Borusewicz: „Solidarność” jest obecnie zapleczem PiS

„Panna z TVP przedstawia się jako weterynarz po to, żeby zmontować dla TVP szkalujący materiał o B. Borusewiczu”

Jeden z przywódców strajku w sierpniu 1980 r., wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz pytany w TVN 24, dlaczego rocznica podpisania porozumień sierpniowych dzieli odparł, że dzieje się tak, bo nakładają się na nią animozje polityczne. – „Solidarność obecnie jest zapleczem PiS, KOD stoi po drugiej stronie” – podkreślił.

Według Borusewicza, KOD zachował się racjonalnie, zmieniając lokalizację swojego zgromadzenia. Dodał, że zamieszanie wokół organizacji rocznicy Sierpnia’80 jest kuriozalne. – „Nie wyobrażam sobie, żeby plac Solidarności ogrodzić tak barierkami policyjnymi, jak ulice Warszawy, jak Krakowskie Przedmieście, żeby ktoś mógł złożyć kwiaty. Kwiaty może złożyć każdy” – mówił wicemarszałek Senatu. Jego zdaniem „jest szansa na to, żeby jedni drugim nie przeszkadzali tak, by robić to w sposób godny i bez agresji„.

Skrytykował pisowską ustawę o zgromadzeniach, dającej pierwszeństwo zgromadzeniom cyklicznym, na podstawie której wojewoda pomorski uchylił zgodę na obchody organizowane przez KOD. – „Ta ustawa jest w oczywisty sposób niekonstytucyjna. Likwiduje równość stron i podmiotów. Wojewoda, zamiast powodować obniżenie nastrojów, decyduje, kto ma prawo się zgromadzić, a kto nie. Dla mnie to jest oburzające” – powiedział Borusewicz.

Pytany o głosy podważające rolę Lecha Wałęsy podczas strajku w sierpniu 1980 roku Borusewicz powiedział, że bez Wałęsy Sierpień’80 nie byłby sukcesem. – „Nigdy bym nie twierdził, że jego znaczenie w strajku było żadne albo niewielkie. Tutaj nie da się podmienić Wałęsy na nikogo. Niektórzy ludzie starają się dzielić, atakować innych i wykluczać z dziedzictwa sierpnia 1980 roku”. Borusewicz stanowczo podkreślił: – „Ja się wykluczyć nie dam!”.
(Źródło: tvn24.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZgredzinkaGekon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gekon
Gekon

Ameryki nie odkryl. Juz od dawna ”Solidarnosc” jest PiSowska przybudowka.

Zgredzinka
Zgredzinka

To, że pod uświęconym symbolem walki o wolność gromadzą się dzisiaj ludzie nie mający z prawdziwą „Solidarnością” nic wspólnego, zwykli karierowicze i pisowscy bojówkarze, to jedno, a drugie to to, jak do tego w ogóle mogło dojść, że pracownicze związki zawodowe, które z istoty swej mają reprezentować przed władzą interesy ludzi pracy … kolaborują z tą władzą. Od kiedy to przedstawiciele władz związkowych występują w jednym szeregu, łapka w łapkę … z przedstawicielami władzy. To jakieś pomieszanie z poplątaniem. Zblatowanie władzy kościelnej, państwowej i związkowej, wyklucza możliwość ochrony interesów zwykłych obywateli. Siła złego na jednego. Jak do tego dojdą jeszcze… Czytaj więcej »