Borys Budka został wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

Budka chce DYMISJI Morawieckiego. „To nie tylko kwestia honoru, ale również przyzwoitości”

Nie będzie II tury wyborów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Borys Budka dostał wystarczającą liczbę głosów, by kierować partią

Nieoficjalne informacje podają na Twitterze członkowie PO. Budka zastąpi na stanowisku Grzegorza Schetynę. Z cząstkowych wyników wyborów, które poznał Onet, Budka zdecydowanie pokonał wszystkich rywali i uzyskał ok. 80 proc. poparcia.

„Z wyników jakie otrzymuję wygląda na bezapelacyjne zwycięstwo Borysa Budki!
Bardzo silny mandat! Złożyłem gratulacje Zwycięzcy i życzenia powodzenia. Teraz do przodu i w kampanię MKB!” – napisał na twitterze Bartłomiej Sienkiewicz.

Oprócz Sienkiewicza i Siemoniaka w wyborach na szefa PO starował też Bogdan Zdrojewski. Wcześniej z kandydowania wycofali się Joanna Mucha oraz Bartosz Arłukowicz, ale ostatecznie zdecydowali się poprzeć Borysa Budkę.

„Ten wynik głosowania pokazuje, że Platformie Obywatelskiej potrzebna była prawdziwa i głęboka zmiana. Chcieli tego członkowie PO, ale też nasi wyborcy. Ważne jest też, że – wbrew obawom – jedność PO nie jest zagrożona. Nie ma frakcji, nie ma koterii. W PO dokonuje się nie tylko zmiana pokoleniowa. Chcę dać PO nową energię i wprowadzić nowy, profesjonalny sposób działania. Ale to nie znaczy, że trzeba kogoś wypchnąć na margines. Musimy działać wszyscy razem, by w maju wygrać wybory prezydenckie” – powiedział nowy przewodniczący PO Borys Budka.

 

Borys Budka, jak wynika z sondażowych danych, uzyskał poparcie ok. 79 procent głosujących członków PO, co oznacza zwycięstwo w pierwszej turze – wynika z informacji PAP, uzyskanych w komisji wyborczej.

/as/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ShaqKarolPolka gorszego sortuObserwatorMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Jestem zadowolony.

Grzegorz
Grzegorz

Gratulacje.

Remigiusz
Remigiusz

Niech sprawi sobie perukę w stylu afro, bo wygląda jak Gomółka.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Oj, Pan chyba młody i Gomułki nie widział. On się pisał przez „u”, był stary, siwy i łysy jak Lenin, tyle, że bez bródki. A Gomółka Mikołaj, to był kompozytor z XVI wieku. Pozdrawiam.
A Panu Budce życzę wszystkiego najlepszego, dużo siły i energii, bo robota przed nim niewąska.

Shaq
Shaq

Sądząc po doniesieniach medialnych pod nickiem „Remigiusz” na naszym forum głos zabrał sam Witold Waszczykowski, albowiem to jemu brak włosów Borysa Budki skojarzył się z idolem Kaczyńskiego Władysłąwem Gomułką. Witamy, co tam słychać, po pustej czaszce nadal hula wiatr?

Maciek123454321
Maciek123454321

Panie Borysie – Brawo! A teraz do dzieła!!!!!!!!!!!!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Jeszcze małe post scriptum. Borys Budka musi przekonać wszystkich, że zaczynamy walkę nie o odebranie Polski PiS-owi, ale o URATOWANIE POLSKI!!! Zdajmy sobie wreszcie sprawę, że walczymy z okupantem, który chce Polskę zniszczyć. Nie pozwólmy na to!

Obserwator
Obserwator

Gratulacje Panie Budka i Platformo do roboty!

Karol
Karol

Wielkie GRATULACJE dla Pana przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, to jest wygrana w wielkim stylu i dobra prognoza dla wygranej Pani Kidawy Błońskiej śle były przewodniczący struktur powiatu cieszyńskiego. Karol Węglarzy