Bosak uważa, że Turski przemawiając w Auschwitz zaatakował Rząd i Sejm

Konfederaci zgodni kogo poprą w II turze wyborów prezydenckich?

Marian Turski, w czasie uroczystych obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, mówił o „jedenastym przekazaniu” – „nie bądź obojętny”. „Nie bądźcie obojętni, bo nawet nie obejrzycie się, jak na was, czy na waszych potomków, nagle jakieś Auschwitz spadnie z nieba” – przyznał były więzień hitlerowskiego obozu.

 

Wypowiedź Mariana Turskiego nie spodobała się Krzysztofowi Bosakowi. Polityk Konfederacji odniósł się do niej w publicystycznym programie „Polityka na ostro” w Polsat News. „Głos dostał pan, który zdecydował się wykorzystać tę rocznicę, by zaatakować rząd czy Sejm” – ocenił przedstawiciel skrajnej prawicy.

Bosak zasugerował, że były więzień mówił nieprawdę i oskarżył go o polityczne zaangażowanie po stronie lewicy. „Dwie tezy Turskiego są zasadniczo nieprawdziwe. Pierwsza teza jest nieprawdziwa, że Auschwitz wydarzało się po kawałeczku i, że każdy element debaty politycznej nie idący w kierunku, który Turski zaprezentował, to kroczek ku Auschwitz. To typowa retoryka lewicy” – wypalił ultraprawicowiec.

 

Słowa Bosaka nie pozostały bez reakcji pozostałych uczestników programu. „Nie wypada, żeby 30-letni polityk komentował, recenzował, pouczał 90-letniego ocalałego z piekła, jakim było getto i obóz Auschwitz” – powiedział poseł Michał Szczerba z KO.

Nacjonalista zareagował na te słowa nerwowo; zasugerował, że Szczerba… powinien opuścić program. „Jeśli nie wypada, to ja nie wiem co pan jeszcze robi w studiu. Kiedy tu wchodziłem, to jeszcze nie miałem określonej tezy na temat Turskiego, ale pani redaktor Gozdyra wybrała fragmenty charakterystyczne politycznie po to, żebyśmy je skomentowali, więc to robimy” – orzekł Bosak.

Również prowadząca program zwróciła Bosakowi uwagę. „Czy pan słyszy co mówi?” – zapytała Agnieszka Gozdyra. Lider nacjonalistów pozostał niewzruszony. „Może to panią zdziwi, ale życie polityczne i społeczne polega na tym, że ludzie są w różnym wieku i mają różne poglądy. To jest normalne i nie ma w tym nic za co należałoby przepraszać” – brnął w zaparte potencjalny kandydat na prezydenta.

Wypowiedź Bosaka wywołała zażenowanie i rozczarowanie internautów o zdrowych poglądach. „Czasem z Bosaka wyłażą jego prawdziwe poglądy, dno” – ocenił jeden z widzów Polsat News. Nie zabrakło również hejterskich komentarzy, których autorami były osoby o skrajnie prawicowych poglądach i zwykłe trolle. Wielu z nich obrażało Mariana Turskiego i dzielnie broniło swojego idola; większość wpisów – z uwagi na drastycznie niski poziom autorów – nie nadaje się do zacytowania.

/nt/

Źródła: rp.pl, polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
jerbasStefaniaDarekJacek DolińskiRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Antoni
Antoni

Takie mamy teraz czasy – dwudziestoparolatkowie i trzydziestolatkowie tworzą kagańcowe, antydemokratyczne i łamiące ptrawo ustawy i zabierają głos w sprawach o których nie mają zielonego pojęcia. Jakiś magister stwierdza, że ma gdzieś opinie 60 profesorów, inni, że uchwała 60 Sędziów SN nie m,a mocy prawnej , jeszcze inni za stanowiska i kasę głoszą i robią najgorsze łajdactwa. Łajdak, łajdakiem, łajdaka pogania – zasmarkane „ałtorytety”, gamonie przy władzy!!!

A kto jak nie właśnie ci leciwi bohaterowie którzy widzieli jak powstaje nazizm i przeżyli piekło za życia mają prawo ostrzegać i pouczać – oni widzieli jak zwykli ludzie powoli stają się łotrami.

daroo
daroo

Następny „yntelygent” co w życiu nie przepracował uczciwie ani jednego dnia, za to ma dużo do powiedzenia tyle że niekoniecznie z sensem

Zbyszek
Zbyszek

Pan Turski potępił faszyzm. Czyli, Panie Bosak, w tym kierunku idzie pańskie myślenie?

Basia
Basia

Za takie poglądy pan Bosak stracił ogrom swoich wyborców I nie ma pan racji przede wszystkim w tym ze cokolwiek dzieje się za pstryknięciem palców Trzeba mieć zdecydowanie więcej lat aby to zrozumieć

smętek
smętek

Bosak jest zerem moralnym i intelektualnym. Powinien skorzystać z okazji i dowiedzieć się czegoś o naszej wspólnej, niezbyt odległej, historii. A to coś dało sobie prawo do recenzowania wypowiedzi Pana Turskiego.

Darek
Darek

Bosak mniej niż zero!

erwinek
erwinek

Bosak – celowo nie używam określenia Pan – to na takich ludziach i z takimi poglądami jak ty kiedyś Hitler doszedł do władzy. Jak się to skończyło wszyscy, oprócz ciebie, doskonale wiedzą i pamiętają.

Tom&Jary
Tom&Jary

Wypowiedź Pana Turskiego przeraża swoją aktualnością, tak wiele podobieństw obecnej władzy do tego co robili i mówili naziści. Musi nas obudzić abyśmy nie byli obojętni.
Bo teraz wiemy do czego to prowadzi.
Wypowiedzi Bosaka nie ma co komentować poziom zero.

Witold
Witold

Wypowiedź Mariana Turskiego była nie tylko wyjątkowo trafna. Ta wypowiedź będzie słusznie cytowana na całym świecie i pozostanie w pamięci. Wstyd, że w kraju takim, jak Polska, na którego ziemi tyle ludzkich tragedii miało miejsce, pozbawiony czucia młodzik, niemający pojęcia o tym, czym była wojna i Holokaust może publicznie głosić takie brednie, znieważające 90 letniego mądrego człowieka, który wyszedł z piekła i słusznie ostrzega świat. Bosak tego publicznie może nie powie, ale jemu i jego kolegom partyjnym programowo nie do przełknięcia jest pochodzenie Mariana Turskiego.

Zwinka
Zwinka

Prof. Turski postawił trafną diagnozę. Pryszczatym do przemyślenia. O ile w ogóle są do takiego procesu zdolni.

Zwinka
Zwinka

No to się Bosak rzuć rządowi na pomoc. A niedawno sam plułeś.

Rafał P
Rafał P

Domyślam się, że taki bosak najchętniej wyłączył by mikrofon panu Turskiemu. I takie coś chce być prezydentem.

jerbas
jerbas

szkoda słów pajac!!!!!!!!!! nic więcej nie dodam

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Przemówienie redaktora Turskiego, z dwiema równolegle prowadzonymi narracjami – pierwszą, historyczną, wygłoszoną otwartym tekstem i drugą, współczesną, ukazującą się jakby między słowami – to był majstersztyk! Widać, że Turski ma dużą praktykę z czasów PRL-u, kiedy to ze względu na wszechobecną w oficjalnych wydawnictwach cenzurę to, co naprawdę ważne, trzeba było zapisać między wierszami publikowanego tekstu. Czy ta druga narracja aby dotarła do rządzących? – pojawia się pytanie. Moim zdaniem dotarła. Przemawiają za tym gniewne miny PiSich dygnitarzy obecnych na miejscu, kubły pomyj (hejtu) które natychmiast nakazano wylać na Turskiego. I posty gówniarzy, których nazwisk nawet wspominać nie warto. P.S.… Czytaj więcej »

Stefania
Stefania

I taki palant chciałby zostać prezydentem. Może co najwyżej kozy paść.