Błaszczak zwolnił szefów wojskowego laboratorium, które ma walczyć z epidemią koronawirusa!

Błaszczak zwolnił szefów wojskowego laboratorium, które ma walczyć z epidemią koronawirusa!

Prof. dr hab. n.med. Krzysztof Chomiczewski, konsultant krajowy ds. epidemiologii w działaniach związanych z obronnością kraju, w liście do szefa MON alarmuje, że zwolnienie przez Błaszczaka szefów wojskowego laboratorium, które ma walczyć z epidemią koronawirusa „obniża stopień bezpieczeństwa epidemiologicznego Sił Zbrojnych i całego kraju”. Do listu dotarł portal onet.pl.

 

Chodzi o odwołanie przez Błaszczaka szefa Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach płk dr Marcina Niemcewicza, kierownika pracowni wirusologii ppłk dr Aleksandra Michalskiego oraz szefa pracowni zabezpieczenia ppłk Jacka Wójcickiego. Prof. Chomiczewski w piśmie zauważa, że nie zna motywów podjęcia takich decyzji przez Błaszczaka, jednak w jego opinii „są one wysoce szkodliwe”. – „Na ironię zakrawa fakt zbieżności tych działań z realnym zagrożeniem zachorowań wywołanych koronawirusem” – stwierdził.

Podkreślił, że nikt z pracowników ośrodka w Puławach nie dorównuje najwyższym kwalifikacjom i doświadczeniu, jakie posiadają wyrzuceni oficerowie. – „W aktualnej sytuacji poważnego zagrożenia epidemiologicznego niezbędna jest natychmiastowa zmiana decyzji kadrowych. Aby wojsko mogło skutecznie zająć się walką z koronawirusem, szef MON powinien niezwłocznie przywrócić najbardziej doświadczonego wirusologa – diagnostę w Siłach Zbrojnych płk Michalskiego” – uważa prof. Chomiczewski.

 

A Błaszczak już zdążył mianować nowego szefa ośrodka w Puławach. Został nim ppłk dr Mirosław Kozłowski. Zdaniem rozmówców Onetu, problem w tym, że jest on chemikiem, podczas gdy ośrodek potrzebuje doświadczonych biologów, mikrobiologów i epidemiologów.

Na koniec dodajmy, że dzisiaj podano, że u dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała Jarosława Miki wykryto obecność koronawirusa.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
10 marca 2020 19:11

Się rypło, co, Płaszczaku? Myślał głupek, że Ośrodek Diagnostyki to ciepłe posadki dla krewnych i znajomych królika, a tu nagle taka historia…….. Kolejne paliwo dla opozycji. Mocno zaczynam się obawiać, że kiedy naprawdę wirus się rozszaleje, nikt nad tym nie zapanuje. Teraz rozumiem, dlaczego maliniak w popłochu zwołał RBN. Chce zapewne przerzucić odpowiedzialność na „totalną” opozycję – a przynajmniej część odpowiedzialności. Zwykle w takich sytuacjach ludzie podporządkowują się bez szemrania zaleceniom władz. Wszak chodzi o zdrowie, a nawet życie wielu ludzi. Ale jeśli władza ma zakusy autorytarne, rodzi się pytanie, czy restrykcje mają służyć li tylko bezpieczeństwu zdrowotnemu, czy są przykrywką dla wprowadzenia rządów silnej ręki i ostatecznego zdławienia demokracji. Dlatego tej władzy nie ufam w najmniejszym stopniu.

smętek
smętek
10 marca 2020 20:44

Ja również nie potrafię wprasować w swój umysł zaufania do pisuarów i ich rządów. Kiedy oglądałem „Tango” to cieszyłem się, że Edek już nam nie grozi. Byłem naiwny. Słońce narodu chce zrealizować swoje marzenie o totalitarnej, nacjonalistycznej Polsce.

Grzegorz.
Grzegorz.
10 marca 2020 19:17

Ludzie przecież tam pajac który niby jest ministrem pojęcia nie ma o niczym.Taką mamy władzę.Pajace

HerodAntypis
HerodAntypis
10 marca 2020 20:07

Bardzo dziwne zachowanie choć standardowe dla pisowców. Jeśli koronawirus jest kamieniem w bucie, to płaszczak zamiast go usunąć, wymienia buty! W dodatku buty najwyższej jakości na jakieś nędzne łapcie!

Leontyna
Leontyna
12 marca 2020 01:02
Reply to  HerodAntypis

Raczej buty z tym kamieniem zostaja, ale zmienia stopy – może ten kamień tych nowych stóp nei bedzie uwierać?

Gustaw
Gustaw
10 marca 2020 20:40

Blaszczak to zbrodniarz. Kazda ofiara coronawirusa , szczegolnie w wojsku jest ofiara Blaszczaka. Mysle ze PiS chce wprowadzic stan wyjatkowy i zawiesic konstytucje. Do tego potrzebuja duzej zachorowalnosci i prawdziwej epidemii

Pq1ex
Pq1ex
11 marca 2020 00:56
Reply to  Gustaw

I to jest prawdziwa diagnoza

Maciek
Maciek
11 marca 2020 12:01
Reply to  Gustaw

Obawiam się, ze takiego pretekstu może obecna władza użyć.

Leszek
Leszek
10 marca 2020 20:50

Zadaje pytanie kim jest Pan Błaszczak by zwalniać oficerów ?? dla mnie to facet bez honoru a przede wszystkim bez wiedzy ale co zrobić takimi ludzmi otacza sie nasz rząd i PREZES

Rafał P
Rafał P
11 marca 2020 01:31

Wygląda na to, że wojsko rozniesie te wirusy na bagnetach. I ze śpiewem na ustach.

Alpha
Alpha
11 marca 2020 02:35

Błaszczak tak jak Macierewicz niszczy Armię Polską ku chwale Putinowi.

Jan
Jan
11 marca 2020 02:43

PiS ma więc doświadczonego w osobie chemika. Koronawirus zatem nas pokona, ale za to będą w wojsku i na rynku wysokiej jakości działy do ćpania. Za nim padniemy na koronawirus, czy inne wirusowe dziadostwo, będziemy okazję często być na haju. Najwyraźniej PiS-owcy już chodzą naćpani, gdyż inaczej ich decyzji nie można ocenić. Wąchactwo rozpuszczalnika, to u nich rzecz powszechna. Najwyraźniej, to już za mało. Potrzebują różności w osiąganiu efektywności. Chemicy są dobrzy w procedurze środków odurzających. Mają w tym wiedzę. O to chodzi, a nie w dziedzinie jakiejś tam wirusologii. Naród ma ćpać, chlać, a nie przez PiS zapobiegać jakimś tam chorobom, czy je leczyć. Zapobieganie chorobom, leczenie chorób rząd na narodzie traci. Na środkach odurzających, rząd na narodzie zarabia. Im więcej jednostek w społeczeństwie padnie, tym mniej ust do wyżywienia. PiS z premierem na czele dobrze kombinuje, kulkuluje. Pozostaną tylko silne jednostki w społeczeństwo, więc będzie silne państwo chroniące PiS-owską elitę, jak zbrojna tarcza oraz ci, co ciężko dla nich i na nich będą pracować. Służba Zdriwua dla plebsu będzie zbędna. Bóg będzie decydował. Cud to zrobi, albo nie. Naród tylko w to ma wierzyć i o szczęście oraz zdrowie się jedynie modlić, a nie od rządzących państwem, tego wymagać. Obok kleru, także i partia PiS jest przewodnikiem duchowym narodu, a nie, że mają nam zapewnić dobrobyt materialny. To my do kościoła dajemy, a nie odwrotnie. Tak samo jest i ma być pomiędzy nami, a partią PiS. Już nas ta partia chrystianizuje. Amen.

Jan
Jan
11 marca 2020 02:44

JK

WOjtek
WOjtek
11 marca 2020 07:35

„IDEALNY” moment to skasowania niewygodnych ludzi,a wpakowania swoich,stara komunistyczna metoda!!!

Tolek
Tolek
11 marca 2020 08:22

Sabotazysta . brak slow.

Apostoł
Apostoł
11 marca 2020 08:29

W ten sposób piorą pieniądze. Każda władza obstawiając stanowiska tak robi

Wincenty
Wincenty
11 marca 2020 09:59

… małpie trzeba odebrać brzytwę, bo pokaleczy niewinnych!…

sław
sław
11 marca 2020 12:01

Ha,ha, kiedyś był taki jeden, który w obliczy wojny wymordował całą generalicję…ale wola wodza i ideologia były ważniejsze niż kraj i naród.

Krzysztof
Krzysztof
11 marca 2020 15:47

Oj, Płaszczaku, Płaszczaku… To wygląda na obniżanie zdolności obronnych kraju. A za to jest kara. Czytałeś Kodeks Karny Płaszczaku…

Polka
Polka
11 marca 2020 21:36

gdyby głupota miała skrzydła to by latała

Lukrecja
Lukrecja
12 marca 2020 20:44

Może ktoś w końcu zweryfikuje, że ppłk Mirosław Kozłowski nie jest dr .

JULIAN
JULIAN
13 marca 2020 07:56
Reply to  Lukrecja

Pan płk Mirosław Kozłowski , do niedawna p.o. Zastępcy Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemilogii Szef Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w tymże Instytucie………… jest……… MGR INZ

Seba
Seba
13 marca 2020 12:57

Najprawdopodobniej zdaniem min. płaszczaka, modlitwa wyleczy nas szybciej, niż medykamenty, bo biskupi głoszą, że tak się stało w 1652 r. i teraz ma być tak samo. Średniowiecze przeniosło się z kościoła na Wiejską i Ciemnogrodzką !! :((((

Roman
Roman
17 marca 2020 20:46

Tylko zwolnił! A mógł rozstrzelać!

George
George
18 marca 2020 08:54

I tak by nic nie odkryli. To są tylko ciepłe, dobrze płatne posadki.