Borys Szyc do Morawieckiego: „Recytacja fraszek wystarczy”

Premier Morawiecki ma gest. Nie ma pieniędzy dla nauczycieli, ale mogą być na Notre Dame?

– „Panie premierze Morawiecki! Proszę mnie nie mieszać w swoich błyskotliwych przemówieniach do polityki. Zwłaszcza w tak trywialny sposób. Recytacja fraszek wystarczy. Pozdrawiam” – napisał Borys Szyc na Twitterze. Tak skomentował dzisiejszą wypowiedź premiera, w której został porównany do… Pawła Borysa – prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zdaje się, że Morawiecki znów chciał „zabłysnąć”. Na konferencji, podczas której  ogłaszał start Pracowniczych Programów Kapitałowych użył – delikatnie rzecz ujmując – karkołomnej figury stylistycznej. – „Niektórzy ekonomiści porównują ten program do OFE. Mam taki apel, żeby tego nie robić, to są bardzo różne programy. Porównywanie OFE do PPK to trochę jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca. Paweł jest wyższy, dużo. No nie wiem, czy dużo, tak mi się wydaje przynajmniej. Z Borysem Szycem miałem okazję poznać się na planie filmowym „Bitwy Warszawskiej 1920” jakiś czas temu” – powiedział Morawiecki.

A wracając do recytacji fraszek, o której napisał Szyc, to oczywiście nawiązanie do nieudolnego cytowania przez Morawieckiego fraszki Jana Kochanowskiego. Ówczesny wicepremier chciał przytoczyć fraszkę „Na zdrowie”, a wyszła mu… Inwokacja z „Pana Tadeusza”.

– „Borys Szyc – Pinokio Morawiecki 1:0”; – „Brawo Borys Szyc. Oni zawsze są pierwsi do lansowania się na znanych nazwiskach, cudzych sukcesach, a ostatni do brania odpowiedzialności”; – „Pinokio wykorzystuje nazwiska lubianych przez obywateli aktorów. Żenujące zachowanie. Borys Szyc – Pinokio Pisowskie 1:0” – komentowali odpowiedź aktora internauci.

bt

Źródło: gazeta.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ShaqRajosmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Co za hołota, która już dno przebiła. Ile jeszcze tych upokorzeń będziemy doznawali?

Rajo
Rajo

Dno i 10 metrów mułu !

Shaq
Shaq

Jedną z cech premieraa powinno być dobre posługiwanie się polszczyzną. Błyskotliwymi mówcami byli Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki, Marek Belka, Józef Oleksy, Jerzy Buzek czy Leszek Miller. W wystarczającym stopniu spełniali ten warunek pozostali premierzy. No ale poziom Szydło i Morawieckiego wyraźnie wskazuje, że żyjemyu w epoce rządów troglodytów. Buta, tępota i agresja plus słaby – jak do się mówi – background w dziedzinie erudycji.