Borusewicz o liście Sellina do szefa ECS: – „To jest skandaliczne pismo”

Według Sellina, pedofilia księży to margines, a „Kościół jest chłopcem do bicia"

Wiceminister kultury Jarosław Sellin nie po raz pierwszy zabiera głos w sprawie Europejskiego Centrum Solidarności, choć może lepiej by było, gdyby tego nie robił. Tym razem postanowił napisać list do  Basila Kerskiego, dyrektora placówki.

Na dwóch stronach Sellin rozwodzi się na temat konferencji, która odbyła się po posiedzeniu Rady ECS. Członkowie tego gremium, w tym Bogdan Borusewicz, Bogdan Lis czy Władysław Frasyniuk, odrzucili „propozycję” wicepremiera Piotra Glińskiego, że przywróci cofniętą przez siebie dotację pod warunkiem, że Ministerstwo Kultury będzie miało większą kontrolę nad placówką. – „Propozycja przedstawiona Radzie jest obraźliwa (…), bo nawraca do tradycji partii bolszewickich” – powiedział wtedy Frasyniuk.

Jarosław Sellin w związku z tym zarzuca dyrektorowi ECS naruszenie zasady neutralności politycznej.  – „Pan nie tylko tym wypowiedziom przytakiwał, ale i zabrał głos” – napisał wiceminister. A wspomniany głos Kerski zabrał, udzielając wywiadów, w których krytycznie odnosił się do „propozycji” Glińskiego. Ministrowi kultury zarzucił „brak patriotyzmu i brak lojalności wobec narodowej instytucji”. Zdaniem Sellina, „nie należy krytykować publicznie własnego zwierzchnika (w tym przypadku współorganizatora ECS)”. Sellin nie wspomniał jednak o tym, że ten zwierzchnik przez ponad rok nie znalazł czasu, aby złożyć podpis pod nominacją dla Kerskiego. Pisaliśmy o sprawie w artykule „To po prostu złośliwość i niebywała małostkowość ministra Glińskiego

Basil Kerski na razie nie odniósł się do listu Sellina, poprosił o „chwilę prywatności”. Natomiast wicemarszałek Senatu i jeden z twórców „Solidarności” Bogdan Borusewicz tak skomentował ten list w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”: – „To jest skandaliczne pismo. Tego typu oceny nie są w kompetencji wiceministra. Kropka”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AnaSzczery Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szczery
Szczery

Skandaliczna bezczelność i typowa arogancja selina! Ale te chamowate typki , które obsadziły ministerstwo kultury, tak już mają! Oni pojmują kulturę inaczej.

Ana
Ana

Gliński i kultura to dwa różne światy. Sellin, zmuszony do stałego przebywania w jego towarzystwie najwidoczniej się do niego upodobnił, w myśl zasady: z kim przestajesz, takim się stajesz. Ale mam nadzieję, że tak daleko jak Gliński się nie posunie i nie rzuci mikrofonem, opuszczając studio, po otrzymaniu niewygodnych pytań. Bo bycie złym wiceministrem kultury nie musi automatycznie świadczyć również o braku kultury osobistej, tak jak ma to miejsce w wypadku Glińskiego.