„Bóg obdarzył go jakąś szczególną misją”, powiedział Kaczyński o Rydzyku

W Radiu Maryja mówią o „zdradzie PiS”. Koniec przyjaźni?

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i ministrowie gościli w Toruniu na otwarciu Parku Pamięci Narodowej redemptorysty o. Tadeusza Rydzyka. Duchowny mówił m.in. o mordowaniu ludności polskiej w czasie II wojny światowej. Jarosław Kaczyński jednak lekko odszedł od tematu.

 

Prezes PiS mówił o „akcji dyfamacyjnej” prowadzonej teraz „wobec naszego narodu”. Zauważył, że w „centrum tego dobrze zorganizowanego przedsięwzięcia” jest oskarżanie Polaków o współsprawstwo w ludobójstwie Żydów.

Dalej było już otwarte chwalenie o. Rydzyka przez szefa Zjednoczonej Prawicy.

 

Ta inicjatywa, inicjatywa ojca dyrektora, którego Bóg obdarzył jakąś szczególną misją, jest realizowana krok po kroku, z udziałem bardzo wielu ludzi (…), którzy dobrze przysłużyli się Polsce” – grzmiał Jarosław Kaczyński.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W spotkaniu w Parku Pamięci Narodowej wzięli też udział abp Sławoj Leszek Głódź, Piotr Gliński, Jacek Sasin, Zbigniew Ziobro, Jan K. Ardanowski i Mariusz Błaszczak. Ten pierwszy mówił, że to chrześcijanie ratowali Żydów przed holokaustem. Wspomniany park jest jego zdaniem „świadectwem ich moralnej wrażliwości”.

W przemówieniu Głódzia nie mogło też zabraknąć uderzenia w środowiska LGBT. Tym razem zostały one określone mianem „lewackich ekstremistów”, którzy dokonują „prowokacji” i których trzeba zdaniem Jędraszewskiego odeprzeć.

Park Pamięci Narodowej, w założeniach, poświęcony jest pamięci Polaków, którzy pomagali ratować Żydów podczas Holokaustu i lat trwania II wojny światowej. Pomysłodawcą projektu jest o. Rydzyk i jego prawicowe środowisko.

/nt/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Stanislawradiohead in rainbowsZwinkaWiesławPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
malgoska
malgoska

Kaczyński przechodzi sam siebie.VK9by

Adam
Adam

W związku z tym, co wczoraj raczył był powiedzieć właściciel Polski u Rydzyka, kilka słów przypomnienia jego wywiadu z 1998 roku. Zachodzę w głowę, czy kiedykolwiek powiedział prawdę, kiedykolwiek. Rozmowa z JK – „Targowica i inne rzeczy” Rozmawiał Tomasz Sakiewicz i Piotr Wierzbicki 29 kwiecień 1998 Czy istnieje jeszcze w Polsce tradycyjny antykomunistyczny elektorat? Czy nie został on wchłonięty przez prorosyjski obóz wiązany z Radiem Maryja? JK: […] Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL. Ma nadajnik na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bałagan, ale niektórych rzeczy pilnują tam jednak dość… Czytaj więcej »

Zofia
Zofia

Czy to prawda, że:
W czasie I wojny światowej Hitlera wysłano z meldunkiem. Gdy wrócił do okopu, w którym wcześniej siedział okazało się że nie ma do czego wracać, bo w okop walął jakiś granat, czy coś innego, co wybuchło i rozwaliło wszystko w cholerę. Od tej pory Hitler uznał, że został wybrany przez niebiosa do dokonania wielkich czynów…
Boję się ludzi „wybranych” przez siły nadprzyrodzone.

Chermes
Chermes

Różnych ludzi, „Bóg obdarza jakimiś szczególnymi misjami”. Napoleona, Hitlera, Lenina, Stalina, Banderę…
Może więc i Rydzyka też czymś tam „obdarzył”? 🙂

Maciek123454321
Maciek123454321

Bóg rzeczywiście obdarzył rydzyka misją – misją okradania emerytów. Ten hosztapler podobno nie ma święceń kapłańskich, a kłania się przed nim całe pisowskie oraz katolskie gówno. Pierd………ony ajatollah i jego Kurdupel z łupieżem. A thebile klaszczą i cieszą się, jakby im kto w kieszeń nasrał.

Grzegorz
Grzegorz

Plotą bzdury a część Polaków łyka to jak pelikan kluchy. Tak naprawdę chodzi o miliony z naszych podatków podarowane przez rządzących grubemu cielcowi z Torunia , który jeszcze nie rozliczył się z cegiełek na ratowanie Stoczni Gdańskiej i innych oszustw.

Jantar
Jantar

Dlaczego nikt nie wziął się za prześwietlenie Rydzyka? Nigdzie nie ma informacji, gdzie zdobył święcenia kapłańskie, a przecież powinno to być wiadome. Może to jest najzwyklejszy oszust w koloratce???

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

O, mamy nowe chwytliwe hasełko: „akcja dyfamacyjna”. Jak to się ma do założeń ustawy o języku polskim z 7 października 1999? (Ostatnia nowelizacja 23 stycznia 2020). Preambuła zawiera między innymi zapis o uznaniu „ochrony (języka) za obowiązek wszystkich organów i instytucji publicznych Rzeczypospolitej Polskiej i powinność jej obywateli”. Oj, przepraszam. Ja tu o obowiązkach, a przecież mowa o nadprezesie…

Wiesław
Wiesław

To już są ostatnie podrygi zdychającej kaczej ostrygi.

Zwinka
Zwinka

Karła znów ojkofobiczna dyfamacja dopadła.

radiohead in rainbows
radiohead in rainbows

Bóg go niczym nie obdarzył, bo nie istnieje poza umysłami katolików

Stanislaw
Stanislaw

nie tylko takto Tadzio ca cala PISowska banda jest obdarzona „jakąś szczególną misją ” np. rozpier….lic Polske..