Błaszczak zwolnił szefów wojskowego laboratorium, które ma walczyć z epidemią koronawirusa!

Błaszczak zwolnił szefów wojskowego laboratorium, które ma walczyć z epidemią koronawirusa!

Prof. dr hab. n.med. Krzysztof Chomiczewski, konsultant krajowy ds. epidemiologii w działaniach związanych z obronnością kraju, w liście do szefa MON alarmuje, że zwolnienie przez Błaszczaka szefów wojskowego laboratorium, które ma walczyć z epidemią koronawirusa „obniża stopień bezpieczeństwa epidemiologicznego Sił Zbrojnych i całego kraju”. Do listu dotarł portal onet.pl.

 

Chodzi o odwołanie przez Błaszczaka szefa Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach płk dr Marcina Niemcewicza, kierownika pracowni wirusologii ppłk dr Aleksandra Michalskiego oraz szefa pracowni zabezpieczenia ppłk Jacka Wójcickiego. Prof. Chomiczewski w piśmie zauważa, że nie zna motywów podjęcia takich decyzji przez Błaszczaka, jednak w jego opinii „są one wysoce szkodliwe”. – „Na ironię zakrawa fakt zbieżności tych działań z realnym zagrożeniem zachorowań wywołanych koronawirusem” – stwierdził.

Podkreślił, że nikt z pracowników ośrodka w Puławach nie dorównuje najwyższym kwalifikacjom i doświadczeniu, jakie posiadają wyrzuceni oficerowie. – „W aktualnej sytuacji poważnego zagrożenia epidemiologicznego niezbędna jest natychmiastowa zmiana decyzji kadrowych. Aby wojsko mogło skutecznie zająć się walką z koronawirusem, szef MON powinien niezwłocznie przywrócić najbardziej doświadczonego wirusologa – diagnostę w Siłach Zbrojnych płk Michalskiego” – uważa prof. Chomiczewski.

 

A Błaszczak już zdążył mianować nowego szefa ośrodka w Puławach. Został nim ppłk dr Mirosław Kozłowski. Zdaniem rozmówców Onetu, problem w tym, że jest on chemikiem, podczas gdy ośrodek potrzebuje doświadczonych biologów, mikrobiologów i epidemiologów.

Na koniec dodajmy, że dzisiaj podano, że u dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała Jarosława Miki wykryto obecność koronawirusa.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

25
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
GeorgeRomanSebaJULIANLukrecja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Się rypło, co, Płaszczaku? Myślał głupek, że Ośrodek Diagnostyki to ciepłe posadki dla krewnych i znajomych królika, a tu nagle taka historia…….. Kolejne paliwo dla opozycji. Mocno zaczynam się obawiać, że kiedy naprawdę wirus się rozszaleje, nikt nad tym nie zapanuje. Teraz rozumiem, dlaczego maliniak w popłochu zwołał RBN. Chce zapewne przerzucić odpowiedzialność na „totalną” opozycję – a przynajmniej część odpowiedzialności. Zwykle w takich sytuacjach ludzie podporządkowują się bez szemrania zaleceniom władz. Wszak chodzi o zdrowie, a nawet życie wielu ludzi. Ale jeśli władza ma zakusy autorytarne, rodzi się pytanie, czy restrykcje mają służyć li tylko bezpieczeństwu zdrowotnemu, czy są… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Ja również nie potrafię wprasować w swój umysł zaufania do pisuarów i ich rządów. Kiedy oglądałem „Tango” to cieszyłem się, że Edek już nam nie grozi. Byłem naiwny. Słońce narodu chce zrealizować swoje marzenie o totalitarnej, nacjonalistycznej Polsce.

Grzegorz.
Grzegorz.

Ludzie przecież tam pajac który niby jest ministrem pojęcia nie ma o niczym.Taką mamy władzę.Pajace

HerodAntypis
HerodAntypis

Bardzo dziwne zachowanie choć standardowe dla pisowców. Jeśli koronawirus jest kamieniem w bucie, to płaszczak zamiast go usunąć, wymienia buty! W dodatku buty najwyższej jakości na jakieś nędzne łapcie!

Leontyna
Leontyna

Raczej buty z tym kamieniem zostaja, ale zmienia stopy – może ten kamień tych nowych stóp nei bedzie uwierać?

Gustaw
Gustaw

Blaszczak to zbrodniarz. Kazda ofiara coronawirusa , szczegolnie w wojsku jest ofiara Blaszczaka. Mysle ze PiS chce wprowadzic stan wyjatkowy i zawiesic konstytucje. Do tego potrzebuja duzej zachorowalnosci i prawdziwej epidemii

Pq1ex
Pq1ex

I to jest prawdziwa diagnoza

Maciek
Maciek

Obawiam się, ze takiego pretekstu może obecna władza użyć.

Leszek
Leszek

Zadaje pytanie kim jest Pan Błaszczak by zwalniać oficerów ?? dla mnie to facet bez honoru a przede wszystkim bez wiedzy ale co zrobić takimi ludzmi otacza sie nasz rząd i PREZES

Rafał P
Rafał P

Wygląda na to, że wojsko rozniesie te wirusy na bagnetach. I ze śpiewem na ustach.

Alpha
Alpha

Błaszczak tak jak Macierewicz niszczy Armię Polską ku chwale Putinowi.

Jan
Jan

PiS ma więc doświadczonego w osobie chemika. Koronawirus zatem nas pokona, ale za to będą w wojsku i na rynku wysokiej jakości działy do ćpania. Za nim padniemy na koronawirus, czy inne wirusowe dziadostwo, będziemy okazję często być na haju. Najwyraźniej PiS-owcy już chodzą naćpani, gdyż inaczej ich decyzji nie można ocenić. Wąchactwo rozpuszczalnika, to u nich rzecz powszechna. Najwyraźniej, to już za mało. Potrzebują różności w osiąganiu efektywności. Chemicy są dobrzy w procedurze środków odurzających. Mają w tym wiedzę. O to chodzi, a nie w dziedzinie jakiejś tam wirusologii. Naród ma ćpać, chlać, a nie przez PiS zapobiegać jakimś… Czytaj więcej »

Jan
Jan

JK

WOjtek
WOjtek

„IDEALNY” moment to skasowania niewygodnych ludzi,a wpakowania swoich,stara komunistyczna metoda!!!

Tolek
Tolek

Sabotazysta . brak slow.

Apostoł
Apostoł

W ten sposób piorą pieniądze. Każda władza obstawiając stanowiska tak robi

Wincenty
Wincenty

… małpie trzeba odebrać brzytwę, bo pokaleczy niewinnych!…

sław
sław

Ha,ha, kiedyś był taki jeden, który w obliczy wojny wymordował całą generalicję…ale wola wodza i ideologia były ważniejsze niż kraj i naród.

Krzysztof
Krzysztof

Oj, Płaszczaku, Płaszczaku… To wygląda na obniżanie zdolności obronnych kraju. A za to jest kara. Czytałeś Kodeks Karny Płaszczaku…

Polka
Polka

gdyby głupota miała skrzydła to by latała

Lukrecja
Lukrecja

Może ktoś w końcu zweryfikuje, że ppłk Mirosław Kozłowski nie jest dr .

JULIAN
JULIAN

Pan płk Mirosław Kozłowski , do niedawna p.o. Zastępcy Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemilogii Szef Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w tymże Instytucie………… jest……… MGR INZ

Seba
Seba

Najprawdopodobniej zdaniem min. płaszczaka, modlitwa wyleczy nas szybciej, niż medykamenty, bo biskupi głoszą, że tak się stało w 1652 r. i teraz ma być tak samo. Średniowiecze przeniosło się z kościoła na Wiejską i Ciemnogrodzką !! :((((

Roman
Roman

Tylko zwolnił! A mógł rozstrzelać!

George
George

I tak by nic nie odkryli. To są tylko ciepłe, dobrze płatne posadki.