Błażej Spychalski poprosił Marszałek Kidawę-Błońską o „nieco kultury”

Ustawka Dudy pod… Dudę? - prezydent skieruje do TK przepisy dot. Rady Dialogu Społecznego

Na Twitterze doszło do ostrego spięcia między Małgorzatą Kidawą-Błońską i Błażejem Spychalskim – drugi z polityków zalecił swojej przeciwniczce nabrania „nieco kultury”. Powodem kłótni była surowa ocena działalności Andrzeja Dudy.

 

Małgorzata Kidawa-Błońska zrecenzowała na Twitterze bieżące działania obozu rządowego i prezydenta. „Jeśli Andrzej Duda podpisze ustawę kagańcową, zrobi kolejny krok w stronę #Polexitu. Będzie to działanie wbrew interesowi Polski. Historia mu tego nie wybaczy” – napisała przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej.

Na post zareagował Błażej Spychalski. „Szanowna pani Marszałek po pierwsze jeżeli mogę prosić o nieco kultury i odpowiednie tytułowanie Prezydenta RP to będzie to z pożytkiem dla wszystkich. Po drugie Polexit jest tak samo prawdopodobny jak to, ze pierwsze F-35 pojawią się u nas za 15 lat” – stwierdził rzecznik Dudy.

 

Spychalski został przy tym wyśmiany przez internautów, którzy wytknęli mu liczne błędy językowe. Najbardziej skrupulatni użytkownicy doliczyli się 8 „byków”.

W obronie Dudy stanął również Stanisław Karczewski. „Historia straszenia Polaków przez opozycje jest długa jak historia PO. Od straszenia drugą Grecją, przez wmawianie wszystkim, że »pieniędzy nie ma i nie będzie«, aż po POLEXIT. Temat idealny na pracę naukową o tytule »Straszenie jako metoda na przetrwanie w polityce«” – zauważył były marszałek wyższej izby parlamentu.

Liberalna Kidawa-Błońska jest znaną euroentuzjastką, zwolenniczką jedności wspólnoty europejskiej i przeciwniczką Brexitu. W ostatnich dniach odwiedziła Zjednoczone Królestwo, gdzie spotkała się z uczniami polonijnej szkoły i uczestniczyła w Kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

/nt/

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
3 lutego 2020 18:12

No to ja przypomnę p. Spychalskiemu, że wybór Bronisława Komorowskiego na prezydenta RP nigdy nie został „uznany” przez szeregowego posła, który nie tylko nie pogratulował ówczesnemu rywalowi zwycięstwa, ale wręcz uznał ten wybór za „nieporozumienie” i zapowiedział, że nigdy Komorowskiemu ręki nie poda. Wszakże, przymuszony okolicznościami ( wizyta prezydenta Obamy) ten jeden raz to zrobił… i powrócił na z góry upatrzoną pozycję.
No to trzeba przyznać, że kudy tam Pani Kidawie – Błońskiej do takiego wzorca kultury…

erwinek
erwinek
4 lutego 2020 07:32
Reply to  Zwinka

Gwoli przypomnienia – to jeszcze wręczył jakąś kopertę pr. Obamie .Ciekawe co tam było – donos na polskie władze a może łapowka

Zwinka
Zwinka
4 lutego 2020 12:17
Reply to  erwinek

Donos. W łapówkach jest podział na dających i biorących. Sam pomyśl, po której stronie jest ten osobnik.

Maciek123454321
Maciek123454321
3 lutego 2020 18:20

Pani Kidawie-Błońskiej idzie coraz lepiej. Pisiory się wściekają, i dobrze. Przypominam:
1. PiS z maliniakem wyprowadzają Polskę z Unii Europejskiej
2. PiS z maliniakiem chcą zawlaszczyć polski wymiar sprawiedliwości
3. PiS z maliniakiem doprowadzają polską gospodarkę do ruiny.

smętek
smętek
5 lutego 2020 17:07

Właśnie te wszystkie wspaniałe dokonania pisuarów Pani Kidawa-Błońska powinna punktować i wspierać przykładami. Może Polak Szarak zrozumie chociaż trochę rzeczywistości, w której przyszło mu żyć.

barnaba
barnaba
3 lutego 2020 21:35

Szkoda , że nie przypomniano temu młokosowi dbającemu o kulturę jak przez całą kadencję B.Komorowskiego, jego mentor Kaczyński, wyrażał się o Prezydencie Komorowskim bezosobowo. Oraz jak jego pracodawca Duda odwracała się tyłem do Premier Kopacz podczas uroczystości na Westerplatte. To jest dopiero „kultura”!

Jacek Doliński
Jacek Doliński
3 lutego 2020 23:16

Odpowiedni tytuł pana Dudy to Prezydent PiS-u, w skrócie PiSdent.

Maja
Maja
4 lutego 2020 08:12

Spychalski przy pani Kidawie-Błońskiej to gówniarz, więc nic dziwnego, że nie umie się zachować. Pokazał to dobitnie. Ciekawe swoją drogą to pisowskie rozumienie kultury – jako bezmyślnego wykonywania poleceń Jarosława Kaczyńskiego.

Marek
Marek
4 lutego 2020 12:07
Reply to  Maja

Złe definicje. Bezmyślne wykonywanie poleceń to raczej pisowskie rozumienie „myślenia”.
Pisowskie rozumienie „kultury” to plucie na innych, niszczenie wizerunku przez manipulację i kłamstwa, prostactwo, kicz. A w sensie „kultura debaty” to wyłączanie mikrofonu i takie zachowanie jakie zaprezentował gość z IPNu, który chciał przekonać mieszkańców do postawienia pomnika „żołnierzy” wyklętych.

barbara
barbara
4 lutego 2020 10:57

Bardzo proszę aby rządzący dawali przykład, jak odzywał się do ówczesnego Prezydenta B.Komorowskiego – kandydat na prezydenta A.Duda..mówił bezpośrednio czy to o Prezydencie czy o Premierze RP – zawsze (cały PiS zresztą też) mówił per Komorowski i per Tusk, nigdy nie używali tytułów, nie chciało im przejść przez gardło, teraz chcą uczyć kultury, no niebywałe chamstwo

smętek
smętek
5 lutego 2020 17:04

Tego smarkacza nikt nie nauczył kultury bycia nie mówiąc o szacunku dla przeciwnika. Ciekawe jak ten prostacki cham wyobraża sobie własną przyszłość po odlepieniu go od Dudy.

Ryszard
Ryszard
6 lutego 2020 21:36

Spychalski, autor takich wpisów sprzed okresu rzecznikowania: „„Dzień dobry TVN prowadzi Bartosz Węglarczyk – wnuk jednego z największych stalinowskich zbrodniarzy…”, Panorama – prowadzi Hanna Lis – córka kanalii z okresu stanu wojennego…”, Wiadomości – prowadzi Piotr Kraśko – wnuk jednego z komunistycznych cenzorów”, „Kropka nad i – prowadzi Monika Olejnik – córka funkcjonariusza SB”, apeluje o nieco kultury. Więcej chamstwa, bezczelności czy głupoty?