Bliscy współpracownicy Mariana Banasia mieli kierować mafią VAT-owską!

Banaś czuwa. Banaś nie odpuści

„Jak w czasie, kiedy rząd deklarował walkę z oszustwami podatkowymi, ministerialni urzędnicy pod okiem szefa KAS [czyli Banasia] mogli dokonywać nadużyć? I jak to możliwe, że przez trzy lata ABW, która ma pod kontrolą Ministerstwo Finansów, o tym nie wiedziała?” – takie pytania zadały dziennikarki „Rzeczpospolitej” w artykule, w którym piszą, że bliscy współpracownicy Mariana Banasia z czasów jego pracy w Ministerstwie Finansów mieli kierować mafią VAT-owską.

 

Chodzi o Arkadiusza B., który był dyrektorem Krajowej Szkoły Skarbowości. Tę uczelnię wymyślił i powołał do życia właśnie Marian Banaś, ówczesny szef Krajowej Administracji Skarbowej. Drugi – Krzysztof B. był wicedyrektorem Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier w Ministerstwie Finansów.

„Są podejrzani o zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą mającą na celu wyłudzenie podatku VAT oraz udział w oszustwach podatkowych” – potwierdziła rp.pl Prokuratura Krajowa. Grupa, na której czele stali Arkadiusz B. i Krzysztof B. miała wyłudzić 5 mln 860 tys. zł.

Proceder trwał od listopada 2015 r. do sierpnia 2018 r., czyli w czasie, kiedy obaj pracowali w Ministerstwie Finansów i oficjalnie ścigali nieuczciwych podatników. Teraz obydwaj siedzą w areszcie.

 

„W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji, o których Panie piszą w stosunku do dyrektora Krajowej Szkoły Skarbowości, do takiej nominacji by nie doszło” – napisał Marian Banaś, odpowiadając na pytania dziennikarek rp.pl. Sobie – jak zwykle – nie ma nic do zarzucenia.

„Skoro Piotrowicz rozsadzał komunę od środka To teraz rozsadzają mafię VAT-owską od środka”; – „W normalnym kraju nie byłoby czego zbierać po tym rządzie, jeżeli to prawda”; –  „Ciemno w tym państwie, gdzie łotry na świeczniku – S. J. Lec”; – „Marian nic nie wiedział tak samo jak Zbyszek” – komentowali internauci.

bt

Źródło: rp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał P
Rafał P
25 października 2019 05:11

Co raz w przekaziorach pojawiają się tytuły, że coś jest szokujące, a mnie już nie jest w stanie zaszokować nawet informacja, że szefowie mafii jeździli na wódkę do Kaczyńskiego. Wcale nie uważam czegoś takiego za niemożliwe.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
25 października 2019 10:03
Reply to  Rafał P

W państwie mafijnym to norma.