Borys Budka pozywa TVP i Samuela Pereirę

Pereira atakuje małżeństwo Pazurów i sugeruje, że powinni skrytykować Gajosa

Poseł Borys Budka (KO) pozywa Samuela Pereirę i TVP Info. Poszło o słowa prawicowego dziennikarza, który zarzucił Budce kłamstwa ws. paragonu z apteki. Paragon, z rekordowo drogim lekarstwem, został zaprezentowany przez parlamentarzystę w trakcie debaty przedwyborczej.

 

Budka pokazał paragon z lekiem Valcyte. Lekarstwo, według treści rachunku, kosztowało aż 2 tys. zł, co stanowi naprawdę niebagatelną sumę. Rządowe i prawicowe media ruszyły więc z atakiem na posła i zaczęły zarzucać mu kłamstwo i manipulacje.

Jednym z uczestników nagonki przeciwko Budce był Samuel Pereira. „Sprawdziłem aptekę, której rachunek pokazał przedstawiciel KO w #debata. Oczywiście @bbudka. kłamie. Potw. to przed chwilą pani tam pracująca. Ten lek refundowany W TEJ APTECE kosztuje 3,20 zł. Na rachunku Budka pokazał cenę za 2 sztuki (kwota 2082 miała zrobić większe wrażenie)” – napisał na Twitterze prawicowiec. Podobne informacje na temat Borysa Budki podawano w materiałach emitowanych na kanale TVP Info.

 

Jak się okazało po emisji programu, lek faktycznie kilka dni wcześniej trafił na listę leków refundowanych. Poza tym nawet teraz nie każdy może kupić lek za niewielką cenę – wszystko zależy od decyzji lekarza, który decyduje o przyznaniu refundacji. Osoby, którym nie przysługuje refundacja, są więc zmuszone do zakupienia leku za 2 tys. zł.

Borys Budka zdecydował się więc pozwać Pereirę i TVP Info. „Dziś o 9.05 złożyłem w sądzie wnioski przeciwko @TVP oraz @SamPereira_. Mam nadzieję, że sąd podzieli prawomocne stanowisko Sądu Okręgowego w Warszawie co do dopuszczalności trybu wyborczego i wkrótce TVP i Pereira będą prostować nieprawdziwe informacje podawane na mój temat” – poinformował reprezentant Koalicji Obywatelskiej.

Prawdziwość przedstawionego paragonu została również potwierdzona przez kierowniczkę apteki, w której zakupiono lekarstwa.

/nt/

Źródło: natemat.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kurwizja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kurwizja
kurwizja

Kłamuel Pisejra to jeden z najbardziej ohydnych funkcjonariuszy Kurskiego. Wszystko jednak zależy jakiego sędziego pan sam pisejra wylosuje