Borys Budka: „Nie jestem rewolucjonistą”

Budka namawia Tuska do pracy w polskiej polityce na pełny etat

Lider Platformy Obywatelskiej, Borys Budka, udzielił Gazecie Wyborczej obszernego wywiadu, w którym odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej i planów swojej partii na przyszłość. Budka odrzucił zarzut niewykorzystania potencjału, jaki związany był po wyborach prezydenckich z Rafałem Trzaskowskim.

 

Zdaniem lidera PO nie można utrzymać aktywności kampanijnej przez kilka lat, a kolejne wybory odbędą się dopiero za trzy lata. Przy okazji Budka odniósł się do wielu zarzutów ze strony wyborców, którzy oczekują od niego i jego kolegów konkretnych działań. „Nie ma wyborów, nie mamy większości w parlamencie. Mamy większość senacką, czyli przez trzydzieści dni możemy się cieszyć, że poprawkę wprowadziliśmy, którą PiS zaraz w Sejmie odrzuci. wielce wkurzający jest ten brak sprawczości. To, że mając rację, pokazując, jak oni demolują Polskę, niewiele da się z tym zrobić. Sorry, ale nie jestem rewolucjonistą.

Wygramy wybory przy urnach” – mówił Budka podkreślając, że jego partia po wygranych wyborach zamierza przywrócić takie wartości jak wolność, bezpieczeństwo i stabilność. Lider PO nie wyklucza szeroko pojętych rozmów z innymi partiami opozycyjnymi zaznaczając, że państwo musi być oparte na instytucjach, „które są niezależne od tego, kto akurat wygrał wybory.”

 

W wywiadzie Borys Budka odniósł się m.in. do problemów szkolnictwa, nauki i kryzysu w kościele. Wyraził także opinie, że partia rządząca dąży do wyprowadzenia Polski ze struktur europejskich. Lider PO zapewnił, że w jego ugrupowaniu trwają zaawansowane prace eksperckie, tak aby przed najbliższymi wyborami przedstawić Polakom gotowe rozwiązania, dzięki którym opozycja będzie mogła wygrać  z PiS-em.

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antykaczor
Antykaczor
20 marca 2021 16:04

To, że nie jest rewolucjonistą to nie znaczy, że nie powinien myśleć jak rewolucjonista. Nie jak kolejny partyjny aparatczyk. Tych już mamy dość. Brakuje śmiałej wizji i konsekwencji w działaniu. Jest kalkulowanie i granie na czas.

Maciek123454321
Maciek123454321
20 marca 2021 16:39

Borys może sobie nie być rewolucjonistą. Mamy Martę Lempart, Klementynę Suchanow, Agnieszkę Czeredecką, Barta Staszewskiego i jeszcze wiele, wiele innych. Nie ma możliwości, żeby PiS nie uznał przegranej w wyborach. Jeżeli tak by się stało, rewolucja jest nieunikniona. Ale przypominam, PiS to TCHÓRZE. Pamiętajmy o tym. To pomaga.