„Błaszczakus corpus tekturus”, czyli Lotna Brygada Opozycji sama stawiła się w prokuraturze

„Błaszczakus corpus tekturus”, czyli Lotna Brygada Opozycji sama stawiła się w prokuraturze

Po zapowiedzi ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, że złoży zawiadomienie na Lotną Brygadę Opozycji po happpeningu z tekturowym czołgiem, działacze postanowili mu „pomóc”. Stawili się więc w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, gotowi do odbycia „kary”.

 

Ubrani w pasiaki przynieśli „dowody zbrodni”. – „Tu jest corpus, a tu jest delicti” – powiedział jeden z brygadzistów, pokazując korpus czołgu i jego lufę. – „Proszę wyjść z tym przedmiotem!” – zakrzyknął strażnik.

Niewiele zdziałali w prokuraturze, choć prosili: – „Pan dzwoni do Błaszczaka” i „Przykujcie nas chociaż do stojaków na rowery na 5 minut”.

 

Poszli więc do Kancelarii Prezydenta, która mieści się nieopodal Sejmu przy Wiejskiej. Uznali, że skoro Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego, zanim zapadł prawomocny wyrok sądu, to może zrobić to samo w ich przypadku. Tutaj jednak nie znaleźli „Duda pomocy”…

Znaleźli za to uznanie w sieci. – „Uśmiech i humor to oznaka zwycięstwa na głupotą polityków. W tekturowym państwie, to i corpus delicti z tektury”; – „Biedne ciecie, pewnie się modlą, abyście na ich zmianie nie wpadli”; – „Dawno się tak nie uśmiałem, mój typ poczucia humoru, delikatnie absurdalny i cholernie inteligentny. Szacunek, szkoda tylko, że Mariusz do usranej śmierci tego nie zrozumie” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
AntoniprobusJanAndaDariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemo
Przemo

Bo ludzie mało inteligentni (wykształcenie nie oznacza bycie mądrym) malućcy, bez charakteru, nie znajdą w sobie poczucia humoru. Dla samodowartościowania uważają że wszystko i wszystkich trzeba ustawić na baczność bo wowczas odczuwają należyty szacunek wobec siebie…
No i ludzi inteligentnych poznajemy po ich poczuciu humoru.
Jest wprost proporcjonalne. Im ono mniejsze, tym mniejsza inteligencja

Miranda
Miranda

Ostatnio tak się ubawiłam w PRL na tajnym / bez cenzury/ występie Kabaretu Tey „w podziemiu pewnej uczelni warszawskiej.
Teraz na szczęście mamy internet i takich wspaniałych członków LBO , nie musimy się ukrywać /póki co/, aby śmiać się od ucha do ucha. Brawo Panie i Panowie z LBO

Augustyn
Augustyn

Czy można Was jakoś zasilić pomijając zrzutka.pl? Wolę te 10% Wam oddać a nie na prowizję!

administrator

Na górze strony jest żółty pasek który przenosi na stronę umożliwiającą wpłaty. Wystarczy kliknąć poniższy link https://koduj24.pl/wesprzyj-nas/

Zwinka
Zwinka

Popłakałam się ze śmiechu. Lotna Brygado Opozycji, tak trzymać ! Śmiechem w nadętych ponuraków !!!

Mariola
Mariola

Ubawiłam się do łez. Z utęsknieniem czekam na dalsze działania Lotnej Brygady

Zbigniew
Zbigniew

Gratuluję. Już samo pojawienie się czołgu na Placu Piłsudskiego było wręcz doskonałym happeningiem , jakże trafnie drwiącym z Ministerstwa Obrony Narodowej… A po decyzji „deficytu intelektualizowanego” o ewentualnym skierowaniu sprawy do Prokuratury – zabiegi panów o „poddaniu się karze”, a i próba uzyskania „ułaskawienia prezydenckiego” BOLEŚNIE TRAFNIE N E G L I Z U J Ą Prymitywizm prawa i sprawiedliwości, oczywisty prymitywizm tej/takiej prokuratura, a także niestety i prymitywizm urzędu prezydenckiego. GRATULUJE POMYSŁU GRATULUJĘ CYWILNEJ ODWAGI!

Goool
Goool

Żartownisiowi w czołgu w pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza w ramach cywilnej odwagi dałbym w pysk.

Chermes
Chermes

W ramach cywilnej odwagi daj w pysk kulawemu karłowi, który co miesiąc bezcześci Plac Piłsudskiego, odprawiając tam smoleńskie jasełka.

Anda
Anda

@ Goool
Oooo!, odezwał się pisowski mózgowiec. Przy okazji – tak, nic nowego, bicie w ramach odwagi cywilnej niepełnosprawnego na wózku to właśnie coś, co charakteryzuje prawicowego tzw. patriotę. Bo jakby trzeba walczyć z kimś silniejszym, to ci tchórze wieją aż się kurzy.,

Goool
Goool

Gdzieś mam jego niepełnosprawność. Ktoś powinien był stanąć między nim a żołnierzami i dać jasno do zrozumienia, ze albo zawraca albo stoi. Pod płaszczykiem inwalidztwa zaprezentowano po prostu chamstwo.

Chermes
Chermes

Proponuję harcerzy, albo jeszcze lepiej zuchów. To oni powinni twardo stanąć między tekturowym czołgiem a wojakami i bronić naszych dzielnych żołnierzy przed inwalidą.
Można też wziąć pod uwagę Misiewicza. Ma przecież złoty medal, więc na pewno jest na tyle dzielny, by zaatakować wraży czołg. 🙂

probus
probus

Może z pomocą WOT? Pozdrowaśki!

Historyk
Historyk

Śmieszne jak Koń Polski

Andrzej
Andrzej

BRAWO. Lbo!!

artur
artur

Mogli poprosić żeby w ramach kary chociaż skrócili im lufę .

Dariusz
Dariusz

Jesteście świetni

Jan
Jan

ale się uśmiałem

Antoni
Antoni

Gorąco. Trzeba stłuc termometr!