wystarczyło tupnąć nogą, a Putin przyznałby się do zamachu. Nie wiem, czy to bardziej głupie czy bardziej paskudne” – skomentował na Twitterze Radosław Sikorski. – „Po odejściu Marka Suskiego pan minister Błaszczak przejął obowiązki intelektualnego filaru rządu PiS” – skwitował Bartosz Wieliński z „GW”.

 

Oburzenia słowami Błaszczaka nie kryli także inni internauci: – „Na kłamstwie smoleńskim doszliście do władzy i bezczelnie nim gracie w dalszym ciągu. Po ludzku jesteście obrzydliwi i okrutni dla ofiar tej bezsensownej katastrofy. Czas rozliczyć urzędników ówczesnej Kancelarii Prezydenta z win, które ich obciążają”;

– „Ręce opadają. Widzi pan różnice między zestrzeleniem samolotu a katastrofą lotniczą, do której doszło z powodu złych warunków atmosferycznych i lotniska, które nie było dostosowane, by w takich warunkach samolot przyjąć? Przestańcie już tańczyć na grobach ludzi, którzy zginęli!!!”; – „Premier Tusk miał wywrzeć presję, żeby Rosja przyznała się do zestrzelenia naszego samolotu??? Pomimo tego, że fakty są inne?”.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
11 stycznia 2020 11:36

Zdaje się, że Płaszczak pierwszy raz od dawna powiedział coś od siebie. Prezes nie dał wytycznych, bo chory. A że Płaszczak inteligencję ma na poziomie ameby albo pantofelka, to wyszło jak wyszło.

Marek
Marek
11 stycznia 2020 12:08

Brak słów . Szkoda w ogóle to komentować

Antoni
Antoni
11 stycznia 2020 12:14

Kolejny mądry inaczej jest ministrem wojny – biada nam Polakom.

Grzegorz
Grzegorz
11 stycznia 2020 12:59
Reply to  Antoni

Jak taki mądry to niech poleci do polskich żołnierzy w Iraku najlepiej Tu-154M.

Grzegorz
Grzegorz
11 stycznia 2020 12:56

Czy Błaszczak był na miejscu śmierci jednego że swoich idoli w Smoleńsku? Czy czeka na śmierć drugiego?

gustaw
gustaw
11 stycznia 2020 12:59

Błaszczak w „Uchu Prezesa” jest mądrzejszy od oryginału.

Alicja
Alicja
11 stycznia 2020 13:14

Mariuszku a kto zagarnął kasę która brała komisja Antosia.Co miesiąc Kaczorek i Antos kłamali że dochodza do prawdy o zamachu aż w końcu całe dochodzenie szlak trafił i pieniadze się ulotniły.Lepiej już nic nie mów kolejny kłamco.

Leszek
Leszek
11 stycznia 2020 13:37

Poczuł, że wychodzi z obiegu i musiał się przypomnieć w swoim stylu. Im nie pomoże nic.

Janina
Janina
11 stycznia 2020 13:40

Kretynizm nie boli, dlatego ta zaraza głupoty, debilstwa tak rozprzestrzenia się wśród pisiorów. Takie rządy idiotów doprowadzają nasz Kraj powoli do unicestwienia. Jak Polacy w porę nie dostrzegą, kto nimi kręci i manipuluje, to biada nam. Tylko kto to potrafi moim Rodakom pokazać, uzmysłowić ? Ta niemrawa opozycja, która tak ściśle „przestrzega zasad demokracji, kultury, Konstytucji, prawa”? Tymczasem pisiory wszystko depczą, naginają przepisy, łamią Konstytucję, bezczelnie, bez pardonu, na rympał, i co? Rządzą piąty rok !! Trzeba w końcu przejąć metody walki wroga, a nie bawić się we wzór demokratów. Ma być skutecznie, a nie miło i kulturalnie !

Zbyszek
Zbyszek
11 stycznia 2020 13:57

Trzeba dać światu to co mamy najlepszego. Tę tragedię najlepiej i najbardziej profesjonalnie wyjaśni Podkoryto Smoleńskie. Antoni! Iran czeka na Ciebie!

Rafał P
Rafał P
11 stycznia 2020 15:03

Ten mini-ster ma mini-móżdżek, co już od dawna jest wiadome.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
11 stycznia 2020 15:46

„błaszczaki” – zwroty i sformułowania opisujące skomplikowane problemy w sposób pozbawiający złudzeń co do wiedzy i inteligencji autora (definicja red. Najsztuba).

Ryszard
Ryszard
11 stycznia 2020 16:10

Dobrzy ludzie w takich okolicznościach mówią „idź do doktora, to da się leczyć”. Niestety ten przypadek leczyć się nie da. Tylko kaftan i oczekiwanie.

gustaw
gustaw
11 stycznia 2020 18:55

Błaszczak mówi to na podstawie konsultacji z Marszałkiem Seniorem Antonim Macierewiczem. Wykładni wszystkich zestrzeleń samolotów liniowych na świecie.

Jacek
Jacek
11 stycznia 2020 23:27

Pastwicie się nad tym dnem Błaszczakiem, ale chciałbym zwrócić uwagę, że członkowie Unii Europejskiej,odkurzając stare dokumenty historyczne, z których wynika, że my /albo My Polacy jak lubimy to podkreślać/, jesteśmy znośni, jako poddani innych nacji, w przeszłości, akceptowali utratę państwowości przez nasz kraj. Kraj niewolników do usług Pana,Wójta i Plebana, głównie Plebana.
PiS każdego dnia – przekonuje Europę, że tak jest najlepiej dla Polski i Europy. I tego, ja dojrzały/stary Polak/Europejczyk, nie mogę zaakceptować. Znowu ma być deja vie , ku zyskom wiecznych beneficjentów polskich klęsk – czyli hierarchów Kościoła Kat.

Jozef
Jozef
12 stycznia 2020 22:07

Plaszczak już mądrzejszy nie będzie 10 lat i nie nauczył się angielskiego ostrzezeniaTAWS:” Pull up Pull up”!’ !!
PiSsdzielcy w Iranie wojsko debili muzułmańskich zestrzelili ukraiński samolot!!!
W Smolensku katastrofę wybrali na własne Zyczenie Kaczkie i ich wlazudupskie dowództwo wojskowo- ministerialne:: Kto wydawał w kokpicie polecenia:” ładuj śmiało , zmieścisz się!!! Z pewnością nie był to kapitan samolotu Protasiuk!!!!
PiZdzielcy wydawali rozkazy

Jozef
Jozef
12 stycznia 2020 22:13

Mój komentarz plaszczakopodobna cenzura prewencyjna usunie !! Tak i tak PiSsdzielcow mam w dupie..,