Bój to będzie prawdziwy… Schetyna kontra Kaczyński. Niech Polacy zdecydują

Bój to będzie prawdziwy… Schetyna kontra Kaczyński. Niech Polacy zdecydują

Za każdym razem stolica jest miejscem najbardziej prestiżowych pojedynków wyborczych. Stają do nich przeważnie byli premierzy i liderzy partii. Tu stawał już do rywalizacji Donald Tusk i Ewa Kopacz.

 

Tegorocznej jesieni „na udeptanym gruncie” spotkają się liderzy partyjni Jarosław Kaczyński i Grzegorz Schetyna. Ten drugi – po raz pierwszy z Warszawy.

„Grzegorz Schetyna, który jest twarzą programu „Szóstka Schetyny” [chodzi o program ogłoszony przez lidera PO w sobotę], powinien startować z Warszawy” – stwierdził w poniedziałek rano Krzysztof Brejza w rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim w „Jeden na jeden” TVN24.

I dalej przekonywał: „Z jednej strony Polska wyższych płac, odnowionej demokracji, też zgody i porozumienia, z drugiej kłótliwość, Polska nienawiści, jątrzenia, z którą mamy do czynienia od 4 lat. Niech Polacy zdecydują” – powiedział szef sztabu wyborczego KO.

„Grzegorz Schetyna to lider całej opozycji, człowiek, który podniósł Platformę z 15 do 30 proc. poparcia i to jest człowiek, który stworzył największy w historii blok opozycyjny wolnej Polski, który uzyskał 38,5 proc. w wyborach, 5,3 mln głosów. Lider jest jeden. Są oczywiście liderzy Koalicji Obywatelskiej, którzy wspierają Schetynę. Dla nas naturalnym kandydatem na premiera jest Grzegorz Schetyna – przekonywał Brejza w „Jeden na jeden”.

/jp/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Polka gorszego sortuewaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Można Schetyny nie lubić, ale skuteczności odmówić mu nie sposób. Jest jeszcze jedna różnica między Schetyną i Kaczyńskim, choć obaj nie są lubiani wśród Polaków. Kaczyński to leń patentowany, całą kampanię wyborczą robili za niego murzyni, natomiast Schetyna osobiście pracowicie sklejał Koalicję, jeździł w teren, prowadził żmudne rozmowy i z wielkim wysiłkiem wciągał do szlupy ratunkowej a to Nowoczesną, a to PSL, a to SLD. Teraz PSL dobrowolnie z tej szalupy wyskoczył, mimo, że Schetyna wciąż jeszcze trzyma PSL za rękaw. Drugą ręką wciąga do szalupy SLD. Plan Schetyny jest prosty – idźmy wszyscy razem, ideologie i światopoglądy schowajmy do… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I potem będzie się mścił, bo tylko to potrafi.

ewa
ewa

Kaczyński nigdy nie zdecyduje sie na debatę ze Schetyną, on w tych sprawach jest za cienki, jedyne co potrafi to demolować a nie rozmawiać. W wiekszości dziedzinach nie a kompletnie wiedzy, no chyba, że ktos mu napisze na kartce

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A gdyby nawet, to gdzie taka debata miałaby się odbyć? W gadzinówce TVPiS albo u rydza? Do żadnej normalnej telewizji Nadprezes się nie pofatyguje, bo tam są obiektywni moderatorzy, zadają niewygodne pytania, a na dodatek pilnują czasu wypowiedzi, żeby było po równo i nie da się zagadać przeciwnika banałami i łgarstwami.