Bonkowski znowu się „popisał”, mówiąc o prezydent Gdańska: „Frau Dulkiewicz”

Były senator PiS Bonkowski na koniec kadencji znowu szokuje – tym razem obrażał Olgę Tokarczuk

Były senator PiS Waldemar Bonkowski postanowił zaistnieć podczas debaty w Senacie nad specustawą o przejęciu przez partię rządzącą terenu Westerplatte. Sprzeciwia się temu m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i środowiska kombatanckie.

 

 

– „Senator Bonkowski z trybuny senackiej nazywa panią prezydent Gdańska „frau Dulkiewicz”. Nowy wicemarszałek Pęk nie zwraca mu nawet uwagi, żaden z obecnych senatorów PiS nie reaguje” – opisała sytuację na Twitterze Barbara Zdrojewska z PO.

Bonkowski wpisuje się w retorykę stosowaną m.in. w prawicowym tygodniku braci Karnowskich „Sieci”. Niedawno na okładce pisma pojawiły się fotografie Dulkiewicz, jej poprzednika, zamordowanego w styczniu tego roku Pawła Adamowicza oraz Donalda Tuska. Otoczeni są m.in. flagami ze swastykami, a tytuł głosi: „Czy Gdańsk chce do Niemiec?”. Władze miasta skierowały sprawę do sądu.

 

Internauci pisali o wcześniejszych „wyczynach” byłego senatora PiS. – „To przypomnijmy pana Bonkowskiego wypowiedź w Senacie o ludziach demonstrujących w obronie sądów ,,Ubeckie wdowy, oczadzeni i pożyteczni idioci”, bo pamięć ludzka jest ulotna” – to wpis na profilu PolskawRuinie2.

„Bonkowski, Bonkowski… To ten damski bokser co kochankę na miesięcznice zabierał?” – napisała Kataryna. A my przypominamy jeszcze jego popisy sprzed miesiąca: „Były senator PiS znów szokuje – udostępnił zestawione zdjęcia Tuska i Hitlera”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ChermesZwinkaPolka gorszego sortuHerodAntypisPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

No cóż, Bonkowski co prawda bije żonę i afiszuje się z kochanką, ale to dobry katolik, ma prawicowe poglądy i postępuje zgodnie z linią partii.

HerodAntypis
HerodAntypis

Gość robi wszystko,abym go nie lubił.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Normalka. Bonkowski znów puścił bonka.

Zwinka
Zwinka

W zasadzie nie ma zakazu bycia kretynem. Problem pojawia się wówczas, gdy kretyna suweren robi senatorem w europejskim kraju…

Chermes
Chermes

Towarzysz Bonkowski zawsze tak miał. Podobnie działał na zebraniach KC PZPR mówiąc o świniach z KOR.

HerodAntypis
HerodAntypis

To akurat dobrze mówił. Przecież Macierewicz był w KOR. I to był członkiem – założycielem..