Borniczuk deklaruje: „Jako Porozumienie zagłosujemy przeciwko rozwiązaniu, jakie proponuje PiS w sprawie wyborów”

Czy białe róże przeszkadzają Kamilowi Bortniczukowi?

„Porozumienie zagłosuje przeciw wprowadzeniu głosowania korespondencyjnego; przynajmniej w wyborach 10 maja” – powiedział w „Porannej rozmowie” RMF FM Kamil Bortniczuk, poseł „Porozumienia” a także sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

„Rozmawiamy cały czas z Prawem i Sprawiedliwością i mam nadzieję, że dojdziemy dzisiaj do porozumienia” – dodał gość Roberta Mazurka

„Przekonujemy naszych partnerów Zjednoczonej Prawicy, że Polacy dzisiaj nie chcą wyborów w takich warunkach i nie da się ich dobrze przygotować tak szybko, zwłaszcza bez porozumienia z opozycją. Jest za mało czasu, żeby wyrobić zaufanie u obywateli do takiego sposoby głosowania, a więc i do wyników wyborów” – argumentował w dalszej części rozmowy Bortniczuk.

 

Wiceminister uważa, że taki rozdźwięk w ramach Zjednoczonej Prawicy nie oznacza jednocześnie problemów wewnątrz rządu. „Zgadzam się, że dla PiS to jest ważna rzecz, aczkolwiek cały czas rozmawiamy z Prawem i Sprawiedliwością. Jestem przekonany, że uda nam jeszcze dzisiaj osiągnąć w tym zakresie porozumienie. Odpowiadając na pana pytanie, co dalej z rządem, na teraz uważam, że nic złego się nie stanie”

Odmiennego zdania jest szef „Porozumienia”, Jarosław Gowin bowiem jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Patryk Michalski, wicepremier ogłosił już politykom swojej partii, że nie poprze pomysłu PiS na korespondencyjne wybory, a w związku z tym muszą się spodziewać utraty stanowisk.

Kamil Bortniczuk wskazuje inne rozwiązanie narastającego konfliktu w kolacji rządzącej. „Jedną z alternatyw, którą z resztą wskazuje prezes Jarosław Kaczyński, jest zmiana konstytucji. I jest to możliwe, żeby taka zmiana weszła w życie przed wyborami. Będziemy do tego opozycję namawiać. Pojawiają się głosy – również ze strony opozycji – że w tak ważnej sprawie są skłonni poprzeć zmiany w konstytucji. Będziemy przekonać wszystkich do poparcia tego planu” 

Ze stanowiskiem „Porozumienia” nie zgadza się także „Solidarna Polska” Zbigniewa Ziobry. „My, jako drugi koalicjant tak samo jak w większości najważniejszych spraw tj. sądownictwo, dekomunizacja, fundamentalne reformy państwa- twardo stoimy po stronie PiS. Dziś nie ma żadnych powodów, aby grać jak opozycja zagra. Oddanie teraz władzy 3RP wbrew woli ludzi to szaleństwo” – napisał na twitterze europoseł Patryk Jaki.

„W ciągu kilku następnych godzin sprawa się wyjaśni. Plan B również mamy. Będziemy to oficjalnie komunikować ustami naszych liderów” – zapowiedział Bortniczuk.

Wznowienie posiedzenia Sejmu planowane jest na godzinę 12:00.

/as/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ech
ech
3 kwietnia 2020 09:36

Dobra wiadomość dla polaków. Sekta PiS pęka, sypie się. Strach, choć bardzo późno, zagląda co poniektórym uczestnikom niszczenia państwa przez 5 lat, w oczy. Nadchodzi czas rozliczeń, budujmy więzienia.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
3 kwietnia 2020 10:57
Reply to  ech

Nikt nie będzie rozliczony, czy jakikolwiek rząd po 89 który robił coś złego został rozliczony? Nie, i oni też nie zostaną rozliczeni.

Szczery
Szczery
3 kwietnia 2020 17:54
Reply to  ech

Na rozliczenia opozycja jest zbyt leniwa! Przypominam głosowanie sejmowe w sprawie Trybunału Stanu dla Ziobry!

greg
greg
3 kwietnia 2020 09:39

Komu ten posło-sekretarz przy korycie chce wciskać ciemnotę Najpierw niech wyjaśni dlaczego parę dni temu zagwarantowali realizację wyborów w dużo gorszym formacie (korespondencyjne dla kwarantanny i 60+), a teraz walczą z korespondencyjnym. Obydwie formy i tak są nie do zrealizowania. Gowin i jego poplecznicy są żałośni.

Jantar
Jantar
3 kwietnia 2020 10:50

„Oddanie teraz władzy 3RP wbrew woli ludzi to szaleństwo”.

Nowa wersja hasła „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!!!!”

szary człowiek
szary człowiek
3 kwietnia 2020 17:52

Należy bardzo uważać na tych oszustów i kombinatorów, by ponownie nie ograła opozycji. Oni to mają opanowane do perfekcji!

rtert
rtert
7 kwietnia 2020 13:44

panie Bortniczuk, nie opowiadaj pan bajek. Zagłosujecie i tym sam tak dokładnie jak prezio nakaże, a jak nie to wynocha ze stołków i synekur.