Bój w PiS o pieniądze i wpływy

Bój w PiS o pieniądze i wpływy

Bój to w przenośni, ale i w sensie dosłownym i to nie tylko o kasę, ale również o wpływy. Jak donosi „Fakt”, rozpętała się wewnętrzna walka w PiS.

Wszystkiemu „winna” repolonizacja dwóch dużych banków przez Grupę PZU – Pekao SA i Alior Banku. Jak się okazuje, to dla partii rządzącej niemały problem. Są nowe stołki do rozdania i sporo chętnych na nie. Sytuacja jest tym bardziej napięta, że np. pełniącym obowiązki szefa Alior Banku został Michał Chyczewski przez lata związany z Platformą Obywatelską. Jest on zagorzałym zwolennikiem prywatyzacji. „Promotorem jego magisterki był Leszek Balcerowicz” – zwraca uwagę oburzony polityk PiS i otwarcie dziwi się, skąd awans Chyczewskiego za rządów PiS? Okazuje się, że poznał on w Brukseli Michała Krupińskiego, byłego już prezesa PZU, a za chwilę szefa Pekao SA – to z kolei człowiek Zbigniewa Ziobry.

Formalnie nadzór nad ubezpieczeniowym gigantem, czyli nad PZU, sprawuje premier Beata Szydło. Znajomi premier obsadzili radę nadzorczą Pekao SA, a to coraz bardziej kole w oczy ważnych polityków PiS. Chyczewski to jednak przesada – uważają. – „To był jeszcze niedawno bliski współpracownik Andrzeja Rzońcy – powiedział „Faktowi” jeden z PiS-owskich ministrów. Z kolei prof. Rzońca to dziś główny ekonomista PO. Na dodatek, sam Chyczewski był swego czasu wiceministrem skarbu u Aleksandra Grada. Zeznawał nawet przed komisją śledczą badającą aferę hazardową!

Ludzie związani z Ziobrą w PZU i bankach mają jednak potężnego przeciwnika w osobie wicepremiera Mateusz Morawieckiego. Ten ma co prawda sojuszników, dość jednak strachliwych, ponieważ boją się w tej sprawie interweniować u prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego? Bo po pierwsze na horyzoncie kongres partii, a ostatnio premier Szydło wiele zyskała w oczach jej lidera.
(Źródło: Fakt)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WiśniaKimi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kimi
Kimi

Mafia, która zawładnęła naszym krajem

Wiśnia
Wiśnia

Niech się pozagryzają.