Bortniczuk złożył dymisję, bo chce być… „wiarygodny jak Gowin”

Bortniczuk złożył dymisję, bo chce być… "wiarygodny jak Gowin"

„Ja dzisiaj chciałem poinformować o tym, że również składam rezygnację ze swojej ministerialnej funkcji w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej po to, aby być podobnie wiarygodnym jak pan premier [Gowin] w rozmowach, do których mnie upoważnił” – poinformował na konferencji prasowej w Sejmie Kamil Bortniczuk.

 

Zapowiedział, że przez najbliższe dni razem z Gowinem będą przekonywali polityków opozycji do zgłoszonego przez Porozumienie projektu zmiany Konstytucji. Zapisano w nim wydłużenie kadencji Dudy o dwa lata, czyli wybory miałyby się odbyć w 2022 r.

Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj Bortniczuk głosował za pisowską ustawą o wprowadzeniu tylko głosowania korespondencyjnego podczas wyborów prezydenckich. – „Zagłosowaliśmy za ustawą, często wbrew własnemu sumieniu i wcześniejszym deklaracjom” – tak Bortniczuk „tłumaczył” zachowanie swoje i swoich kolegów.

 

Trudno więc dziwić sceptycznym komentarzom internautów po dymisji Bortniczuka: – Wybrał sobie autorytet na miarę swoich możliwości”; – „Niezależny jak Duda i wysoki jak Prezes”; – „Udana kolejność działań (najpierw głosowania, potem dymisja), dołączy z tym „materiałem” do filozofii Gowina. „Tato, tato, chcę być akrobatą…”;

– „Kolejny, który najpierw nie umiał zachować się przyzwoicie, a potem zaklina rzeczywistość”; – „Nie warto zwracać uwagi na to,  co mówią takie indywidua jak K. Bortniczuk – za dwa dni mogą mówić zupełnie co innego i jeszcze tłumaczyć, że w obu przypadkach mieli rację. Partia Gryglasów…”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
RyszarddarooKrzysztofMaciek123454321Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

Bortniczuk i wiarygodność to jak ogień i woda, w ubiegły tygodniu powiedział, „porozumienie zagłosuje przeciw” wyborom korespondencyjnym i kilka dni później zagłosował za, śmiech na sali

Kos
Kos

Ten niunius tez cos chce ugrac. Wiaygodnosc gowina. Zobaczymy jak zaspiewa jak im sie wszystkim tylki odlepia od kasy.

daroo
daroo

Oni są gorsi od kleszczy ,bo kleszcz jak już się nażre to sam odpada a oni nie ponieważ im zawsze będzie mało 🙁

Zwinka
Zwinka

Od dawna byłam przekonana, że Bortniczuk jest równie wiarygodny.

Zbyszek
Zbyszek

Dokladnie! Jest tak samo wiarygodny jak Gowin. Niedługo będziemy mieli dylemat, który z tych dwóch gamoni jest wiarydogniejszy.

Janek
Janek

bortniczuk – całe opolske sie ciebie wstydzi !! celowo z małem bo brzydzę się takimi cynicznymi kre—a ..tur mi które kalkulują , czy w przyszłosci za moje „honorowe” gesty nie zyskam jeszcze więcej… fuj – panie slimaku winniczku.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jeżeli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, to teraz już wiemy wszyscy, że Gówin jest skończony. Być może na kolanach uda się do opozycji z żebraniem o cokolwiek, ale wątpię, żeby ktokolwiek poważny chciał z nim teraz rozmawiać. Gdyby zaoferował 18 swoich tak zwanych „szabli”, to jeszcze, jeszcze….. Ale on jest jak ten generał, co szablę wyciągnął, wrzasnął: „do ataku”, obejrzał się za siebie, a tu jego armia spierd………….ła, Kto będzie rozmawiał z pajacem i politycznym bankrutem? Ach przepraszam, został jeszcze adiutant, jego lizodup zwany Bortniczukiem.

Krzysztof
Krzysztof

Ależ ten gumowy gość nawilża Gowinowi… No bo żeby na takiej chlebowej posadzie cisnąć papierami…

daroo
daroo

Buahahahahahahahahahaha „wiarygodny jak Gowin” a to paradne . Pan Bortniczuk w pana chyba powinien poszukać definicji pojęcia „wiarygodny” w słowniku wyrazów obcych

daroo
daroo

Oooops „stylówka ” wyszła pominąć słowa „….w pana…” 🙁

Ryszard
Ryszard

No Bortniczuk, taka wiarygodność jak Gowinowa, to są lata ciężkiej pracy, dziesiątki kompromitacji, łamanych kręgosłupów. Ale ty chyba zdolniejszy, młodszy, jeszcze bardziej giętki. Dasz radę, ino pracuj cierpliwie.