„Boję się, że za chwilę powstaną apteki tylko dla katolików czy hotele tylko dla ludzi rasy białej”

„Boję się, że za chwilę powstaną apteki tylko dla katolików czy hotele tylko dla ludzi rasy białej”

– „Idziemy w zupełnie innym kierunku niż reszta państwa europejskich. Co to jest, jak nie Polexit w faktach czy zachowaniach? Do takich myśli skłania mnie to orzeczenie” – tak postanowienie Trybunału Konstytucyjnego ws. drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT, skomentowała w TOK FM prof. Ewa Łętowska. Trybunał orzekł, że „karanie za odmowę świadczenia usług umyślnie bez uzasadnionej przyczyny stanowi ingerencję w wolność podmiotu świadczącego usługi, w szczególności w prawo do postępowania zgodnie z własnym sumieniem”. TK uwzględnił tym samym wniosek złożony przez Zbigniewa Ziobrę.

Była Rzecznik Praw Obywatelskich i sędzia Trybunału Konstytucyjnego stwierdziła, że jest „zasmucona takim rozstrzygnięciem TK”. – „W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że przyznaliśmy klauzule sumienia wszystkim usługodawcom. Boję się, że za chwilę powstaną apteki tylko dla katolików czy hotele tylko dla ludzi rasy białej. Bo każdy usługodawca powie, że nie będzie obsługiwać tych, którzy mu się nie podobają, mają inny kolor skóry, inaczej mówią” – podkreślała w TOK FM.

Według prof. Łętowskiej, „mamy do czynienia z obniżeniem standardów walki z dyskryminacją”. – „Takie orzeczenie TK może doprowadzić do tego, że osoby nietolerowane czy społecznie nielubiane, będą spotykały się odmową udzielenia świadczeń, których inne osoby nie miałyby problemy uzyskać. Ubolewam nad tym, bo prawo powinno minimalizować liczbę tego typu konfliktów, a takie rozstrzygnięcie tylko je zwiększy. Więcej spraw będzie trafiać do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu” – podsumowała była sędzia TK.

bt

Źródło: TOK FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PiJar
PiJar
27 czerwca 2019 08:28

Na wakacje do hotelu rodziny jeździć będą z poświadczoną przez proboszcza metryką ślubu, bo sumienie właściciela (a może tylko recepcjonisty) nie pozwoli przyjąć par bez takiego certyfikatu; na stołówce posiłki nie będą wydawane wegetarianom, gdyż nie szanują oni polskiej tradycji schabowego; w aptece lek zostanie sprzedany tylko tym osobom, które wykażą się znajomością odpowiednich modlitw – do właściwych świętych. I tak dalej, i tak dalej. To metoda na wyodrębnienie ze społeczeństwa grupy „Prawdziwych Polaków”, „elity”, która „zrechrystianizuje Europę”, bo trudno mieć wątpliwości, w którym kierunku pójdzie selekcja i kto będzie najczęściej powoływał się na klauzulę sumienia. To kolejny krok (lub kroczek) ku katastrofie Kościoła katolickiego w Polsce.

Jantar
Jantar
27 czerwca 2019 14:52
Reply to  PiJar

TK orzekł więc, że sumienie jest nadrzędne w stosunku do Konstytucji i zasłaniając się klauzulą sumienia każdy może dyskryminować innego człowieka z byle powodu: wyznawanej wiary lub jej braku, narodowości, pochodzenia etnicznego, koloru skóry, poglądów politycznych, światopoglądu, posiadania ślubu kościelnego, etc, etc, etc. Każdy powód podpada pod sumienie. Czyli innymi słowy, TK jawnie wprowadza elementy faszyzmu. Teraz narodowcy będą mogli napadać na kogo tylko będą chcieli i będą mogli zasłonić się swoim sumieniem. Prokuratura nie postawi im zarzutów, a sądy nie będą mogły ich skazać, bo przecież tak im mówi ich sumienie. Prawo międzynarodowe, prawa człowieka, zakazy dyskryminacji zostały podeptane i przyklepane przez TK.

Zbyszek
Zbyszek
27 czerwca 2019 08:54

Takie tabliczki były w tramwajach, „nur für Deutsche”.

Jantar
Jantar
27 czerwca 2019 14:55
Reply to  Zbyszek

Teraz w Polsce się pojawią jak grzyby po deszczu tabliczki w stylu: „KODomitom wstęp wzbroniony!”, „Tylko dla katolików”, etc, etc, etc. Już wcześniej na niektórych sklepach były podobne wywieszki i policja nie reagowała na dyskryminację obywateli. Teraz po przyklepaniu dyskryminacji przez TK takich przypadków będzie znacznie więcej i nawet pobicia czy napady nie będą uznawane za przestępstwa, bo wszystko będzie podpadało pod „klauzulę sumienia”.

Jeremi
Jeremi
27 czerwca 2019 09:31

Brednie! A ja się mogę obawiać o swój spokój i nie życzę sobie ….

Grzegorz
Grzegorz
27 czerwca 2019 09:41

Zakaz przyjmowania,zapraszania,słuchania,oglądania członków PiS-u i ich sympatyków! Jak to ładnie brzmi.

HerodAntypis
HerodAntypis
27 czerwca 2019 10:01

Jest już pierwsza ofiara polskiego apartheidu. Niejaki Pietrzak.

Zgredzinka
Zgredzinka
28 czerwca 2019 14:51
Reply to  HerodAntypis

Masz na myśli tzw. „barda narodowego”, co to go podczas „koncertu” w Opolu nikt słuchać nie chciał, a ławki na widowni trzeba było na potrzeby przekazu TVP zapełniać zgonionymi z za kulis statystami?

Jaroslaw
Jaroslaw
27 czerwca 2019 10:55

Super. Teraz tylko antypisowcy niech zrobia pozew zbiorowy by pieniadze z podatkow nie szly na patosocjal jak 500+ czy glupie wymysly debilnych politykow (a w wiekszosci podatki placa ludzie o otwartych pogladach – praca w urzedzie nie generuje pkb, wiec realnie dla mnienie placa oni podatkow ).

Emanuel
Emanuel
29 czerwca 2019 16:41

Jak na razie, to tylko tęczowi hotelarze ogłaszają bojkot PiS i elektoratu. Kiedy ktoś nie będzie chciał spełniać potrzeb lgbt, to dopiero zrobi się afera